تحلیل تکنیکال رمزارزها

تحلیل تکنیکال رمزارزها

تحلیل تکنیکال رمزارزها چگونه است؟ تحلیل تکنیکال چیست؟ آیا تا کنون با این واژه ها برخورد کرده اید و کارایی آن را می دانید؟در وب سایت توکن باز می خواهیم که به بررسی تحلیل تکنیکال رمزارزها بپردازیم و شما عزیزان را با این مفهوم کاربردی در بازار رمز ارز آشنا کنیم تا به شکل بهتری بتوانید به سرمایه گذاری و معامله در این بازار مدرن بپردازید.

همان طور که می دانید برای خرید و فروش رمز ارز در بازار ارز های دیجیتالی به تحلیل نمودارها نیاز است تا به این شکل به صورت بهتری بتوان خرید و فروش و سرمایه گذاری را در این شبکه انجام داد زیرا نمودارها قادرند تا اطلاعات بسیار مفید و کارامدی را از وضعیت هر ارز دیجیتال در اختیار ما بگذارند و کسانی که قدرت تحلیل این نمودار ها را دارند، سرمایه گذاری مثبت تر و موفقیت آمیز تری را خواهند داشت.

به عبارت دیگر می توان گفت که یکی از ابزار های بسیار مهم برای کار کردن با ارزهای دیجیتالی، قدرت تحلیل تکنیکال رمزارزها و داشتن دانش در این زمینه است که بدون آن نمی توان سرمایه گذاری پر قدرتی را داشت.

رمزارز چیست؟

رمزارز و یا کریپتوکارنسی به گروهی از پول و یا ارز دیجیتالی گفته می شود که در آن برای تراکنش های مالی از رمزنگاری استفاده می شود. رمزارز ها هیچ گونه ماهیت فیزیکی ندارند و فقط در کامپیوترها می توان آن ها را تعریف کرد.

به عبارت دیگر هیچ گونه بانکی وجود ندارد که برای رمزارزها سکه و یا اسکناس تولید کند.

تحلیل تکنیکال رمزارزها

به صورت کلی منظور از تحلیل تکنیکال و یا تحلیل تکنیکی این است که بتوان قیمت ارز دیجیتال در بازار ارز دیجیتال را بر اساس مطالعات، تاریخچه قیمت ها و حجم معاملات صورت گرفته در ارز مورد نظر پیش بینی کرد.

در تحلیل تکنیکال رمزارزها که آن را برای تمامی انواع مختلف رمز ارزها می توان استفاده کرد، مسائل مختلفی در نظر گرفته می شود که مهم ترین این مسائل عبارتند از:

 • وضعیت افزایش و یا کاهش قیمت رمزارز در روز، ماه و سال گذشته
 • میزان و حجم خرید و فروش صورت گرفته رمز ارز در طول روز
 • وضعیت نمودار رمزارز مورد نظر
 • شیب نزول و یا شیب صعود رمزارز
 • قیمت باز و بسته شدن رمزارز
 • سطوح مقاومت و حمایت رمز ارز
 • روندهای صعودی،نزولی و افقی
 • و…

انواع تحلیل تکنیکال رمزارزها

تحلیل تکنیکال رمزارزها به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شود که عبارت است از:

 • تحلیل تکنیکال معمولی
 • تحلیل تکنیکال پیشرفته

تحلیل تکنیکال معمولی به گونه ای است که در آن مسائل کلی تری تحت بررسی قرار می گیرد اما در تحلیل تکنیکال پیشرفته مسائل جزئی تر و دقیق تری تحت بررسی قرار می گیرد و معمولا از این روش، تحلیل گران حرفه ای در بازار ارز دیجیتال استفاده می کنند.

به عبارت دیگر باید گفت که افرادی که به عنوان تحلیلگر پیشرفته فعالیت دارند، از اطلاعات بسیار بالا و دانش بیشتری در مقایسه با افرادی که تحلیل تکنیکال معمولی انجام می دهند، برخوردار هستند و به شکل بهتری می توانند آینده رمزارز را پیش بینی کنند و یا سرمایه گذاری بلند مدت انجام دهند.

مزایای استفاده از تحلیل تکنیکال رمزارزها چیست؟

افرادی که از دانش تحلیل تکنیکال رمزارزها برخوردار هستند و می توانند به خوبی رمزارز های مختلف را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند و وضعیت رمز ارز مورد نظر را پیش بینی کنند، از مزایای به شرح زیر برخوردار هستند:

 • این افراد می توانند سرمایه گذاری بسیار موفقی داشته باشند وسود به دست آورند
 • امکان سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت به شکل موفقیت آمیز را دارا هستند
 • درصد شکست این افراد در سرمایه گذاری بسیار کم است
 • با برخوردار بودن از این مهارت، این دسته از افراد می توانند مشاوره خرید و فروش رمزارز به دیگران ارائه دهند و در ازای مشاوره خود پول دریافت کنند و این کار را به عنوان شغل دوم داشته باشند

کلام پایانی:

تحلیل تکنیکال رمزارزها مطلبی بود که برای شما عزیزان در این مقاله شرح دادیم. در انتها باید اشاره کرد که در وب سایت توکن باز می توانید وضعیت رمزارزهای مختلف را مشاهده کنید و توسط صرافی های فعال در کشور که در این وب سایت نمایش داده می شوند، خرید و فروش سهام مورد نظر خود را انجام دهید و نتیجه موفقیت آمیز از سرمایه گذاری خود به دست آورید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.