تریدرها در حال ترک سولانا هستند؛ مقصد بعدی تریدرها کجاست؟

تحلیل تکنیکال رمزارزها

پس از ثبت بالاترین قیمت در سال 2023، سولانا (SOL) در این هفته 10٪ سقوط کرده است، زیرا معامله‌گران این پروژه را به منظور رفتن به سمت پروژه‌هایی که افق‌های روشن‌تری دارند، ترک می‌کنند.

قیمت ارز دهم بازار، از 32 دلار به سطح فعلی 23.40 دلار رسیده است که نشان‌دهنده افت 30 درصدی قیمت طی 10 روز اخیر است.

علی‌رغم این افت شدید، SOL عملکرد خوبی در حفظ حمایت در سطح بازگشت فیبوناچی 0.5 دارد.

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نوظهور

در عین حال، همزمان با ادامه روند نزولی SOL، معامله‌گران شروع به پوشش ریسک قسمت کوچکی از سولانای خود از طریق سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نوظهوری کرده‌اند که می‌توانند بازده‌های استثنایی ارائه دهند.

به ویژه Wall Street Memes (WSM)، Evil Pepe (EVILPEPE) و yPredict (YPRED) در حین افت قیمت سولانا شروع به کسب محبوبیت قابل توجهی کرده‌اند.

خرس‌ها در حال فروش سولانا

به نظر می‌رسد خرس‌ها در سولانا در حال فعالیت هستند و باعث شده‌اند قیمت طی یک هفته گذشته 10٪ سقوط کند.

در واقع، SOL طی ده روز گذشته 30٪ سقوط کرده و به سطح حمایتی بازگشت فیبوناچی 0.5 رسیده است.

این ارز دیجیتال در اوایل ماه جاری بالاترین قیمت در سال 2023 را با قیمت بیش از 32 دلار ثبت کرده بود، اما نتوانست از مقاومت 28 دلار عبور کند و باعث معکوس شدن آن و رسیدن به سطح فعلی 23.40 دلار شد.

نمودار روزانه SOL/USD
بازگشت برو فیبوناچی 50 درصد
نمودار روزانه SOL/USD

حمایت فعلی توسط سطح بازگشت فیبوناچی 0.5 که از پایین‌ترین قیمت در ماه ژوئن (خرداد) تا بالاترین قیمت در سال 2023 اندازه‌گیری شده، فراهم شده است.

شکستن این سطح باعث می‌شود SOL به سمت حمایت‌های 22.20 دلار، 21.00 دلار (فیبوناچی 0.618)، 20 دلار و 17.60 دلار حرکت کند.

از سوی دیگر، مقاومت‌های SOL اکنون در 24.50 دلار [پایین‌ترین قیمت در ژوئیه (تیر) 2021]، 26 دلار، 28.30 دلار، 30 دلار و 32 دلار قرار دارند.

بالاتر از این مقاومت‌های اضافه شده، مقاومت‌های 35 دلار [پایین‌ترین قیمت در اوت (مرداد) 2021]، 37.30 دلار ( فیبوناچی 1.272) و 40.10 دلار (مقاومت ژوئیه 2021) قرار دارند.

خرس‌ها به جای دیگری می‌روند

همزمان با آغاز روند نزولی قیمت سولانا، معامله گران شروع به پوشش موقعیت خود از طریق تنوع‌بخشی مقدار اندکی از دارایی‌های خود با پروژه‌های جایگزین کرده‌اند.

تا زمانی که SOL مکان مناسبی برای بازگشت پیدا کند، آنها قصد دارند با سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی که می‌توانند در کوتاه مدت سودآور باشند، سبد خود را سالم نگه دارند.

به ویژه Wall Street Memes (WSM)، Evil Pepe (EVILPEPE) و yPredict (YPRED) با جذابیت منحصر به فرد و چشم‌انداز بلندمدت شروع به جلب توجه سرمایه‌گذاران سولانا کرده‌اند.

Wall Street Memes با جمع‌آوری بیش از 17 میلیون دلار، توجه ایلان ماسک را جلب می‌کند

Wall Street Memes پس از عبور از مرز 17 میلیون دلار جذب سرمایه، به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از داغ‌ترین پروژه‌ها در حوزه میم‌کوین‌ها است.

جمع‌آوری 17 میلیون دلار در مدت 60 روز، نشان‌دهنده اشتیاق و علاقه زیاد پشت این پروژه است، زیرا سرمایه‌گذاران برای حضور در مرحله بعدی رشد میم‌کوین‌ها که قادر هستند 50 برابر بازگشت سرمایه اولیه را به اولین کاربران ارائه کنند، شتاب‌زده عمل می‌کنند.

تصویری طنزآمیز از Wall Street Memes

سرمایه‌گذاران به دلیل جامعه گسترده، فرهنگ طنزآمیز مبتنی بر میم و توجه افراد مشهور و میلیاردرهایی همچون ایلان ماسک، برای چشم‌انداز بلندمدت WSM جذب شده‌اند.

این پروژه با بهره‌گیری از میم‌های طنزآمیز موفق به جذب یک جامعه وفادار با بیش از یک میلیون دنبال‌کننده در شبکه‌های اجتماعی خود شده است.

ایده پشت این پروژه، تمسخر سرمایه‌داران حریص وال‌استریت است و آنها به دلیل تولید بیش از 40 میلیون بازدید ماهانه، بسیار محبوب شده‌اند.

محبوبیت میم‌ها به سرعت در حال تبدیل کردن پروفایل توییتر Wall Street Memes به مقصد پیش‌فرض برای میم‌های روزمره مرتبط با معاملات و مسائل مالی است.

حتی ایلان ماسک نیز با چندین بار اظهارنظر درباره مفهوم واقعی پشت میم‌ها توجه خود را نشان داده است.

تصویر توییت ایلان ماسک در پاسخ به یکی از میم‌های Wall Street Memes
تصویر توییت ایلان ماسک در پاسخ به یکی از میم‌های Wall Street Memes

علاقه ایلان ماسک باعث افزایش توجه‌ها به پیش‌فروش شد و به آن کمک کرد تا از مرز 17 میلیون دلار عبور کند.

علاوه بر این، پشتوانه عظیم پشت این پروژه، توکن WSM را در موقعیتی قرار می‌دهد که قطعاً بلافاصله پس از راه‌اندازی، در صرافی‌های بزرگ لیست خواهد شد.

تحلیلگران معتقدند صرافی‌های سطح یک مانند بایننس و OKX برای نقد کردن حجم معاملات عظیم مورد انتظار، به سرعت این توکن را لیست کنند.

علاوه بر این، افراد مشهور انتظار دارند WSM بیش از 50 برابر بازده ارائه دهد زیرا قرار است در رالی بعدی به رهبر بخش میم‌کوین‌ها تبدیل شود.

در کل، Wall Street Memes ترکیب کاملی از فرهنگ اینترنتی، طنز مبتنی بر میم و امور مالی غیرمتمرکز ایجاد کرده است. اما با توجه به اینکه کمتر از 30٪ از تخصیص پیش‌فروش این پروژه جامعه محور باقی مانده است، سرمایه‌گذاران بالقوه باید سریعاً موقعیت خود را تثبیت کنند وگرنه مجبور خواهند بود قیمت‌های بالاتری را هنگامی که توکن شروع به روند گرفتن در صنعت می‌کند، بپردازند.

Evil Pepe سمت تاریک معامله میم‌کوین‌ها را به نمایش می‌گذارد

یک میم‌کوین کوچک‌تر که در پیش‌فروش خود محبوبیت یافته‌، نیز شروع به جلب توجه کرده است.

Evil Pepe به دلیل جذابیت منحصربفردش به عنوان نیمه تاریک پپه، میم کوینی که در ماه مه (اردیبهشت) 2023 میلادی راه‌اندازی شد، توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

تصویری از Evil Pepe

Evil Pepe  در مأموریتی برای تکرار عملکرد قیمتی سایر مشتقات پپه، یک کمپین بازاریابی به راه انداخته است.

این پروژه نماینده جنبه شوخ‌طبعانه بازی میم‌کوین‌ها است. وقتی یک معامله‌گر در سرمایه‌گذاری در جدیدترین پروژه فریبنده مردد است، Evil Pepe  داستان‌هایی از ثروت به گوشش می‌خواند و باعث می‌شود معامله‌گران پرریسک سرمایه‌گذاری کنند.

اگرچه او ذاتاً شیطانی است، اما Evil Pepe کلاهبردار نیست و می‌خواهد از طریق تجربه جهانی تسلیم شدن در برابر FOMO، یک جامعه بی‌پروا ایجاد کند.

بنابراین، او 90٪ از کل عرضه توکن خود را در پیش‌فروش با یک نقطه قیمتی 0.000033 دلار عرضه می‌کند.

علاوه بر این، Evil Pepe با قفل کردن 10٪ باقی‌مانده توکن‌ها در استخر نقدینگی از طریق Team Finance، توانایی خود برای فریب جامعه را از بین می‌برد.

توکنومیک Evil Pepe
توکنومیک Evil Pepe

در نهایت، پیش‌فروش آن در حال افزایش محبوبیت است زیرا سرمایه‌گذاران متوجه شده‌اند که سقف 2 میلیون دلاری برای آنها وجود دارد و این بدان معناست که پروژه با پتانسیل رشد استثنایی راه‌اندازی می‌شود.

به عنوان مثال، فقط نیاز دارد تا به 20 میلیون دلار برسد تا بازدهی 10 برابر را برای سرمایه‌گذاران فراهم کند که ارزش بازاری قابل دستیابی برای میم‌کوین‌های محبوب مانند EVILPEPE است.

در مجموع، Evil Pepe به دنبال پایان دادن به روند تکثیر پپه است تا به آخرین مشتقات پپه تبدیل شود که به ارزش بازاری 100 میلیون دلار می‌رسد.

با این حال، با توجه به اینکه تقریباً نیمی از تخصیص پیش‌فروش خریداری شده و فقط یک هفته تا پایان پیش‌فروش باقی مانده است، سرمایه‌گذاران باید سریع عمل کنند تا قبل از روند گرفتن EVILPEPE در DexTools، موقعیت خود را در قیمت‌های پیش‌فروش تثبیت کنند.

yPredict با هوش مصنوعی به تریدرها کمک می‌کند تا به‌طور مداوم سودآور شوند

آخرین پروژه‌ای که تریدرهای SOL به سبد خود اضافه کرده‌اند، YPRED است، توکن بومی یک پلتفرم تحلیلی و بینش معاملاتی برای کمک به تریدرها است که بتوانند به‌طور مداوم سودآور شوند.

yPredict یک اکوسیستم هوش مصنوعی ایجاد کرده است که به شکل ماهرانه‌ای، به توکن YPRED کاربرد شگفت‌انگیزی در بلندمدت می‌دهد.

ایده این است که به تریدرها ابزارهای تحقیق و تحلیل درست ارائه شود تا بینش‌های مبتنی بر داده به آن‌ها بدهد و به تصمیم‌گیری بهتر در معاملات کمک کند.

تصویر از yPredict
با دیدگاه هوش مصنوعی تحقیقات رمزنگاری خود را ارتقا دهید

یکی از محصولات اصلی آن، بخش تحلیلی yPredict است که به تریدرها کمک می‌کند تا مزایایی در بازارهای مالی به دست آورند.

این محصول نوع جدیدی از ابزارهای معاملاتی را که کاملاً متکی بر هوش مصنوعی قادر به شناسایی الگو، تحلیل احساسات و تحلیل تراکنش‌ها است ارائه می‌دهد.

هوش مصنوعی به تریدرها در مورد شکست‌های قریب‌الوقوع و روندهای تازه تشکیل شده هشدار داده و درصد اطمینان به برآورده شدن آن‌ها را نیز ارائه می‌کند.

کاربران برای دسترسی به این ویژگی نیاز به توکن‌های YPRED خواهند داشت.

محصول اصلی اکوسیستم yPredict یک بازار (marketplace) است که، یک اقتصاد بر اساس سرویس‌های منحصر به فرد ایجاد می‌کند.

در این بازار، توسعه‌دهندگان مالی می‌توانند مدل‌های پیش‌بینی قیمت خود را با اشتراک ماهانه به تریدرها بفروشند.

تریدرها می‌توانند موفق‌ترین مدل‌ها را بررسی کرده و از توکن YPRED برای پرداخت هزینه‌های اشتراک خود استفاده کنند.

تصویر مفهومی از yPERD
تصویر مفهومی از yPERDICT

yPredict همچنین شامل یک ترمینال معاملاتی حرفه‌ای، ویرایشگر محتوای ارزان قیمت مبتنی بر هوش مصنوعی و یک ماشین حساب بک لینک SEO است که همه آن‌ها نیاز به توکن YPRED برای دسترسی دارند.

در مجموع، حتی اگر قصد استفاده از اکوسیستم yPredict را نداشته باشید، این توکن به دلیل کاربرد فراوان، وقتی پلتفرم شروع به کسب پذیرش کند پتانسیل رشد 20 برابری را خواهد داشت.

این پروژه تاکنون بیش از 3 میلیون دلار در پیش‌فروش خود جمع‌آوری کرده است که نشان‌دهنده افزایش سطح علاقه به پروژه است.

با توجه به اینکه بیشتر پیش‌فروش اکنون تمام شده است، تریدرها باید سریع عمل کنند تا در قیمت‌های پیش‌فروش که احتمالاً پایین‌ترین قیمت‌های موجود هستند، خرید کنند.

منبع: NewsBTC

پرسش و پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.