ارز دیجیتال و رمز ارز

ارز دیجیتال و رمز ارز

ارز دیجیتال و رمز ارز چیست؟ آیا ارز دیجیتال و رمز ارز ماهیتی مشابه دارند و یکی هستند و یا تفاوتی در بین آنها وجود دارد؟در وب سایت توکن باز قصد داریم که در رابطه با ارز دیجیتال و رمز ارز با شما عزیزان صحبت کنیم و  به بررسی این موضوع بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

همان طور که می دانید در سال های اخیر یک تکنولوژی جدید به نام ارز دیجیتال در سراسر جهان ایجاد شده است و مورد استفاده قرار می گیرد که این تکنولوژی جدید توجه عده زیادی از مردم سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

ارز دیجیتال و رمز ارز:

ارز دیجیتال و رمز ارز به صورت کلی به شرح زیر خواهند بود:

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال که به آن کریپتوکارنسی و یا پول الکترونیکی نیز گفته می شود، عبارت است از پولی که در فضای مجازی مورد استفاده قرار می گیرد و هیج ماهیت فیزیکی ندارد. ارز دیجیتالی که ماهیتی غیر متمرکز دارد، در فضای مجازی بدون هیج واسطه ای می تواند بین افراد جا به جا شود و برای جا به جا شدن آن در میان افراد هیچ نیازی به داشتن حساب بانکی نیست.

ارزهای دیجیتالی برای سرمایه گذاری در بازار جهانی مورد استفاده قرار می گیرند و به کمک آنها می توان در سرمایه گذاری های جهانی شرکت کرد و سودی به دست آورد.

ماهیت و عملکرد ارز های دیجیتال در حالت کلی شبیه به بازار بورس در ایران هستند اما تفاوت هایی نیز بین آنها وجود دارد.

رمز ارز چیست؟

حال در خصوص رمز ارز نیز باید بگوییم که رمز ارز ها به انواعی از ارز و پول دیجیتالی گفته می شود که در انها از رمز نگاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می شود. در رابطه با رمز ارز ها باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این رمز ارز ها به گونه ای هستند که هیچ بانکی برای انها وجود ندارد تا بتوان آنهارا به سکه و یا پول تبدیل کرد.

علاوه بر آن رمز ارز ها فاقد سرور مرکزی هستند و در بین شبکه ای متشکل از هزاران کامپیوتر توزیع شده اند. در صورتی که شبکه ای سرور مرکزی نداشته باشد، به عنوان یک شبکه غیر متمرکز نامیده می شود.

از دیگر ویژگی های رمز ارز ها باید به این مساله اشاره کرد که تعداد واحد های آنها محدود است. به این معنا که به عنوان مثال: زمانی که در بیت کوین به تعداد واحد 21 میلیون می رسیم، پس از هیچ واحد دیگری وجود ندارد و واحد بیشتری تولید نمی شود.

انواع رمز ارز ها:

یکی از پرکاربرد ترین، مهم ترین و معروف ترین رمز ارز ها بیت کوین است که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد و جایگاه خود را حفظ کرده است. علاوه بر آن هزاران رمز ارز دیگر نیز به وجود آمده اند که از ویژگی های مختلفی برخوردارند و خصوصیات متفاوتی را دارا هستند.

همچنین لازم به ذکر است که برخی از سایر رمز ارز ها به عنوان نسخه های کلون شده و یا فورک شده بیت کوین شناخته می شوند و برخی دیگر نیز رمز ارز های کاملا جدید هستند که از پایه مستقل از بیت کوین می باشند.

تفاوت ارز دیجیتال و رمز ارز چیست؟

ارز دیجیتال و رمز ارز دارای ماهیتی متفاوت هستند در حالی که به وفور با هم اشتباه گرفته می شوند. از جمله تفاوت های آن دو باید به موارد زیر اشاره کرد:

ارز های دیجیتالی ماهیت فیزیکی ندارند و به شکل انلاین مبادله می شوند در حالی که رمز ارز ها خود یک نوع ارز دیجیتالی هستند و برای امنیت در تبادل آنها از الگوریتم های رمزنگاری شده پیچیده بهره می برند.

رمز ارز ها تحت حمایت و پشتیبانی شبکه بیت کوین هستند که در این شبکه تعداد کامپیوترهای زیاد و پردازنده های مختلف در سراسر دنیا به ایجاد یک ارزش واقعی می پردازند.

سخن پایانی

ارز دیجیتال و رمز ارز مطلبی بود که در وب سایت توکن باز برای شما عزیزان مطرح نمودیم. در صورت تمایل به وب سایت توکن باز مراجعه کنید و به مقایسه ارز های ارائه شده از سوی صرافی های مختلف در کشور بپردازید و برای خرید ارز مورد نظر خود از آنها اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، سایر بخش های وب سایت را بررسی نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.