تحلیل بیت کوین؛ هدف بعدی قیمت BTC کجاست؟ (۴ تیر)

تحلیل بیت کوین

با ادامه فشار فروش بر روی قیمت بیت‌کوین (BTC)، بازار فیوچر نیز به نظر می‌رسد کمتر از قبل جذاب باشد. در حال حاضر، سودآوری در تریدهای نقد و فیوچر بیت‌کوین به سرعت کاهش یافته و مقدار کمی برای معامله‌گران باقی مانده است.

تریدهای نقد و فیوچر بیت‌کوین

تریدهای نقد و فیوچر در بازار مشتقات بسیار محبوب هستند که شامل استراتژی خرید دارایی در بازار اسپات و فروش همزمان آن در بازار فیوچر می‌باشند.

تنها چند هفته پیش، معامله‌گران فیوچر بیت‌کوین می‌توانستند یک سود سالانه تقریباً بدون ریسک ۱۰ درصد را در تریدهای نقد و فیوچر قفل کنند. این همچنین به این معناست که تفاوت بین قیمت فیوچر بیت‌کوین و قیمت اسپات بیت‌کوین ۱۰ درصد بر مبنای سالانه بود.

نمودار فاندینگ ریت پرپچوال بیت کوین
نمودار فاندینگ ریت پرپچوال بیت کوین

با این حال، معامله‌گران نیاز به سرمایه برای نگه‌داری بیت‌کوین و مارجین به همراه قراردادهای فیوچر دارند که این امر عملاً بازدهی را به ۵ درصد کاهش می‌دهد. جالب است که این پریمیوم سالانه اکنون به ۶ درصد کاهش یافته است، که با در نظر گرفتن هزینه‌های مارجین برای نگه‌داری در بازار اسپات، در واقع ۳ درصد می‌باشد.

اگر بازدهی سالانه تریدهای نقد و فیوچر بیت‌کوین کمتر از بازدهی بدون ریسک باشد، جذابیت خود را از دست می‌دهد. تحلیلگر مشهور کریپتو، چکمیت، اشاره می‌کند که “نون تو روغن تمام شده” و سودآوری در تریدهای فیوچر بیت‌کوین دیگر جذاب نیست. بنابراین، این احتمال وجود دارد که معامله‌گران بیت‌کوین شروع به جستجوی گزینه‌های دیگر کنند زیرا بازدهی تریدهای نقد و فیوچر بیت‌کوین دیگر جذابیتی برای توجیه ریسک‌های مربوطه ندارد.

حرکت قیمت بیت‌کوین در آینده

با اصلاح قیمت بیت‌کوین بیش از ۱۲ درصد از بالاترین سطح خود در ماه ژوئن، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که رسیدن به ۶۰,۰۰۰ دلار قریب‌الوقوع است. تحلیلگر بیت‌کوین، چکمیت، همچنین بیان کرده است که نسبت ریسک فروش بیت‌کوین به سطحی رسیده که نشان‌دهنده یک تغییر بزرگ قریب‌الوقوع است.

او توضیح داد: “تمام سودهایی که قرار بود به دست آیند، به دست آمده‌اند. همین طور برای زیان‌ها.” این تحلیلگر بیت‌کوین اضافه کرد که بازار بیت‌کوین یک محدوده قیمتی جدید را تعیین خواهد کرد و بنابراین احساساتی نظیر ترس، طمع، وحشت یا سرخوشی را شعله‌ور خواهد کرد که مرحله بعدی حرکت بازار را هدایت خواهد کرد.

نمودار ۲ ساعته قیمت BTC/USDT
نمودار ۲ ساعته قیمت BTC/USDT

همانطور که در تصویر نشان داده شده است، قیمت بیت‌کوین در حال حاضر یک الگوی وج نزولی را در بازه زمانی کوتاه‌تر شکل می‌دهد که احتمال کاهش آن به ۶۰,۰۰۰ دلار را افزایش می‌دهد.

منبع: Coingape

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.