تحلیل بیت کوین؛ یک بانک آمریکایی از احتمال ریزش تا 20,000 دلار می‌گوید! (4 بهمن 1402)

تحلیل بیت کوین

فضای رمزارز در حال حاضر با سیگنال‌های نزولی مواجه است، زیرا قیمت بیت‌کوین نتوانسته است سطوح حیاتی ۴۲,۰۰۰ دلار را حفظ کند و به ۳۹,۹۰۹ دلار در زمان نگارش این مطلب کاهش یافته است.ارائه‌دهنده خدمات مالی ایالات متحده، دویچه بانک، پیش‌بینی می‌کند که در ماه‌های آینده کاهش‌های بیشتری را شاهد باشیم و ارزش بیت‌کوین را زیر ۲۰,۰۰۰ دلار می‌بیند.

دویچه بانک کاهش شدید قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی می‌کند

گزارش‌ها از بلومبرگ، به استناد یک نظرسنجی اخیر که از ۱۵ تا ۱۹ ژانویه  (۲۵ تا ۲۹ دی) ۲۰۲۴ توسط دویچه بانک انجام شده است، نشان‌دهنده نظرات سرمایه‌گذاران در مورد نوسانات و مسیر آینده قیمت BTC است. این نظرسنجی که بیش از ۲۰۰۰ نفر را در ایالات متحده، بریتانیا و منطقه یورو ارزیابی کرده است، نشان می‌دهد که یک سوم از افراد مورد نظرسنجی انتظار دارند که کاهش قابل توجهی در قیمت بیت‌کوین را شاهد باشند که ارزش آن به زیر ۲۰,۰۰۰ دلار برسد.

انتظار می‌رود کاهش قابل توجهی در اطراف ژانویه ۲۰۲۵ رخ دهد. هرچند اکثریت مردم شاهد یک سقوط عمده در ارزش بیت‌کوین هستند، نظرسنجی نشان می‌دهد که ۱۵٪ از افراد بر این باورند که قیمت بیت‌کوین تا پایان ۲۰۲۴ بین ۴۰,۰۰۰ تا ۷۵,۰۰۰ دلار ثابت خواهد ماند. علاوه بر این، حدود ۱۰٪ از پاسخ‌دهندگان فکر می‌کنند که بیت‌کوین ممکن است بین ۲۰,۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ دلار کاهش یابد.

لازم به ذکر است که قیمت BTC طی چند هفته گذشته شاهد کاهش‌های اساسی بوده است، پس از اینکه در اوایل ژانویه امسال به بیش از ۴۵,۵۰۰ دلار افزایش یافته بود، در زمان نگارش این مطلب، بیت کوین زیر ۴۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

این کاهش بی‌سابقه نگرانی‌هایی را در فضای رمزارزها به وجود آورده است، زیرا قیمت بیت‌کوین بر خلاف آنچه که اکثر سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان رمزارز قبلاً پیش‌بینی کرده بودند، حرکت می‌کند. تحلیلگران مختلف رمزارز پیش‌بینی کرده بودند که قیمت بیت‌کوین ممکن است پس از تایید ETF‌های بیت‌کوین اسپات به ۵۰,۰۰۰ دلار افزایش یابد. با این حال، بیت‌کوین بیشتر سودهای پس از تایید ETF را از دست داده و از آن زمان شاهد کاهش‌های شدید بوده است.

عوامل کلیدی می‌توانند کاهش قیمت بیت‌کوین را متوقف کنند

تحلیلگر معروف رمزارز، علی مارتینز، در X فاکتورهای کلیدی تکنیکال قیمت را که می‌توانند از کاهش‌های بیشتر در قیمت بیت‌کوین جلوگیری کنند، فاش کرده است. مارتینز نموداری را که در TradingView منتشر شده و حرکات و الگوهای پیچیده قیمت بیت‌کوین را نشان می‌دهد، به اشتراک گذاشته است.

نمودار هفتگی قیمت BTC/USD
نمودار هفتگی قیمت BTC/USD

این تحلیلگر رمزارز بیان کرد که یک قیمت بسته‌شدن هفتگی زیر ۳۸,۰۰۰ دلار در نمودار بیت‌کوین ممکن است نشان‌دهنده یک افت قیمت احتمالی باشد، و انتظار می‌رود که سطح حمایت قابل توجه بعدی حدود ۳۳,۰۰۰ دلار باشد. او اشاره کرد که این منطقه کلیدی یک ناحیه بحرانی است که توسط همگرایی سه اندیکاتور تکنیکال مهم مشخص می‌شود، شامل یک مرز پایینی یک کانال موازی، سطح بازگشت فیبوناچی ۰.۵ و میانگین متحرک ساده ۵۰ هفته‌ای.

طبق گفته مارتینز، ترکیب این عوامل حیاتی یک خط دفاع عالی برای قیمت بیت‌کوین ایجاد می‌کند و ممکن است یک ناحیه حمایتی برای جلوگیری از کاهش‌های آتی در BTC فراهم کند.

منبع: NewsBTC

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.