تحلیل بیت کوین؛ آیا ریزش بیشتر برای BTC در راه است؟ (۳ تیر)

تحلیل بیت کوین

داده‌های اخیر آن‌چین نشان می‌دهد که مشکلات فعلی بیت‌کوین ممکن است هنوز به پایان نرسیده باشد، زیرا هولدرهای کوتاه‌مدت همچنان تحت فشار قرار دارند. بیت‌کوین پس از کاهش قیمت در هفته گذشته، موفق به بازیابی قابل توجهی نشده است و بسیاری از سرمایه‌گذاران را به تردید انداخته است که آیا باید انتظار کاهش‌های بیشتری را در هفته‌های آینده داشته باشند یا خیر.به طور قابل توجهی، داده‌ها نشان می‌دهد که هولدرهای کوتاه‌مدت بیشترین آسیب را دیده‌اند، به ویژه اینکه بیت‌کوین همچنان زیر قیمت تحقق‌یافته آن‌ها معامله می‌شود.

هولدرهای بیت‌کوین همچنان زیر نقطه درد کوتاه‌مدت معامله می‌کنند

هولدرهای کوتاه‌مدت عموماً به خرید بیت‌کوین برای چند هفته و سپس فروش آن به منظور کسب سود شهرت دارند. جالب است که تنها در اوایل همین ماه، بیت‌کوین دوباره از مرز ۷۱,۰۰۰ دلار عبور کرده بود که بسیاری از هولدرها آن را به عنوان شروع یک روند صعودی طولانی‌مدت می‌دیدند. این افزایش مختصر بالای ۷۱,۰۰۰ دلار باعث شد که بسیاری از هولدرهای کوتاه‌مدت به امید بهره‌برداری از موج صعودی، وارد بازار شوند.

اما از آن زمان اوضاع خوب نبوده است، زیرا بیت‌کوین به طور پیوسته کاهش یافته و در ۲۴ ساعت گذشته به پایین‌ترین حد ۳۰ روزه خود یعنی ۶۳,۶۲۲ دلار رسیده است. علاوه بر این، ماینرها نیز در چند روز گذشته تسلیم شده و بازار را با بیت‌کوین‌های بیشتری پر کرده‌اند که این امر نیز به کاهش قیمت بیشتر منجر شده است.

حاشیه سود/ضرر تحقق یافته هولدرهای کوتاه‌مدت
حاشیه سود/ضرر تحقق یافته هولدرهای کوتاه‌مدت

بر اساس داده‌های آن‌چین که توسط تحلیلگر ارزهای دیجیتال علی مارتینز در شبکه اجتماعی X به اشتراک گذاشته شده است، هولدرهای کوتاه‌مدت بیت‌کوین شروع به احساس فشار کرده‌اند. جالب است که این فشار ناشی از معامله طولانی‌مدت بیت‌کوین زیر قیمت تحقق‌یافته آن‌ها یعنی ۶۶۲۰۰ دلار است. مبنای هزینه یا “قیمت تحقق‌یافته” آن‌ها که میانگین قیمتی است که بیت‌کوین‌های خود را با آن خریده‌اند، اکنون بیش از ارزش بازار فعلی است. به عبارت دیگر، آن‌ها با زیان‌های تحقق‌نیافته مواجه هستند.

آینده قیمت بیت کوین چیست؟

هولدرهای کوتاه‌مدت در این نقطه حساس با یک انتخاب دشوار مواجه هستند: آیا باید زیان‌های خود را کاهش داده و بفروشند یا باید منتظر بمانند و به هولد کردن ادامه دهند. در حالی که نمی‌توان گفت که هر سرمایه‌گذار چه تصمیمی خواهد گرفت، اما موقعیت آن‌ها به عنوان هولدرهای کوتاه‌مدت نشان می‌دهد که بیشتر اوقات به فروش می‌پردازند. این امر می‌تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت، حداقل در کوتاه‌مدت، شود. از سوی دیگر، هولدرهای بلندمدت بیشتر تمایل دارند این افت قیمت را به عنوان یک نوسان موقت ببینند و دارایی‌های خود را نگه دارند.

در زمان نگارش این مطلب، بیت‌کوین با قیمت ۶۴۳۸۱ دلار معامله می‌شود و نیاز به تلاش زیادی از سوی خریداران دارد تا از سقوط بیشتر آن جلوگیری شود. طبق گزارش هفتگی شرکت اطلاعات بلاکچین CryptoQuant، بیت‌کوین در حال حاضر با خطر سقوط به ۶۰۰۰۰ دلار مواجه است.

موجودی بیت کوین ماینرها
موجودی بیت کوین ماینرها

همانطور که قبلاً ذکر شد، داده‌های آن‌چین نشان می‌دهند که ماینرهای بیت‌کوین در حال فروش دارایی‌های خود هستند. داده‌های IntoTheBlock نشان می‌دهد که ماینرها از ابتدای ژوئن بیش از ۳۰،۰۰۰ بیت‌کوین به ارزش ۲ میلیارد دلار را با سریع‌ترین نرخ در بیش از یک سال فروخته‌اند.

منبع: Bitcoinist

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.