تحلیل بیت کوین؛ در چه صورت قیمت BTC صعودی می‌شود؟ (۱۱ تیر)

تحلیل بیت کوین

پس از فشار فروش گسترده در بازار ارزهای دیجیتال در ماه ژوئن، قیمت بیت‌کوین به ۶۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد، به طوری که در یک نقطه کندل قیمت به ۵۸,۴۸۸ دلار رسید، که نشان‌دهنده کمبود شتاب و کاهش علاقه معامله‌گران است.به مدت چند هفته بزرگترین ارز دیجیتال بین حمایت ۶۰,۰۰۰ دلار و مقاومت ۶۳,۰۰۰ دلار نوسان داشت، که فرصتی برای تجدید انباشت سرمایه‌گذاران، به ویژه سرمایه‌گذاران نهادی و نهنگ‌هایی که نزدیک به بالاترین قیمت تاریخی فروخته بودند، فراهم کرد.

با این حال، اولین روز ماه ژوئیه نشان‌دهنده یک ماه سبز احتمالی است، زیرا قیمت بیت‌کوین با افزایش ۱.۸ درصدی به ۶۲,۶۶۳ دلار در زمان نگارش این متن رسید. بازار ارزهای دیجیتال عمدتاً در وضعیت سبز قرار دارد و آلت‌کوین‌ها به طور کلی به شکلی چشمگیر در حال بازیابی هستند.

قیمت اتریوم با توجه به هیاهوی تأیید ETF اسپات به ۳,۴۵۵ دلار بازگشته است. سولانا نیز به نظر می‌رسد برای یک شکست بالای ۱۵۰ دلار آماده است اما روز دوشنبه با قیمت ۱۴۶ دلار معامله می‌شد.

الگوی دو کف بیت کوین

یک الگوی دابل باتم حیاتی تشکیل شده و در حال حاضر برای یک شکست ۲۰ درصدی در نمودار روزانه آماده می‌شود. برای بهره‌برداری از این الگوی صعودی، باید حمایت بین ۶۰,۰۰۰ و ۵۸,۸۴۴ دلار که در ماه‌های می و ژوئن دو بار تست شده است، به هر قیمتی حفظ شود.

نمودار روزانه قیمت BTC/USD
نمودار روزانه قیمت BTC/USD

میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (EMA) به رنگ بنفش نیز از تراکم خریداران حمایت می‌کند، که نشان می‌دهد یک نتیجه صعودی بسیار محتمل است.

انباشت پس از فروش در ژوئن باید نتیجه‌بخش باشد و بیت‌کوین را به تست مقاومت خط گردن در حدود ۷۰,۰۰۰ دلار برساند. برای تأیید الگو، گاوها باید این مانع را بشکنند و در حالی که بر روی یک شکست احتمالی که به یک رکورد جدید در ۸۴,۵۰۰ دلار برسد، شرط‌بندی می‌کنند، معامله‌گران بیشتری را به ورود به معاملات خرید جدید کمی بالاتر از ۷۰,۰۰۰ دلار تشویق کنند.

با این حال، معامله‌گران به دنبال اطمینان صعودی در کوتاه‌مدت هستند و برای این منظور، بیت‌کوین باید به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) به رنگ آبی در ۶۳,۰۶۰ دلار و سپس میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) به رنگ قرمز در ۶۵,۰۱۵ دلار بازگردد.

بر اساس وضعیت خنثی شاخص قدرت نسبی (RSI) در ۳۶ پس از ورود به منطقه بیش‌فروش در هفته گذشته، مسیر با کمترین مقاومت به شدت به سمت بالا گرایش دارد.

عدم موفقیت در شکست این منطقه متراکم می‌تواند به معنای ادامه روند رکود بین ۶۰,۰۰۰ تا ۶۳,۰۰۰ دلار باشد. علاوه بر این، یک فروش دیگر ممکن است رخ دهد اگر حمایت تست شود و فرو بریزد و منجر به ضررهای عمیق‌تر زیر ۶۰,۰۰۰ دلار شود.

عوامل تقویت‌کننده برای رشد بیت‌کوین به سمت ۷۰,۰۰۰ دلار

ورودی‌ها به ETF‌های اسپات بیت‌کوین نیز در چند روز گذشته افزایش یافته است و بر اساس داده‌های SoSoValue، در روز جمعه به ۷۳.۰۵ میلیون دلار خالص رسید. بلک‌راک همچنان بهترین عملکرد را در بازار ETF دارد و از زمان راه‌اندازی در سه‌ماهه اول، ۱۸ میلیارد دلار ورود خالص داشته است.

جدول داده‌های ETFهای بیت کوین
جدول داده‌های ETFهای بیت کوین

اگرچه خروجی‌ها از GBTC گری‌اسکیل به طور قابل توجهی کاهش یافته، اما این ETF همچنان در روز جمعه ۲۷ میلیون دلار خروجی خالص داشته است.

افزایش حجم معاملات ETF بیت‌کوین به افزایش قیمت کمک شایانی کرده و به شدت بر احساسات بازار تأثیر گذاشته است. اگر سرمایه‌گذاران به دنبال افزایش بیشتر در این محصولات مالی انقلابی باشند، پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین از رشد تا ۷۰,۰۰۰ و ۸۴,۵۰۰ دلار حمایت می‌کند.

بلک‌راک جایگاه برتر خود را در میان دیگر ETF‌ها حفظ کرده است، در حالی که Ark Invest در حال جلب توجه است.

منبع: Coingape

سوالات متداول

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.