سرمایه‌گذاری گوگل در پالیگان

گوگل و پالیگان

پالیگان لبز در 29 سپتامبر (7 شهریور) اعلام کرد که گوگل کلاود به عنوان ولیدیتور به شبکه اثبات سهام پالیگان پیوسته است.

گوگل کلاود ولیدیتور پالیگان

گوگل کلاود به بیش از 100 ولیدیتور دیگر که تراکنش‌ها را در شبکه لایه 2 اتریوم آن تأیید می‌کنند، ملحق شده است.

پالیگان لبز در یک پست در پلتفرم X (توییتر) اعلام کرد:

همان زیرساختی که برای قدرت بخشیدن به YouTube@ و gmail@ استفاده می‌شود، اکنون به تأمین امنیت پروتکل سریع، کم‌هزینه و اتریوم-برای-همه پالیگان کمک می‌کند.

ولیدیتور یعنی چه؟

ولیدیتور‌ها در شبکه پالیگان با راه‌اندازی نود‌ها، استیک کردن MATIC و مشارکت در مکانیزم اجماع اثبات سهام، به تأمین امنیت شبکه کمک می‌کنند. حساب گوگل کلاود سنگاپور در X تأیید کرد که گوگل کلاود “اکنون به عنوان یک ولیدیتور در شبکه PoS پالیگان فعالیت می‌کند” و افزود که در کنار بیش از 100 ولیدیتور دیگر به “امنیت جمعی، حکمرانی و غیرمتمرکز بودن شبکه کمک خواهد کرد.”

تصویر از میزان استیک گوگل کلاود به عنوان ولیدیتور
تصویر از میزان استیک گوگل کلاود به عنوان ولیدیتور

در حالی که بسیاری از ولیدیتور‌های پالیگان ناشناس هستند، گوگل کلاود در کنار دویچه تله‌کام آلمان، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی اروپا، در این شبکه حضور دارد.

همکاری گوگل و پالیگان

از سوی دیگر، علاوه بر اعلام اینکه به عنوان ولیدیتور به شبکه ملحق خواهد شد، گوگل کلاود رابطه خود با آزمایشگاه‌های پالیگان را “همکاری استراتژیک در حال انجام” توصیف می‌کند. گوگل کلاود آسیا-اقیانوسیه همچنین ویدیویی با عنوان “پالیگان لبز در حال حل مسئله‌ای برای آینده وب3 برای همه” منتشر کرده است.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف پالیگان اخیراً “پالیگان 2.0” را برای به‌روزرسانی شبکه پالیگان راه‌اندازی کرده است. در فاز اولیه سه پروپوزال بهبود پالیگان ارائه شده است که شامل انتقال از MATIC به توکن جدید POL و فعالیت‌های پشتیبانی مانند توضیحات تکنیکال POL و به‌روزرسانی توکن‌های کارمزد شبکه را مورد توجه قرار می‌دهند. بنابر گفته پالیگان، قرار است این تغییرات از فصل چهارم 2023 آغاز شوند.

منبع: Cointelegraph

سوالات پرتکرار

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.