ریفاینبل (Refinable) چیست؟ علت افزایش قیمت اخیر آن چه بود؟

ریفاینبل

ریفاینبل (Refinable) یک پلتفرم ارز دیجیتال است که با تمرکز آن بر توکن‌های غیرقابل جایگزین (NFT) در فضای رمزارزها توجه زیادی را به خود جلب کرده است. همانند هر ارز دیجیتال دیگری، ارزش آن می‌تواند به شدت نوسان داشته باشد و اخیراً افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است.این مقاله قصد دارد به بررسی Refinable از نظر اینکه چیست، ویژگی‌های آن و دلایل افزایش اخیر قیمت آن بپردازد.

ریفاینبل (Refinable) چیست؟

Refinable یک پلتفرم غیرمتمرکز بر روی بایننس اسمارت‌چین است که با هدف تسهیل معامله و کشف NFTها طراحی شده است. این پلتفرم از هر دو استاندارد اصلی توکن‌های غیرقابل جایگزین اتریوم پشتیبانی می‌کند تا طراحان بتوانند از دارایی‌های منحصربفرد خود بهره ببرند. Refinable به عنوان یک مرکز اصلی برای مدیریت همه پروژه‌های NFT عمل کرده و ابزار همه‌جانبه‌ای برای طراحان ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های کلیدی Refinable

  • پشتیبانی از استانداردهای توکن‌های غیر قابل تعویض: Refinable از هر دو استاندارد اصلی NFT اتریوم ERC-721 و ERC-1155 پشتیبانی می‌کند.
  • ابزارهای طراح: این پلتفرم ابزار همه‌جانبه‌ای برای مدیریت پروژه‌های NFT طراحان ارائه می‌دهد.
  • بنیان غیرمتمرکز: Refinable بر بنیانی غیرمتمرکز عمل می‌کند که آن را امن و شفاف می‌سازد.

تیم سازنده Refinable

تیمی با تجربه وسیع در بخش‌های مختلف از پروتکل Refinable پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال، نیکلاس چن بیش از 6 سال تجربه مدیریت عملیاتی برای شرکت‌های کوچک و متوسط و شرکت‌های حوزه تجارت الکترونیکی، رسانه و میزبانی دارد.

ماکسیم گرینک، دیگر عضو تیم، بیش از 9 سال تجربه به عنوان مهندس نرم‌افزار دارد. قبل از پیوستن به Refinable، او با ارنست و یانگ و سایر شرکت‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال کار کرده است.

سایر نیروهای قابل توجه پشت پروژه NFT شامل یوناس اسنلینکس، کارشناس نرم‌افزار فول‌استک، نیک آ، کارشناس مالیاتی سابق KPMG، و آلبرت چن، مهندس بلاکچین معتبر و برنده هکاتون جهانی EOS در سال 2018 است.

سرمایه‌گذاران اصلی آن شامل یوتیوبر محبوب MrBeast با بیش از 55 میلیون مشترک یوتیوب و بایننس است.

توکنومیکس

توکن بومی پلتفرم Refinable به نام FINE است. این توکن برای فعالیت‌های مختلف درون اکوسیستم از جمله معامله و حکمرانی استفاده می‌شود.

چرا قیمت Refinable در هفته گذشته افزایش یافت؟

جنجال و گمانه زنی

افزایش اخیر قیمت Refinable در میان جنجال‌ها و گمانه‌زنی‌ها بوده است. برخی سرمایه‌گذاران متهم کرده‌اند که این پلتفرم برای جذب سرمایه‌گذاران و سپس تخلیه میلیون‌ها توکن، ارز دیجیتال را دستکاری کرده است.

درگیری چهره‌های مشهور

یوتیوبر آمریکایی جیمی دونالدسون مشهور به MrBeast نیز به اتهام فریب دادن طرفدارانش برای خرید Refinable  به عنوان بخشی از طرح پمپ و دامپ متهم شده است.

کلام پایانی

Refinable یک پروژه جذاب در فضای NFT است، اما مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال خالی از جنجال نیست. افزایش اخیر قیمت آن سوالات متعددی را در مورد مشروعیت پلتفرم و دخالت چهره‌های مشهور در تبلیغ آن مطرح کرده است. مثل همیشه، سرمایه‌گذاران بالقوه باید احتیاط کرده و قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتالی تحقیقات کاملی انجام دهند.

سوالات پرتکرار

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.