واچ لیست هفته؛ بررسی قیمت ۵ ارز دیجیتال مهم

واچ لیست توکن باز

بنا به رسم هفتگی توکن‌باز، فهرستی از تاثیرگذارترین و پرحاشیه‌ترین ارزهای دیجیتال هفته گذشته را انتخاب کرده و با بررسی الگوها و شاخص‌های تکنیکال نمودار قیمت آن‌ها، تحلیلی از روند آتی و احتمال صعود یا نزول قیمت این ارزها ارائه نمودیم. امیدواریم کمک خوبی به تصمیم‌گیری‌های علاقه‌مندان این حوزه کرده باشیم.1- بیت‌کوین (BTC)

قیمت بیت‌کوین همچنان در مسیر خنثی خود به حرکت ادامه می‌دهد، اما نکته قابل‌توجه ایستادگی حمایت 25 هزار دلاری است که هر بار قیمت به سمت آن هجوم برده، با قدرت بازگردانده شده است. به نظر می‌رسد این روند خنثی تا مدتی ادامه داشته باشد، مگر آنکه خبرهای تکان‌دهنده اقتصادی یا سیاسی مسیر آن را تغییر دهند.اما از نگاه پرایس‌اکشن، کندل‌های پین بار متعددی مشاهده می‌شود، نشان از قدرت بالای مقاومت 25 هزار دلاری دارد هرچند کندل‌های تاییدکننده مثبتی در پی آن‌ها حضور ندارند. اگر این مقاومت ادامه یابد، احتمال بازگشت قیمت BTC به 28 هزار دلار وجود دارد، در غیر این صورت 24 هزار دلار و 21,500 دلار نقاط حمایتی بعدی بیت‌کوین خواهند بود.

نمودار روزانه قیمت BTC/USD
نمودار روزانه قیمت BTC/USD

2- استلار (XLM)

استلار در تابستان 2023 عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده است. پس از یک اصلاح کوتاه‌مدت، کانال نزولی خود را شکست و به سمت مقاومت‌های بالاتر حرکت کرده است. اگر بتواند از مقاومت فرعی 0.13 دلار عبور کند و سقف کانال صعودی خود را نیز بشکند، رسیدن به مقاومت‌های 0.14 دلار و سپس 0.16 دلار بسیار محتمل است. در غیر این صورت، بازگشت به حمایت 0.12 دلار پیش‌بینی می‌شود. با توجه به الگوی دو کف در نمودار XLM، احتمال صعود قیمت از احتمال نزول بیشتر است.

نمودار روزانه قیمت XLM/USD
نمودار روزانه قیمت XLM/USD

قیمت چین لینک بیش از یک سال است که در محدوده تریدینگ 5.4 تا 9.4 دلار نوسان می‌کند. هرچند قیمت به کف این محدوده نزدیک شده، اما نشانه‌های بازگشت قیمت در نمودار مشهود است. همچنین استفاده بانک‌ها و سوئیفت از چین لینک، خبر مثبتی برای قیمت این ارز محسوب می‌شود. بنابراین احتمال صعود قیمت تا مقاومت 8 دلار و سپس 9.4 دلار وجود دارد. اما اگر روند صعودی ادامه پیدا نکند، احتمال سقوط قیمت تا حمایت 5.4 دلار نیز محتمل است.

نمودار روزانه قیمت LINK/USD
نمودار روزانه قیمت LINK/USD

4- کازماس (ATOM)

اتم یکی از آلتکوین‌هایی بود که پس از ریزش 2021 نسبت به سایر آلتکوین‌ها عملکرد بهتری داشت و از ابتدای 2023 بالای 10 دلار معامله می‌شد. اما پس از اعلام SEC مبنی بر اینکه اتم یک اوراق بهادار است، قیمت آن سقوط شدیدی کرد و در حال حاضر حدود 6.8 دلار معامله می‌شود.اگر روند نزولی ATOM ادامه یابد، حمایت 6 دلار بسیار محتمل است. باید منتظر ماند و دید آیا سرمایه‌گذاران بزرگ در این محدوده شروع به خرید خواهند کرد و قیمت مجددا روند صعودی به خود می‌گیرد یا خیر. در صورت حمایت در 6 دلار، مقاومت‌های 8 دلار و سپس 10 دلار اولین اهداف خریداران خواهد بود. در غیر این صورت، احتمال ریزش تا 5 دلار نیز وجود دارد.

نمودار روزانه قیمت ATOM/USD

5- سینتتیکس (SNX)

سینتتیکس که از ابتدای تابستان کانال نزولی تندی را آغاز کرده بود، این کانال را شکست و تا مقاومت 2.55 دلار صعود کرد. اما نتوانست از این مقاومت عبور کند و با سرعت زیاد به حمایت 2.2 دلار بازگشت. باید منتظر ماند و دید آیا صعود قیمت صرفا برای کاهش شیب کانال نزولی بوده یا اینکه قیمت SNX می‌تواند با قدرت بیشتری به سمت مقاومت‌های 2.5 دلار و بعد از آن 3 دلار حرکت کند. از سوی دیگر، حمایت 2 دلار می‌تواند بسیار مهم باشد و قیمت پس از گرفتن انرژی از این ناحیه، بتواند مجددا به سمت 2.5 دلار صعود کند.

نمودار روزانه قیمت SNX/USD
نمودار روزانه قیمت SNX/USD

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.