تحلیل بیت کوین؛ چرا قیمت BTC در حال ریزش است؟ (۱۷ تیر)

تحلیل بیت کوین

بازار ارزهای دیجیتال در آخر هفته با کاهش نوسانات مواجه شد و قیمت بیت‌کوین بالای ۵۵۰۰۰ دلار تثبیت شد. کاهش فشار عرضه در اوایل هفته به آلت‌کوین‌ها اجازه داد تا حمایت قوی پیدا کنند و کف محلی را تثبیت کنند. با این حال، انتقال ۷۰۰ بیت‌کوین توسط دولت آلمان به همراه تلاش بیت‌کوین برای شکستن مقاومت‌های کلیدی، نگرانی‌هایی در مورد اصلاح طولانی‌مدت بازار ایجاد کرده است.

 فشار عرضه بر قیمت بیت‌کوین همزمان با انتقال ۷۰۰ بیت‌کوین توسط دولت آلمان

در چهار ماه گذشته، روند قیمت بیت‌کوین عمدتاً به صورت ساید بوده و نمودار روزانه کمی کاهش را نشان می‌دهد. این تثبیت قیمت با تشکیل الگوی پرچم به صورت بصری قابل ردیابی است و خطوط روند واگرا مقاومت و حمایت اصلی را ارائه می‌دهند.

در حالی که به‌طور نظری، پرچم گاوی از ادامه روند صعودی حمایت می‌کند، خطوط روند واگرا نشان‌دهنده عدم قطعیت بازار و پتانسیل شکست حمایت هستند. در میان بازار اخیر، قیمت بیت‌کوین از ۷۱۹۵۹ دلار به ۵۳۵۰۰ دلار در روز جمعه کاهش یافت که معادل ۲۵.۵ درصد افت است.

نمودار روزانه قیمت BTC/USD
نمودار روزانه قیمت BTC/USD

جالب است که فشار نزولی دقیقاً از خط روند پایینی الگو برگشت، اما نتوانست بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه باقی بماند. این شیب تعیین‌کننده روند به عنوان مقاومت اصلی برای خریداران بیت‌کوین عمل می‌کند و شکست در عبور از آن می‌تواند ادامه روند نزولی را تقویت کند.

علاوه بر این، بر اساس گزارش آرخام دولت آلمان ۷۰۰ بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۴۰.۵۵ میلیون دلار را به آدرسی ناشناس با شناسه 139PoP…H7ybVu انتقال داد.

این تراکنش که در ساعت ۱:۰۷ به وقت UTC+8 انجام شد، می‌تواند به آدرس واریز یک نهاد یا یک سرویس OTC مرتبط باشد. دارایی‌های کنونی بیت‌کوین دولت آلمان به ۳۹.۸۲۶ هزار بیت‌کوین می‌رسد که ارزش آن تقریباً ۲.۳۱ میلیارد دلار است.

 قیمت بیت‌کوین امروز ۱.۴۸٪ کاهش یافت و به ۵۷۳۹۰ دلار رسید، در حالی که ارزش بازار به ۱.۱۳ تریلیون دلار سقوط کرد. اگر فشار عرضه از صرافی سقوط کرده Mt. Gox و دولت‌های آمریکا و آلمان ادامه یابد، قیمت این ارز ممکن است زیر خط روند پایینی سقوط کند.

ریزش پس از شکست می‌تواند ارزش بیت‌کوین را به سطح حمایتی روانی ۵۰۰۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

ADX: مقدار ADX در ۳۸٪ نشان‌دهنده یک افت بیش از حد است که ممکن است به یک حرکت ساید قبل از ادامه روند اصلاحی منجر شود. 

میانگین‌های متحرک نمایی: یک کراس نزولی احتمالی بین میانگین متحرک نمایی ۵۰ و ۱۰۰ روزه می‌تواند فشار عرضه را افزایش دهد.

منبع: Coingape

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.