بازار داغ میم‌کوین، و معرفی ارز دیجیتالی که در این هفته ۲۰ برابر شد!

میم کوین

GME، یک میم‌کوین غیررسمی در شبکه‌ی Solana و تقلیدی از فروشگاه آمریکایی بازی‌های ویدیویی GameStop، بازاری به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار را در میان هیجان معاملاتی نام‌گذاری خود (اما بی‌ارتباط) دست‌یافته است.

علت رشد GME چیست؟

میم‌کوین GME در هفته‌ی گذشته تا ۱۴ مه (۲۵ اردیبهشت)، بازدهی ۲۲۹۱٪ داشته و در زمان نگارش متن، با قیمت ۰.۰۱۴۴۹ دلار معامله می‌شود. این جهش عمدتاً تحت تأثیر علاقه‌ی سرمایه‌گذاران به سهام شرکت GameStop Corp است که در بورس اوراق بهادار نیویورک لیست شده و در پنج روز معاملاتی گذشته ۲۲۸٪ افزایش یافته است.علاوه بر این، لیست‌شدن میم‌کوین GME در صرافی‌های متمرکزی مانند Bitget و BingX به نظر می‌رسد که فعالیت‌های خرید را تقویت کرده است.

نقره داغ معامله‌گران شورت

به نظر می‌رسد که بازگشت ناگهانی و غیرمنتظره‌ی کیث گیل — معامله‌گری که به طور گسترده‌ای با آغاز شورت‌ اسکوئیز GameStop در سال ۲۰۲۱ که توسط Reddit تحریک شد، شناخته شده است — منجر به شورت‌ اسکوئیز دیگری از سهام GameStop در میان سرمایه‌گذاران مشتاق شده است. در ۲۴ ساعت پس از بازگشت گیل به X، سهام GameShop تا ۱۱۱٪ در قیمت رشد کرد.

رایان کوهن — مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و بزرگترین سهامدار فردی GameStop با سهم ۱۲ درصدی — گزارش شده است که از شورت‌ اسکوئیز جاری، ۱ میلیارد دلار سود سرمایه‌ی غیرمحقق را در اختیار دارد.

تب میم‌کوین‌ها امسال داغ است

در تاریخ ۱۳ مه (۲۴ اردیبهشت)، میم‌کوین غیررسمی Pepe the Frog به نام Pepe، که بر روی اتریوم مینت شده، در یک روز بیش از ۳۴٪ افزایش یافت و رکورد جدیدی با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۱۱۹ دلار در بایننس ثبت کرد.

در تاریخ ۳ آوریل (۱۵ فروردین)، گزارش شده است که یک معامله‌گر با سرمایه‌گذاری ۱۳,۰۰۰ دلاری در میم‌کوین Donotfomoew (MOEW) که بلافاصله پس از راه‌اندازی‌اش در بلاکچین Base خریداری شده بود، توانست ظرف چند ساعت مبلغ آن را به ۲ میلیون دلار برساند، پس از آنکه MOEW محبوبیت یافت، موقعیت‌های خود را فروخت.

در تاریخ ۲۲ مارس (۳ فروردین)، قیمت میم‌کوین Solana به نام Dogwifhat (WIF) پس از جمع‌آوری ۷۰۰,۰۰۰ دلاری در کمپین Vegas Sphere به رکورد بالایی رسید. بلافاصله پس از پایان کمپین، قیمت WIF ۲۵٪ جهش کرد، به طور موقتی قیمت توکن را به ۳ دلار رساند و ارزش بازار کلی آن را به ۳ میلیارد دلار افزایش داد.

مراقب میم‌کوین‌ها باشید!

بی‌پروایی سرمایه‌گذاران که بر روی میم‌کوین‌ها قمار می‌کنند، هشدارهایی را از طرف کارشناسان به دنبال داشته است.

در بیانیه‌ای در تاریخ ۲۴ آوریل (۵ اردیبهشت)، کارآگاه برجسته‌ی مالی غیرمتمرکز زاک‌اکس‌بی‌تی نوشت که ۱۲ میم‌کوین در شبکه‌ی سولانا به طور مشترک ۲۶.۷ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کرده و سپس به طور ناگهانی پروژه‌ها را رها کرده‌اند. به گفته‌ی زاک‌اکس‌بی‌تی، گران‌ترین پروژه‌ی پیش‌فروش “رها شده” میم‌کوینی بود که با نام “این کوین را دوست دارم” و تیکر LIKE شناخته می‌شد.

منبع: Cointelegraph

سوالات متداول

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.