ارز دیجیتال یا پول سنتی

ارز دیجیتال یا پول سنتی

ارز دیجیتال یا پول سنتی؟ شما کدام یک از آنها را ترجیح می دهید؟ آیا استفاده از ارز دیجیتال برای شما مناسب تر است و یا پول سنتی را ترجیح می دهید؟امروزه با وجود پیشرفت های بسیار زیاد صورت گرفته در تکنولوژی و علم و کشیده شدن امور مختلف به سمت دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی، امور بسیار زیادی در حال اجرا شدن از سوی این شبکه ها به شکل مجازی و دیجیتالی هستند و کسب و کار های زیادی نیز از این طریق ایجاد شده اند که خرید و فروش ارز دیجیتالی و سرمایه گذاری در این بازار های مجازی یکی از مهم ترین مبحث های موجود در این روز ها است که توجه افراد زیادی در سرار جهان به سوی آن جلب شده است.

با این وجود هنوز عده زیادی از افراد خصوصا مردم ایران با این موضوع کنار نیامده اند و به سمت ارز های دیجیتالی قدمی برنداشته اند اما بهتر است که این اتفاق صورت بگیرد و مردم کشور آشنایی و شناخت بیشتری با این ارز ها پیدا کنند زیرا از آنجایی که تکنولوژی دائما در حال پیشرفت است، این امکان وجود دارد که در سال های نه چندان دور، ارز های دیجیتالی بتوانند جای پول سنتی را در زندگی تمامی اشخاص بگیرند و باعث از دور خارج شدن پول سنتی شوند.

ارز دیجیتال یا پول سنتی؟ ( تفاوت های ارز دیجیتال و پول سنتی )

مسلما ارز دیجیتالی که به آن پول الکترونیکی نیز گفته می شود، تفاوت های زیادی با پول سنتی دارد که این تفاوت ها باعث شده اند تا پول نقد در مقایسه با ارز دیجیتال از محرومیت هایی برخوردار باشد.

از جمله مهم ترین تفاوت های موجود در بین پول الکترونیکی و پول سنتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

پول سنتی ماهیتی فیزیکی دارد در حالی که پول مجازی هیچ ماهیت فیزیکی ندارد

پول سنتی قابل استفاده به شکل بین المللی نیست در حالی که پول مجازی را میتوان در هر کشوری استفاده کرد و هیچ محدودیتی در خصوص مکان های جغرافیایی مختلف ندارد.

به کمک ارز دیجیتال می توان در سرمایه گذاری های بین المللی شرکت کرد و سود کسب کرد در حالی که به وسیله پول سنتی نمی توان این امور را انجام داد.

پول سنتی پول رایج برای هر کشور است که فقط در داخل آن کشور قابل استفاده است، در حالی که ارز دیجیتال این محدودیت را ندارد و یک ارز واحد در بین تمامی کشور های جهان است.

پول نقد قابل تبادل به شکل دیجیتالی نیست در حالی که ارز دیجیتال فقط به شکل دیجیتالی قابل جا به جایی و تبادل است.

مزایای ارز دیجیتال در مقابل پول سنتی

اگر از طرفداران ارز دیجیتالی هستید و آن را به پول سنتی ترجیح می دهید، باید آگاه باشید که این پول های مجازی دارای مزیت هایی به شرح زیر هستند:

تراکنش های مشخص و شفاف ارز های دیجیتالی

از مزیت های مهم ارز های دیجیتالی در مقایسه با پول نقد باید به این مساله اشاره کرد که این ارز ها شفاف هستند و تراکنش های انجام شده توسط آنها بسیار واضح و مشخص اند و امکان تغییر در تراکنش های صورت گرفته وجود ندارد و همیشه می توان آنها را در دسترس داشت.

سهولت در انتقال این ارز ها

ارز های دیجیتالی از نقل و انتقال بسیار آسانی برخوردارند و این امکان وجود دارد که در کوتاه ترین زمان ممکن میزان زیادی از این پول را جا به جا کرد. به عبارت دیگر تنها با در اختیار داشتن یک کیف پول ساده این امکان وجود دارد که مقدار زیادی از پول مجازی را به شکل دیجیتالی به هر نقطه ای از جهان انتقال داد.

امکان دسترسی جهانی به ارز دیجیتال

همان طور که در بخش های قبل اشاره کردیم، ارز های دیجیتال دارای دسترسی جهانی هستند و در تمام نقاط جهان قابل دستیابی و استفاده می باشند. به عنوان مثال: اگر شخصی که دارنده این ارز ها است به شکل ناگهانی از کشوری به کشور دیگر سفر کند، به راحتی و بدون وحود هیچ مشکلی می تواند از ارز های خود در داخل کشور مبدا استفاده کند.

عدم وجود موانع بانکی

ارز های الکترونیکی هیچ موانع بانکی ندارند و در صورتی که در کشور تحریم ها و یا وضعیت اقتصادی ناخوشایندی نیز حاکم باشد، هیچ مشکلی در استفاده از آنها ایجاد نمی شود.

امنیت بالای ارز های دیجیتالی

از آنجایی که ارز های مجازی تحت امنیت بلاکچین قرار دارند و امنیت در سیستم بلاکچین بسیار بالا است که تا کنون کسی قادر به هک کردن این سیستم نشده است، میتوان گفت که این پول های الکترونیکی امنیت فوق العاده بالایی دارند و از این رو همگان میتوانند در آرامش به سرمایه گذاری خود بپردازند.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.