مایکروسافت از ادغام ماینکرافت با ورلدکوین استقبال می کند

ورلدکوین و ماینکرفت

بازی مشهور جهانی ماینکرفت همواره موضعی قاطع در برابر ادغام ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) اتخاذ کرده است. با وجود دستورالعمل‌های روشن تعیین شده توسط Mojang و Microsoft، توسعه‌دهنده و ناشر آن، که استفاده از آن‌ها در سرورهای آنلاین مدیریت شده توسط طرفداران را ممنوع کرده‌اند، Worldcoin با اعلام ادغامی در ماینکرفت، جامعه بازی‌سازی را شگفت‌زده کرد.

ماینکرافت و ورلدکوین قرارداد همکاری امضا می‌کنند

ورلدکوین، که بیشتر به خاطر دستگاه نوآورانه‌اش به نام “Orb” شناخته شده است، از اسکن‌های شبکیه چشم برای تولید IrisCode منحصر به فرد استفاده می‌کند. این کد سپس در بلاکچین پروژه ردیابی می‌شود و World ID  ایجاد می‌کند که به عنوان نوعی “اثبات شخصیت” عمل می‌کند.شرکت‌کنندگان در اکوسیستم ورلدکوین همچنین دریافت‌کننده ایردراپ‌های توکن‌های رمزنگاری شده WLD هستند که عنصر حیاتی در اهداف گسترده‌تر پروژه به شمار می‌آید.

ورلدکوین چه کاربردی در ماینکرفت خواهد داشت؟

حرکت غیرمنتظره شامل ادغام برنامه ورلدکوین است که از اعتبارWorld ID  برای تأیید هویت کاربران استفاده می‌کند. این امکان را به مدیران سرور ماینکرافت می‌دهد تا پیش از اعطای مجوزهای خاص در بازی، احراز هویت انجام دهند. هدف ورلدکوین، رسیدگی به مشکل فزاینده بات‌ها در بازی‌های آنلاین است و یک روش حفظ حریم خصوصی برای تأیید بازیکنان واقعی ارائه می‌دهد که در نهایت تجربه کلی بازی را ارتقاء می‌بخشد. در سال 2022، ماینکرافت با اعلام برنامه‌هایی برای ممنوعیت NFT‌ها، تیتر اخبار شد، تصمیمی که سپس در سال بعد اجرایی شد. استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان پاداش برای بازیکنان نیز ممنوع شد که منجر به تعطیلی یک سرور شد که بیت‌کوین پرداخت می‌کرد.

قانون مایکروسافت برای استفاده از بلاکچین در ماینکرفت چیست؟

بیانیه مشترک مایکروسافت و موجنگ در سال 2022، ممنوعیت جامع فناوری‌های بلاکچین در برنامه‌های کلاینت و سرور ماینکرافت را نشان می‌داد. با این حال، بررسی دقیق‌تر توافق‌نامه مجوز نهایی کاربر (EULA) به‌روزرسانی شده مایکروسافت و ماینکرافت، راهنمایی‌های خاصی ارائه داد. این ممنوعیت به ویژگی‌های بازی به منظور کسب درآمد که بازیکنان را با ارزهای دیجیتال و NFT‌هایی که احساس انحصاری بودن را پیرامون اقلام درون بازی ایجاد می‌کردند، گسترش یافت. به طور اساسی، هر تغییری که تجربه بازیکن را تحت تأثیر قرار می‌داد و کمیابی را بر اساس شرایط خارج از بازی ایجاد می‌کرد، غیرقابل قبول شناخته شد.

موضع مایکروسافت و استراتژی ورلدکوین

ادغام ورلدکوین در ماینکرافت تنها بر روی اعتبارنامه World ID متمرکز است و شامل ادغام ارز دیجیتال یا توکن‌ها در بازی نمی‌شود. این موضوع سؤال مهمی را مطرح می‌کند: آیا این ادغام با قوانین سختگیرانه مایکروسافت و ماینکرافت سازگار است؟ بر اساس اظهارات یک نماینده از ورلدکوین، تا زمانی که ادغام به دستورالعمل‌های تعیین شده در EULA و موضع اولیه آن‌ها در مورد NFT‌ها پایبند باشد، احتمالاً پذیرفته شده است. نماینده بر تمایز روشن بین توکن WLD و اعتبارنامه World ID تأکید کرد.

چگونه بدون دسترسی به توکن WLD از ماینکرفت استفاده کنیم؟

قابل توجه است که افراد در برخی از مناطق جهان در حال حاضر به توکن WLD دسترسی ندارند. این توضیح با هدف تأکید بر اینکه World ID و توکن لزوماً برای کاربردی بودن با هم تنیده نیستند، ارائه شده است. به عنوان مثال، افراد در ایالات متحده می‌توانند بدون دسترسی به توکن، یک World ID دریافت کنند. این جدایی بین فناوری و توکن به نظر می‌رسد امکان می‌دهد که ورلدکوین قوانین مایکروسافت و ماینکرافت در مورد دیگر ادغام‌های بلاکچین را دور زده و عملکرد World ID را در بازی حفظ کند بدون اینکه با سیاست‌های تعیین شده توسط ماینکرافت نقض شود.

کلام پایانی

مقاومت استوار ماینکرافت در برابر ارزهای دیجیتال و فناوری‌های بلاکچین از طریق دستورالعمل‌های سختگیرانه‌اش آشکار است. ادغام غیرمنتظره ورلدکوین، که متمرکز بر اعتبارنامه World ID است، بحث‌هایی را در جامعه بازی‌سازی به راه انداخته است. با تأکید بر انطباق با قوانین مایکروسافت و ماینکرافت و تمایز بین World ID و توکن WLD، ورلدکوین به نظر می‌رسد رویکرد استراتژیکی را برای معرفی فناوری خود بدون نقض سیاست‌های بازی یافته است. تکامل مداوم ادغام بلاکچین در بازی‌ها همچنان بحث‌هایی را در مورد حریم خصوصی، ایمنی و آینده اقتصادهای درون بازی برانگیخته است.

منبع: Cryptopolitan

سوالات پرتکرار

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.