آموزش ثبت نام و احراز هویت در صرافی ارزینجا

3 Recovered Recovered Copy

در این مقاله قصد داریم تا نحوه ثبت نام و روش احراز هویت در صرافی ارزینجا به شکل کامل برای شما شرح دهیم. یکی از دغدغه های اصلی مردم کل دنیا، نحوه ورود به بازار کریپتوکارنسی یا همان ارز های دیجیتالی است.

مسلما هر شخصی هم باشد بعد از مشاهده سود های چند ده درصدی طی یک روز وسوسه شده و خواهان ورود به این بازارها می شود. در ماه های اخیر پس از سرمایه گذاری های شرکت های بزرگ نظیر تسلا بیت کوین جهش های زیادی را رو به بالا تجربه کرده است.

درست همان زمانی که همه فکر می کردند که بیت کوین از قیمت 35 هزار دلار سقوط کرده و ارزش خود را از دست خواهد، با تلاش و اخبار مثبت این اتفاق به واقعیت نپیوست و باعث شد همه کسانی که قصد داشتند پس از ریزش قیمت بیت کوین آن را خریداری نمایند، دست به دهان بمانند.

یکی از اساسی ترین مشکلات مردم برای ورود به این حوزه، نحوه ورود است! به شکلی که اولین سوالی که می پرسند درباره چگونگی وارد شدن به این بازار و نحوه خرید بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگر است.

جهت ثبت نام در سایت ارزینجاکلیک کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی ارزینجا

اولین و مهم ترین گام برای خرید بیت کوین یا سایر ارز دیجیتال را پیدا کردن یک صرافی برای خرید ارزها است. در سراسر دنیا صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز بسیاری وجود دارند که شما می توانید در یکی از آنها ثبت نام کرده و به شکل آنلاین معاملات خود را انجام دهید؛ اما صبر کنید! موضوع برای ما ایرانی ها کمی پیچیده تر و سخت تر است.

چرا که به خاطر تحریم های اعمال شده از سراسر دنیا و همچنین عدم اجرای قوانین مبارزه با پولشویی FATF، ما در بسیاری از صرافی های بین المللی قادر به ثبت نام و خرید و فروش نمی باشیم. در همین راستا صرافی های داخلی برای انجام معاملات به وجود آمده اند که برای ثبت نام و شروع فعالیت در آنها نیاز است که ابتدا ثبت نام کرده و سپس فرایند های مربوط به احراز هویت را تکمیل نمایید.

ثبت نام در صرافی ارزینجا

بعد از وارد شدن به صرافی بر روی دکمه ثبت نام که در بالای صفحه و سمت چپ قابل مشاهده است، کلیک کرده و در فیلد باز شده شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و منتظر کد تایید بمانید. بعد از دریافت کد تایید آن را وارد نمایید تا به شکل اتوماتیک و مستقیم به صفحه کاربری خود منتقل شوید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید از شما اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، کد ملی، تلفن ثابت، ایمیل و در نهایت کد معرف درخواست می شود.

ارز اینجا

احراز هویت صرافی ارزینجا

بعد از آنکه اطلاعات خود را وارد کرده و بر روی دکمه تایید اطلاعات کلیک کردید شما به صفحه جدید منتقل خواهید شد. در این صفحه می بایست بر روی دکمه تکمیل احراز هویت کلیک کنید. در صفحه باز شده نیاز است که شما نام کیف پولی که از آن بهره می برید را وارد نمایید. البته صرافی ذکر کرده است که نام کیف پول ارز دیجیتال ای که شما از آن استفاده می کنید صرفا جهت پشتیبانی بهتر از شما پرسیده می شود.

کمی پایین تر از شما درخواست می شود که شماره تلفن ثابت خود را تایید نمایید. بدین ترتیب بر روی گزینه برقراری تماس کلیک کرده و شماره تلفن ثابت خود را نیز احراز نمایید. البته اگر در مرحله قبل شماره تلفن خود را اشتباه وارد کرده باشید می توانید از همین قسمت آن را تغییر دهید.

احراز هویت کاربری ارز اینجا

مرحله بعدی

بعد تایید شماره ثابت مرحله بعدی برای احراز هویت برای شما باز می شود و توجه داشته باشید که تا زمانی که شماره ثابت خود را تایید نکرده باشید نمی توانید بقیه مراحل احراز هویت را ادامه دهید. در مرحله دوم از احراز هویت شما نیاز است که مدارک خواسته شده را به همراه ثبت کارت بانکی های خود ثبت نمایید. در بخش آپلود تصویر چند نکته وجود دارد که باید حتما آنها را رعایت نمایید.

  1. تمامی تصویرها و از جمله تصویر صورت شما باید واضح باشد.
  2. سلفی باید به همراه کارت ملی و کارت بانکی باشد.
  3. حتما باید امضای خود را زیر برگه وارد نمایید.
  4. به شکل کلی ویژگی ها و متن نوشته سلفی باید مطابق با تصویر زیر باشد.
احراز هویت ارز اینجا ( شناسایی شخصیت حقیقی)

پس از تکمیل هر 2 مرحله احراز هویت، منتظر باشید یا مدارک شما توسط کارشناسان ارزینجا بررسی شود. در صورت تایید از طریق پیامک و ایمیل مطلع خواهید شد و در صورت عدم تایید نیز می توانید مدارک جدید را بارگزاری نمایید.

دلیل اجبار بر احراز هویت برای خرید و فروش بیت کوین چیست؟

بعد از طی کردن تمامی مراحل شاید برایتان سوال شده باشد که چه لزومی دارد که احراز هویت(شناسایی شخصیت) کنید؟ همان طور که همه ما می دانیم شبکه بلاک چین یک شبکه غیر متمرکز می باشد و افراد می توانند بدون آنکه هویت آنها مشخص شود تراکنش های مختلفی را به انجام رسانند؛ اما موضوع زمانی خطرناک می شود که افراد کلاهبردار از این شبکه به عنوان یک سیستم پولشویی استفاده می کنند و تمام مبالغ خود را تبدیل به رمز ارزها کرده و قابل رهگیری نمی باشند.

بدین منظور سازمان مبارزه با پولشویی تمامی صرافی ها را ملزم کرده است که برای آموزش خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی، کاربران خود را احراز هویت نمایند تا این جرایم به حداقل برسد، که صرافی ارزینجا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

درمقاله ی بعدی با نحوه ی خرید و فروش در صرافی ارزاینجا آشنا می شویم.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.