تحلیل تکنیکال؛ بررسی روند قیمت DOGE و SHIB و PEPE و GME

ریزش میم کوین

بازار میم کوین‌ها در چند هفته گذشته با یک روند صعودی مواجه شده است، در حالی که بازار آلت‌کوین‌ها و بیت‌کوین‌ها کند شده است. به طور ویژه، بازگشت “Roaring Kitty” باعث یک حرکت صعودی برای GME، یک میم کوین مرتبط با سولانا، شده است.در نتیجه، سرمایه‌گذاران اکنون در رابطه با روند قیمت آینده دیگر میم کوین‌های پیشرو مانند دوج‌کوین، شیبا اینو و پپه کنجکاو هستند.

تحلیل قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین روند نزولی خود را آغاز کرده و به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کرده است که نشان می‌دهد قیمت آن ممکن است برای مدتی در محدوده ۰.۱۲ تا ۰.۱۵ دلار باقی بماند. در زمان نگارش این مطلب، قیمت دوج به ۰.۱۴۶ دلار رسیده و در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱٪ کاهش یافته است.

نمودار ۴ ساعته DOGE/USDT
نمودار ۴ ساعته DOGE/USDT

EMA 20 روزه نزولی (۰.۱۵ دلار) و RSI در منطقه منفی نشان می‌دهند که در کوتاه‌مدت فروشندگان دست بالا را دارند. DOGE می‌تواند به ۰.۱۳۸ دلار و سپس به ۰.۱۲ دلار کاهش یابد.

یک بازگشت قوی از ۰.۱۲ دلار نشان می‌دهد که خریداران در سطح‌های پایین‌تر فعال هستند. حرکت روند بعدی احتمالا با یک شکست بالای ۰.۱۵ دلار یا زیر ۰.۱۲ دلار آغاز می‌شود. تا آن زمان، ممکن است حرکت‌های تصادفی و نوسانی در محدوده مشخص ادامه یابد.

تحلیل قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا از ۰.۰۰۰۰۲۶ دلار کاهش یافته و در اطراف سطح حیاتی ۰.۰۰۰۰۲۲۵ دلار در حال تثبیت است. این سطح حیاتی است زیرا احتمالاً شاهد فعالیت‌های قابل توجهی از سوی خریداران و فروشندگان خواهیم بود. در زمان نگارش این مطلب، قیمت شیبا به ۰.۰۰۰۰۲۳۱ دلار رسیده و در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲.۲٪ کاهش یافته است.

نمودار ۴ ساعته SHIB/USDT
نمودار ۴ ساعته SHIB/USDT

اگر قیمت شیبا از کانال مقاومتی عبور کند، ممکن است شاهد یک جهش به سمت ۰.۰۰۰۰۲۸۹۸ دلار باشیم. با این حال، فروشندگان به شدت از آن سطح دفاع خواهند کرد.

با این حال، اگر SHIB به زیر سطح فعلی قیمت سقوط کند، ممکن است به سمت ۰.۰۰۰۰۲ دلار برای تست مجدد حرکت کند. کاهش به زیر آن سطح ممکن است قیمت را به سمت ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار سوق دهد.

تحلیل قیمت پپه

پپه از خط حمایت برگشته و بالاتر از میانگین متحرک ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۲۹ دلار) افزایش یافته است که نشان‌دهنده احساسات مثبت است زیرا معامله‌گران در زمان ریزش خرید می‌کنند. با این حال، فروشندگان در حدود کانال ۲۳.۶٪ فیبوناچی همچنان فعال هستند.

نمودار ۴ ساعته PEPE/USDT
نمودار ۴ ساعته PEPE/USDT

خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت سربار ۰.۰۰۰۰۱۵ دلار برسانند، جایی که انتظار می‌رود فروشندگان به شدت وارد عمل شوند. اگر خریداران موفق شوند، PEPE می‌تواند روند صعودی بعدی خود را به سمت ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار آغاز کند.

با این حال، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط حمایت برسد، الگوی صعودی را بی‌اعتبار می‌کند. سپس قیمت ممکن است به زیر ۰.۰۰۰۰۱ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت گیم‌استاپ (GME)

در چند ساعت گذشته، قیمت GME به دلیل فشار فروش بالای سطح ۰.۰۲ دلار در حال کاهش بوده است. در حال حاضر، GME با قیمت ۰.۰۱۸۴ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵٪ کاهش یافته است.

نمودار ۴ ساعته GME/USDTنمودار ۴ ساعته GME/USDT
نمودار ۴ ساعته GME/USDT

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) در ۰.۰۱۸۲ دلار کمی در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال تلاش برای افت به زیر خط میانی است که نشان می‌دهد فروشندگان دست بالا را دارند. GME ممکن است به نقطه شکست خود در ۰.۰۱۳ دلار کاهش یابد و صبر خریداران را آزمایش کند.

با این حال، این چشم‌انداز نزولی می‌تواند تغییر کند اگر قیمت بازگردد و بالاتر از خط روند EMA 20 روزه باقی بماند. در چنین سناریویی، قیمت می‌تواند به ۰.۰۳۲ دلار برسد و به دنبال یک سقف تاریخی جدید (ATH) باشد.

منبع: Coinpedia Fintech News

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.