گرانترین ارز دیجیتال جهان

گرانترین ارز دیجیتال جهان

در رابطه با ارز های دیجیتال چه می دانید؟ آیا گرانترین ارز دیجیتال جهان را می شناسید؟ارز های دیجیتالی که سر و صدای زیادی در کشور های مختلف به پا کرده اند و بسیار مورد توجه قرار گرفته اند، از شرایط متفاوتی برخوردارند و نرخ آنها با هم تفاوت دارد. به عبارت دیگر همان طور که در بازار بورس ایران، نرخ سهام های مختلف با هم متفاوت است و برخی از سهام ها گران قیمت تر از سهام دیگر هستند، در بازار ارز دیجیتال نیز خرید و فروش سهام به همین شکل است و برای تهیه برخی از سهام ها و یا ارز های دیجیتالی باید بهای بیشتری را پرداخت کرد.

به همین دلیل در وب سایت توکن باز قصد داریم که گرانترین ارز دیجیتال جهان را معرفی کنیم و با آن آشنا شویم. پس اگر می خواهید این ارز را بشناسید، با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال که به آن پول مجازی نیز گفته می شود، به نوعی پول دیجیتالی گفته می شود که با استفاده از رمز نگاری های خاصی تولید می شود. در واقع ارز های دیجیتالی هیچ گونه ماهیت فیزیکی ندارند و تنها به واسطه صفر و یک ها و سیستم های کامپیوتری تولید می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

ارز دیجیتال جایگزینی برای پول نقد است و در سرمایه گذاری هایی که برای آن انجام می شود، هیچ پولی رد وبدل نمی گردد.

گرانترین ارز دیجیتال جهان

از جمله گرانترین ارز دیجیتال جهان می توان به بیت کوین اشاره کرد که این ارز دیجیتال بسیار معروف است و طی مدت های بسیار زیادی گران قیمت ترین ارز دیجیتال بوده است که همچنان نیز از آن به عنوان گران قیمت ترین ارز دیجیتال در سراسر جهان یاد می شود.

بیت کوین در بازار ارز دیجیتال با نماد btc نشان داده می شود و بیش از 900 میلیارد دلار از ارزش بازار را به خود اختصاص داده است و به میزان 38 درصد از سهم کل بازار را در اختیار گرفته است.

تاریخچه بیت کوین

با وجود اینکه بیت کوین گرانترین ارز دیجیتال جهان است، باید در رابطه با آن گفت که این ارز دیجیتال در سال 2018 به نرخ 13 هزار دلار رسید و از آن زمان شهرت بسیار زیادی در جهان پیدا کرد.

این ارز دیجیتالی توانست که موانع قانونی را پشت سر بگذارد و با دور زدن واسطه ها توانست که توجه عده زیادی از افراد را در سراسر جهان به خود جلب کند.

بر اساس تحقیقات انجام شده، باور بر این است که سازنده بیت کوین فردی به نام ساتوشی ناکوموتو بوده است و هنوز مشخص نیست که او یک شخص است و یا نام یک گروه است.

پس از اینکه بیت کوین مورد استقبال قرار گرفت دیگر از ساتوشی ناکوموتو خبری نشد اما استقبال از این ارز دیجیتال باعث شد که رمز ارز های دیگری نیز مانند: اتریوم تولید شوند و مورد استفاده قرار بگیرند.

بیت کوین چگونه کار می کند؟

بیت کوین و یا همان گرانترین ارز دیجیتال جهان به این شکل است که بر بستر بلاک چین پیاده سازی شده است و بلاک چین سیستمی برای اشتراک گذاری اطلاعات است و همه افرادی که در این شبکه حضور دارند می توانند به اطلاعات کل دسترسی داشته باشند.

بیت کوین با بهره گیری از سیستم بلاک چین به این گونه است که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و تا کنون کیف پول هیچ یک از کاربران در این ارز دیجیتال مورد حمله های سایبری قرار نگرفته است و هکر ها نتوانسته اند که به آنها نفوذ کنند.

با وجود امنیت بالایی بیت کوین و بهره گیری از سیستم بلاک چین در این شبکه، بسیاری از افراد مشتاق سرمایه گذاری در این رمز ارز هستند، خصوصا با توجه به اینکه بیت کوین از معروف ترین و بهترین ارز های دیجیتالی جهان به شمار می آید.

مزایای بیت کوین

بیت کوین به صورت کلی در برگیرنده مزیت هایی به شرح زیر خواهد بود:

  • دیجیتالی بودن آن
  • شفاف بودن
  • بهره مند بودن از امنیت بالا
  • غیرمترکز بودن بیت کوین
  • بهره مند بودن از سرعت بالا و کارمزد کم
  • امکان انجام دادن تراکنش های تضمین شده

وب سایت توکن باز

در وب سایت توکن باز می توانید لیستی از تمامی صرافی های داخل کشور که به خرید و فروش بیت کوین می پردازند را در اختیار داشته باشید و برای خرید و فروش بیت کوین توسط آنها اقدام کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.