تحلیل بیت کوین؛ آیا قیمت BTC آماده جهش است؟ (۲۱ خرداد)

تحلیل بیت کوین

آخر هفته برای بازار ارزهای دیجیتال کم‌نوسان بود، زیرا بیت‌کوین در حدود ۷۰۰۰۰ دلار نوسان کرد و تلاش کرد تا بالاتر از این سطح باقی بماند. عرضه بیش از حد که با ریجکت کندل بلند مشخص شده است، نشان می‌دهد که ممکن است قیمت بیت‌کوین در هفته آینده به روند تثبیت خود ادامه دهد.با این حال، یک احساس تجدید بهبودی در میان مشارکت‌کنندگان بازار با افزایش انباشت نهنگ‌ها، به وجود آمده است. آیا بیت‌کوین آماده برای بریک‌اوت است؟

الگوهای پرچم و فعالیت نهنگ‌ها نوید بازاری صعودی را می‌دهند

طی سه ماه گذشته، قیمت بیت‌کوین در دو خط روند موازی به صورت ساید معامله شده است که نشان‌دهنده تشکیل الگوهای پرچم است. قیمت این ارز دو بار از هر دو خط روند بازگشت کرده است که نشان می‌دهد معاملات به توسعه این الگو پایبند هستند.

نمودار روزانه قیمت BTC/USD
نمودار روزانه قیمت BTC/USD

به طور نظری، الگوی پرچم نشان‌دهنده یک دوره موقت تثبیت/تصحیح قیمت است تا روند صعودی موجود خود را بازیابی کند. روز جمعه، قیمت بیت‌کوین از خط روند بالایی بازگشت که نشان می‌دهد روند ساید ممکن است قبل از بریک‌اوت طولانی‌تر شود.

در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین در ۶۹۷۱۴ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن به ۱.۳۷۴ تریلیون دلار رسیده است.

انباشت بیت کوین توسط نهنگ‌ها

در یک فعالیت پرهیجان اخیر، هولدرهای بزرگ بیت‌کوین که به طور معمول به عنوان “نهنگ‌ها” شناخته می‌شوند، به طور قابل‌توجهی موقعیت‌های لانگ خود را در بیت‌کوین افزایش داده‌اند که نشان‌دهنده دیدگاه صعودی به این ارز دیجیتال است. بر اساس گزارش تایید شده از سوی نویسنده کریپتوکوانت، مارتونر، این نهنگ‌ها نه تنها در HTX Global بلکه در Bybit و دیگر پلتفرم‌های معاملاتی نیز فعال بوده‌اند.

نمودار نرخ Taker Buy Sell در صرافی بای‌بیت
نمودار نرخ Taker Buy Sell در صرافی بای‌بیت

نموداری که همراه توییت منتشر شده است، افزایش ناگهانی در نسبت «Taker Buy Sell» در Bybit را نشان می‌دهد که بیانگر یک موضع خرید تهاجمی در میان معامله‌گران است، زیرا قیمت بیت‌کوین در حدود ۶۹۰۰۰ دلار نوسان می‌کند. این حرکت می‌تواند به معنای انتظار جمعی برای افزایش قیمت بیت‌کوین در آینده نزدیک باشد.

نمودار موجودی بیت کوین صرافی‌ها
نمودار موجودی بیت کوین صرافی‌ها

علاوه بر این، بیش از ۱.۵۷ میلیارد دلار بیت‌کوین هفته گذشته از صرافی‌های ارز دیجیتال خارج شد، طبق آخرین داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط معامله‌گر ارز دیجیتال، آلیچارت. خروج حدود ۲۲۶۴۷ بیت‌کوین نشان‌دهنده روند رو به رشدی در میان سرمایه‌گذاران است که دارایی‌های خود را از صرافی‌ها خارج می‌کنند، احتمالا به دلیل نگرانی‌های امنیتی یا تغییر استراتژیک به سوی نگهداری بلند مدت.

پیش بینی قیمت بیت کوین

یک بریک‌اوت احتمالی از خط روند بالایی باعث افزایش مومنتوم صعودی خواهد شد و ادامه روند صعودی را نشان می‌دهد. تحت شرایط مساعد صعودی، پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین به افزایش تا ۹۰۰۰۰ دلار اشاره دارد و پس از آن به یک رالی طولانی تا ۱۳۵۰۰۰ دلار خواهد رسید.

اندیکاتورهای تکنیکال

  • شاخص بولینگر بند (BB): قیمت فعلی بیت‌کوین از خط میانی بولینگر بند حمایت قوی دریافت می‌کند که نشان‌دهنده یک رالی با مومنتوم بالا است.
  • شاخص قدرت نسبی (RSI): شاخص قدرت نسبی که در ۵۴٪ در نوسان است، نشان‌دهنده احساس بازار بین حالت خنثی تا صعودی است.

منبع: Coingape

سوالات متداول

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.