تحلیل بیت کوین؛ آیا مقصد بعدی 48000 دلار است؟

تحلیل بیت کوین

رالی بیت‌کوین ممکن است به این زودی‌ها کند نشود، بر اساس داده‌های اخیر. بسیاری بر این باورند که BTC به ۴۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

پیشرفت و صعود بیت کوین

اگر بیت‌کوین از ۴۵,۰۰۰ دلار عبور کند، به دلیل محدودیت عرضه بین ۴۵,۰۰۰ تا ۴۷,۰۰۰ دلار، حرکت سریع به سمت ۴۸,۰۰۰ دلار احتمالاً رخ خواهد داد. حدود ۴٪ از عرضه در حدود ۴۸,۰۰۰ دلار قرار دارد که نشان‌دهنده احتمال برداشت سود توسط کسانی است که در اوج سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ خریداری کرده‌اند.

جیمز ون استراتن (@jimmyvs24) در ۹ دسامبر (18 آذر) به مخاطبان خود در توییتر گفت:

زمانی که بیت‌کوین از ۴۵,۰۰۰ دلار عبور کند، فکر می‌کنم ما به سرعت به ۴۸,۰۰۰ دلار خواهیم رسید. عرضه بسیار کمی بین ۴۵,۰۰۰ تا ۴۷,۰۰۰ دلار وجود دارد.

نمودار موجودیت بیت کوین در قیمت های خریداری شده. منبع: Glassnode
نمودار موجودیت بیت کوین در قیمت های خریداری شده. منبع: Glassnode

برداشت سود توسط یک نهنگ

اخیراً، یک نهنگ ۳۰۰۰ بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۱۳۲ میلیون دلار به صرافی بایننس اضافه کرده است که حدود ۲۳ میلیون دلار سود به همراه داشته است.

طی سال گذشته، این نهنگ سه معامله بیت‌کوین انجام داده و به طور مداوم در قیمت‌های پایین خرید و در قیمت‌های بالا فروخته است، که در نتیجه سود کلی حدود ۶۱ میلیون دلار با نرخ برد ۱۰۰٪ را به دست آورده است.

رفتارهای معامله‌گران

داده‌های فیوچرز بیت‌کوین در دفتر سفارشات بایننس نشان داد که موقعیت‌های شورت با لیکوئیدی‌های قابل توجهی روبرو شدند، زیرا قیمت‌ها افزایش یافت و open interest کاهش یافت.

این شورت اسکوئیز باعث شد چندین سفارش فروش نادیده گرفته شده بسته شوند، اما با مقاومت در بلوک‌های بزرگتر روبرو شده است. در حال حاضر، سفارشات قابل توجهی در اطراف قیمت فعلی وجود دارد، با سطوح مهمی در ۴۴,۵۰۰ دلار و ۴۶,۱۰۰ دلار به عنوان مقاومت عمل می‌کنند و ۴۱,۰۰۰ دلار به عنوان سطح حمایتی عمل می‌کند.

نمودار 15 دقیقه‌ای میانگین قیمت، لیکوئیدها و open intrest
نمودار 15 دقیقه‌ای میانگین قیمت، لیکوئیدها و open intrest

لیکوئید شدن پوزیشن‌های شورت ممکن است فشار صعودی را بر قیمت ایجاد کند زیرا فروشندگان از  پوزیشن‌های خود خارج می‌شوند، که به ایجاد یک حرکت صعودی احتمالی کمک می‌کند. با این حال، مقاومت در سطوح کلیدی امکان دارد.

با همه این تفاسیر قابل ذکر است که حجم معاملات در بیت کوین به شدت کاهش یافته است.

نمودار قیمت و حجم بیت کوین. منبع: santiment
نمودار قیمت و حجم بیت کوین. منبع: santiment

منبع: ambcrypto

1 دیدگاه روشن تحلیل بیت کوین؛ آیا مقصد بعدی 48000 دلار است؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.