واچ‌لیست هفته؛ تحلیل تکنیکال ۵ ارز که باید در این هفته زیر نظر داشته باشید!

واچ لیست

بیت‌کوین به حمایت محدوده‌ی باریک خود سقوط کرده است که نشان می‌دهد فشار فروش از سوی خرس‌ها همچنان ادامه دارد.معامله‌گر باتجربه، پیتر برانت، در پستی در X گفت که بیت‌کوین در خطر سقوط به ۶۰ هزار دلار و در نهایت به ۴۸ هزار دلار قرار دارد. با این حال، نهنگ‌های بیت‌کوین به نظر نمی‌رسد که از این عدم قطعیت کوتاه‌مدت نگران باشند و به خرید خود ادامه داده‌اند. تعداد نهادهای نهنگ که حداقل ۱۰۰۰ بیت‌کوین نگه می‌دارند به نزدیکی بالاترین حد خود رسیده است.

آیا خرید نهنگ‌ها می‌تواند به بازیابی بیت‌کوین به سمت ۷۰ هزار دلار کمک کند؟ آیا آلت‌کوین‌ها نیز می‌توانند به سمت بالا حرکت کنند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را بررسی کنیم تا بفهمیم.

۱. تحلیل قیمت بیت‌کوین (BTC)

شدو بلند در کندل استیک بیت‌کوین در ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاشند تا رالی تسکینی را در سطح ۷۰ هزار دلار متوقف کنند.

نمودار روزانه قیمت BTC/USDT
نمودار روزانه قیمت BTC/USDT

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) به قیمت ۶۸۲۳۴ دلار شروع به نزول کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) به محدوده منفی لغزیده است که نشان می‌دهد خرس‌ها دست بالا را دارند. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) به قیمت ۶۶۰۴۷ دلار سقوط کند، جفت ارز BTC/USDT ممکن است به اصلاح عمیق‌تری به سمت ۶۰ هزار دلار وارد شود.

زمان برای گاوها در حال اتمام است. برای جلوگیری از این کاهش، آن‌ها باید قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند. در این صورت، جفت ارز ممکن است به ۷۰ هزار دلار و سپس به ۷۲ هزار دلار صعود کند.

۲. تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

بازیابی اتر در ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) به قیمت ۳۶۱۸ دلار متوقف شد، که نشان می‌دهد احساسات در حال منفی شدن است و معامله‌گران در رالی‌ها فروشنده هستند.

نمودار روزانه قیمت ETH/USDT
نمودار روزانه قیمت ETH/USDT

گاوها باید از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) به قیمت ۳۴۰۰ دلار محافظت کنند، زیرا اگر در این کار ناکام بمانند، جفت ارز ETH/USDT ممکن است به سقوط عمیق‌تری به سمت ۲۸۵۰ دلار وارد شود. انتظار می‌رود که گاوها در نزدیکی ۲۸۵۰ دلار خرید کنند و قیمت را در این محدوده نگه دارند.

خریداران باید قیمت را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند اگر بخواهند بازگشتی داشته باشند. اگر این کار را انجام دهند، خریدها ممکن است افزایش یابد و جفت ارز ممکن است یک رالی تسکینی به سمت ۳۸۸۷ دلار و سپس به ۳۹۷۷ دلار را آغاز کند.

۳. تحلیل قیمت سولانا (SOL)

سولانا در چند روز گذشته در الگوی کانال نزولی قرار داشته است. قیمت در ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) از خط حمایت بازگشت، اما خرس‌ها رالی تسکینی را در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) به قیمت ۱۵۹ دلار متوقف کردند.

نمودار روزانه قیمت SOL/USDT
نمودار روزانه قیمت SOL/USDT

خرس‌ها دوباره در تلاش هستند تا قیمت را به زیر خط حمایت ببرند. اگر موفق شوند، فروش ممکن است شدت بگیرد و جفت ارز SOL/USDT ممکن است به سمت حمایت بحرانی در ۱۱۶ دلار حرکت کند. احتمالاً گاوها با قدرت از این سطح دفاع خواهند کرد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از کانال نزولی عبور کند، نشان می‌دهد که اصلاح کوتاه‌مدت ممکن است به پایان رسیده باشد. این جفت ارز می‌تواند تا ۱۷۶ دلار و سپس تا ۱۸۹ دلار صعود کند.

۴. تحلیل قیمت دوج‌کوین (DOGE)

دوج‌کوین در تلاش است تا در سطح ۰.۱۳ دلار حمایت پیدا کند، اما گاوها نتوانسته‌اند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) به قیمت ۰.۱۵ دلار برسانند.

نمودار روزانه قیمت DOGE/USDT
نمودار روزانه قیمت DOGE/USDT

اگر قیمت از سطح فعلی یا از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، احتمال سقوط به ۰.۱۲ دلار افزایش می‌یابد. این یک سطح مهم برای گاوها است که باید از آن دفاع کنند، زیرا اگر این سطح شکسته شود، جفت ارز DOGE/USDT ممکن است به ۰.۰۸ دلار سقوط کند.

در سمت صعودی، یک شکست و بسته شدن بالای میانگین‌های متحرک مسیر را برای یک رالی به ۰.۱۸ دلار هموار می‌کند. احتمالاً خرس‌ها در این سطح دفاع قوی‌ای خواهند داشت. اگر قیمت از ۰.۱۸ دلار کاهش یابد، ممکن است حرکت در محدوده برای مدتی ادامه یابد.

۵. تحلیل قیمت تون‌کوین (TON)

تون‌کوین (TON) در ۱۳ ژوئن (۲۴خرداد) بالای مقاومت سخت ۷.۶۷ دلار شکسته و بسته شد و یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد.

نمودار روزانه قیمت TON/USDT
نمودار روزانه قیمت TON/USDT

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای ۷.۸۷ دلار حفظ کنند، جفت ارز TON/USDT احتمالاً مرحله بعدی روند صعودی را آغاز خواهد کرد. هدف قیمتی این الگوی صعودی ۱۰.۶۲ دلار است، اما انتظار می‌رود که خرس‌ها در سطح ۱۰ دلار چالش قوی‌ای ایجاد کنند.

اولین نشانه ضعف، شکست و بسته شدن قیمت زیر سطح شکست ۷.۶۷ دلار خواهد بود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که بازارها شکست را رد کرده‌اند. فروش ممکن است افزایش یابد اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند صعودی بکشند.

منبع: Cointelegraph

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.