تحلیل بیت کوین؛ سرمایه‌گذاری موسسات بزرگ در ارز دیجیتال ادامه دارد

سرمایه‌گذاری

بیت کوین شاهد جذب بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه جدید در موسسات سرمایه‌گذاری، طی کمتر از دو ماه گذشته بوده است.شرکت مدیریت دارایی‌های رمزنگاری شده CoinShares، در جدیدترین گزارش هفتگی خود مورخ 13 نوامبر (22 آبان)، این روایت را تکرار کرد که بیت کوین و آلت کوین‌ها دوباره در حال جذب سرمایه هستند.

افزایش سرسام‌آور جذب سرمایه در شرکت‌های سرمایه ‌گذاری ارز دیجیتال

از هیجان ناشی از تصویب احتمالی اولین صندوق ETF اسپات در ایالات متحده، بیت کوین، اتر (ETH) و برخی آلت کوین‌های مهم با رشد قیمت روبرو شده‌اند.

بر اساس داده‌های TradingView از نوامبر 2022 (آبان 1401) تاکنون، ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال 600 میلیارد دلار افزایش یافته است.

نمودار هفتگی ارزش کل بازار ارز دیجیتال
نمودار هفتگی ارزش کل بازار ارز دیجیتال

با این حال، همان‌طور که CoinShares نشان می‌دهد، طی دو ماه گذشته شاهد افزایش سرسام‌آور جذب سرمایه در شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال بوده‌ایم.

آمار جذب سرمایه موسسات. منبع: CoinShares
آمار جذب سرمایه موسسات. منبع: CoinShares

محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال طی هفته گذشته شاهد جذب 293 میلیون دلار بودند، که این روند 7 هفته‌ای جذب سرمایه را از مرز 1 میلیارد دلار عبور داده و جذب سالانه تاکنون به 1.14 میلیارد دلار رسیده است که سومین جذب سالانه بالا در تاریخ است.

جذب 240 میلیون دلار در هفته گذشته

از آمارهای چشمگیر نشان‌دهنده رونق مجدد ارزهای دیجیتال در سال 2023، میزان دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) محصولات مبادله‌ای ارزهای دیجیتال (ETPs) است.

از ابتدای سال تاکنون، این میزان تقریباً دو برابر شده و تنها طی هفته گذشته حدود 10٪ رشد داشته است.

CoinShares خاطرنشان کرد: “در مجموع 44.3 میلیارد دلار AUM، بالاترین رقم از زمان شکست بزرگ صندوق‌های ارز دیجیتال در مه 2022 است.”

این گزارش افزود که آنهایی که قصد داشتن پوزیشن لانگ بیت کوین دارند، سهم اعظم حجم را به خود اختصاص داده‌اند.

بیت کوین طی هفته گذشته شاهد جذب 240 میلیون دلار بوده است که جذب سالانه تاکنون را به 1.08 میلیارد دلار رسانده است، در حالی که پوزیشن فروش بیت کوین شاهد خروج 7 میلیون دلار بوده است که نشان‌دهنده ادامه نگرش مثبت است.

بیت کوین ذخیره شده 2.4 برابر بیت کوین استخراج شده است

این علاقه مجدد در عین حال شرکت تحلیل آن‌چین Glassnode را بر آن داشت تا دینامیک عرضه بیت کوین را مجدداً ارزیابی کند.

Glassnode در جدیدترین نسخه خبرنامه هفتگی خود به نام ” The Week On-Chain” نشان داده است، با نزدیک شدن به چهارمین هاوینگ، BTC ذخیره شده برای نگهداری اکنون 2.4 برابر BTC استخراج شده است.

آنها اظهار داشتند:

چهارمین رویداد هاوینگ در حال نزدیک شدن است و نقطه عطف مهمی از نظر بنیادین، فنی و فلسفی برای بیت کوین به حساب می‌آید. برای سرمایه‌گذاران نیز، با توجه به پروفایل بازدهی درخشان در سیکل‌های قبلی، حوزه‌ای جذاب است.

یکی از نمودارهای هفته‌نامه، ذخیره BTC توسط هولدرهای بلندمدت یا LTHها – کسانی که بیت‌کوین را برای 155 روز یا بیشتر نگه می‌دارند –  را نشان می‌داد.

نمودار ذخیره بیت کوین توسط هولدرهای بلندمدت. منبع:Glassnode
نمودار ذخیره بیت کوین توسط هولدرهای بلندمدت. منبع:Glassnode

افزایش پذیرش بیت کوین

فیلیپ سویفت، خالق پلتفرم آماری Look Into Bitcoin، افزایش کیف پول‌های بزرگ و کوچک را مورد تاکید قرار داد.

نمودار سالانه آدرس‌های حاوی بیت کوین
نمودار سالانه آدرس‌های حاوی بیت کوین

او به مشترکین X گفت: “این چهره واقعی پذیرش است.”

منبع: Cointelegraph

سوالات پرتکرار

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.