مفاهیم ارز دیجیتال چیست و آیا لازمۀ فعالیت کردن در بازار ارز دیجیتال است؟

مفاهیم ارز دیجیتال

مفاهیم ارز دیجیتال چیست؟ آیا آشنایی با مفاهیم ارز دیجیتال لازمه فعالیت کردن در بازار ارز دیجیتال است؟

همه امور به دانش و مهارت مخصوص به خود نیازمند هستند و فعالیت کردن در بازار ارز های دیجیتال نیز از این موضوع مستثنی نیست و برای فعالیت کردن به عنوان یک سرمایه گذار و یا معامله گر در بازار ارزهای دیجیتال و رمز ارز باید با مفاهیم مهم و کاربردی در این بازار آشنا بود تا بتوان به خوبی فعالیت مورد نظر را پیش برد و نتیجه خوبی دریافت کرد.

به عبارت دیگر می توان گفت که فعالیت کردن در قالب یک معامله گر و یا سرمایه گذار در بازار جهانی ارز های دیجیتال بدون درک این مفاهیم و دانستن آنها امکان پذیر نیست و کار را برای شما عزیزان بسیار سخت می کند.

پس با این وجود لازم است تا با مفاهیم ارز دیجیتال آشنا شوید و بتوانید که فعالیت های مورد نظر خود را به خوبی انجام دهید. در وب سایت توکن باز به برخی از این مفاهیم اشاره خواهیم کرد.

مفاهیم ارز دیجیتال

برخی از انواع مفاهیم ارز دیجیتال را می توان به شرح زیر توضیح داد و آنها را معرفی کرد:

استیبل کوین:

به صورت کلی به آن دسته از رمز ارزهایی که دارای قیمت ثابت باشند و نوسانی در آنها رخ ندهد، استیبل کوین می گویند و یا آنها را در دسته بندی استیل کوین قرار می دهند. در کل می توان هدف از خلق این نوع ارز های رمز نگاری شده را تقلید ارزش ارزهای فیات مانند دلار و یورو در نظر گرفت.

با این وجود می توان علاوه بر بهره بردن از مزیت های بی شمار سیستم های پولی نوین که بیشتر آنها بر پایه بلاک چین هستند، از نوسانات شدید رمز ارزها در بازار نیز در امان ماند.

استخراج یا ماینینگ:

استخراج و یا ماینینگ از مهم ترین مفاهیم ارز دیجیتال است که به فرآیند اضافه کردن سابقه تراکنش ها به دفتر کل ماینینگ می گویند. انجام عملیات ماینینگ به عهده ماینر ها است و آنها به واسطه تایید تراکنش ها و کسب اطمینان از مشروعیت معاملات به دنیای ارز های دیجیتال و رمز ارز ها کمک می کنند.

با انجام دادن ماینینگ نودها قادرند تا بلاک جدیدی را به بلاک چین اضافه کنند و برای انجام این کار استخراج کننده باید قدرت پردازشی سیستم خود را برای حل کردن پازل های رمزنگاری شده صرف کند.

هاوینگ:

هاوینگ به معنای نصف شدن جایزه ای است که در رابطه با تکمیل یک بلاک به استخراج کننده اختصاص پیدا می کند.

استیکینگ:

استیکینگ روشی است که آن را جایگزین ماینینگ می کنند زیرا استخراج در شبکه رمز ارزهایی مانند بیت کوین معایبی به همراه دارد. از مهم ترین ایرادهایی که به مانینگ وارد می شود تلف شدن انرژی است اما در استیکینگ هزینه به میزان زیادی کاهش پیدا می کند و نیازی به صرف هزینه های گزاف برای خرید سیستم های کامپیوتری قدرتمند و یا ماینر های اختصاصی وجود ندارد.

به عبارت دیگر می توان گفت که استیکینگ به معنای به دست آوردن سود به دلیل نگهداری کریپتوکارنسی در مکان مشخص است و با این وجود شرایط برای کسب کوین های دیجیتال جدید بدون نیاز به خرید مستقیم آن برای افراد زیادی فراهم می گردد.

هش تراکنش:

آیدی و یا شناسه تراکنش یک رشته کاراکتر است که به هر تراکنش ثبت شده در بلاک چین اختصاص پیدا می کند. این شناسه برای هر تراکنش به صورت منحصر به فرد است و هر فرد و یا صرافی برای کسب اطمینان از این تراکنش، به واسطه هش تراکنش این مساله را پیگیری می کند.

عرضه اولیه سکه:

یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین مفاهیم ارز دیجیتال، عرضه اولیه سکه است که برای جذب سرمایه در خصوص راه اندازی یک استارت آپ کریپتویی استفاده می شود. عرضه اولیه سکه که به آن ico نیز گفته می شود را می توان فرآیند دیجیتال شدن سهام ها نیز نامگذاری کرد.

کلام پایانی:

برخی از مفاهیم ارز دیجیتال را در این مقاله برای شما عزیزان تحت بررسی قرار دادیم تا با کسب اطلاعات در این زمینه بتوانید فعالیت مناسب تری در بازار ارز دیجیتال و رمز ارز داشته باشید.

فراموش نکنید که علاوه بر این مفاهیم، تعداد بسیار زیادی مفاهیم دیگر نیز در این زمینه وجود دارد که فرا گرفتن آنها به شما کمک زیادی خواهد کرد. با مطالعه سایر مقالات درج شده در وب سایت توکن باز می توانید به اصطلاحات و مفاهیم دیگر در این بازار دست پیدا کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.