مزایا و معایب سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

مزایا و معایب سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

مزایا و معایب سرمایه گذاری در ارز دیجیتال چیست؟ آیا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال گزینه مناسبی است؟ارز دیجیتال که به آن پول مجازی نیز گفته می شود، قابلیتی است که به تازگی در کشور های مختلف راه اندازی شده است و طرفداران زیادی در جوامع مختلف از جمله ایران پیدا کرده است.

به صورت کلی ارز دیجیتالی و روند کار کردن با آن تقریبا همانند همان بازار بورس ایران است و ماهیتی به همان شکل دارد اما با این تفاوت که ارز دیجیتالی به صورت بین المللی است و در آن سرمایه گذاران با سرمایه گذاران دیگری از سوی کشور های دیگر و یا شرکت ها و موسسات خارجی به تبادل سرمایه می پردازند و تمامی مبالغ براساس دلار محاسبه می شوند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در ارز دیجیتال چیست؟

سرمایه گذارانی که اقدام به سرمایه گذاری به واسطه ارز دیجیتال می کنند، باید مزایا و معایب آن را در نظر بگیرند که این مزایا و معایب به شرح زیر هستند:

مزایای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

از اصلی ترین مزایای  سرمایه گذاری در ارز دیجیتال این است که با انجام این کار می توان در معاملات بین المللی شرکت کرد و سودی به نرخ دلار به دست آورد که این موضوع یکی از مهم ترین دلایل جلب توجه مردم به سوی ارز دیجیتال است.

علاوه بر آن در صورتی که از این روش استفاده کرد با وجود اینکه در این روش پول فیات وجود ندارد و از ارز دیجیتالی استفاده می شود، می توان تورم را دور زد و از تورم حاکم بر جامعه جلو افتاد.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال از امنیت بسیار بالای بلاکچین برخوردار است که با وجود آن هنوز هیچ هکری قادر به نفوذ کردن در داخل این شبکه نداشته است.

در سرمایه گذاری هایی که با استفاده از ارز دیجیتال انجام می شوند، می توان هر میزان مبلغی را سرمایه کرد. به عنوان مثال: در کشور ایران از یک میلیون تومان به بالا می توان به سرمایه گذاری در این شبکه پرداخت که این موضوع باعث می شود تا همه بتوانند از این تکنولوژی استفاده کنند.

معایب سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال در کنار تمامی مزایایی که دارد از معایبی نیز برخوردار است. از جمله این معایب می توان به این مساله اشاره کرد که ارز های دیجیتالی از هیچ بیمه ای بهره مند نیستند و هیچ پشتوانه ای ندارند و در صورتی که مشکلی ایجاد شود، سرمایه اشخاص به صورت کلی از بین می رود که این مساله یکی از مهم ترین معایب این روش است اما ممکن است که در آینده برای این مشکل نیز چاره هایی اندیشیده شود.

نوساناتی که در بازار سرمایه ارز دیجیتالی صورت می گیرند، بسیار زیاد هستند و برای اینکه در این نوسانات دچار مشکل نشد وسرمایه کلی را از دست نداد، لازم است که اشخاص از دانش کافی در این زمینه بهره مند باشند و بتوانند به ترید کردن چارت ها و نمودار های مربوط به هر ارز بپردازند تا به این شکل نه تنها زیانی برای آنها ایجاد نشود بلکه بتوانند سود نیز بکنند.

از دیگر معایب این روش این است که در این بازار قوانین شفاف سازی نشده اند و این مساله باعث عدم وجود اطمینان خاطر در بین افراد مختلف می شود و به دلیل نبود شفافیت ممکن است که اشخاصی بتوانند به واسطه این ارز های مجازی پول شویی هایی را انجام دهند.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال باعث می شود که اگر شخصی در این بازار سرمایه ای را داشته باشد، اگر این شخص فوت کند و هیچ گذرواژه و نام کاربری در دست دیگران نداشته باشد، این امکان وجود دارد که ورثه او نتوانند پول را از حساب او خارج کنند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را برای شما عزیزان شرح دادیم. در صورتی که مایل به دریافت اطلاعات در این زمینه هستید، می توانید از سایر مقالاتی که در وب سایت توکن باز درج کرده ایم، استفاده کنید و به مطالعه آنها بپردازید.

وب سایت توکن باز این امکان را برای شما فراهم کرده است که به بررسی و مقایسه صرافی های ارز دیچیتالی مختلف در سراسر کشور بپردازید و برای خرید و فروش ارز دیجیتالی به صرافی مورد نظر خود مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.