تحلیل بیت کوین؛ آیا بازار صعودی BTC به پایان رسیده است؟ (۱۸ تیر)

تحلیل بیت کوین

بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت‌کوین (BTC)، امروز به قیمت ۵۴,۵۰۰ دلار سقوط کرد و سپس تا حدودی بهبود یافت. برخی از معیارهای آن‌چین مانند نسبت MVRV بیت‌کوین (ارزش بازار به ارزش تحقق‌یافته) به احتیاط در آینده اشاره دارند.در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت‌کوین ۵۵,۷۷۰ دلار است و ارزش بازار آن کمی کمتر از ۱.۱ تریلیون دلار می‌باشد.

نسبت MVRV بیت‌کوین منفی شد

برای اولین بار از مارس ۲۰۲۳، نسبت MVRV بیت‌کوین منفی شده است، طبق گزارش کالج آن‌چین. این می‌تواند نشانه‌ای از احتیاط باشد که به حضور احتمالی خرس‌ها اشاره دارد.

نمودار مومنتوم MVRV بیت کوین
نمودار مومنتوم MVRV بیت کوین

گاوهای بیت‌کوین با دقت این معیار را دنبال می‌کنند و امیدوارند که این نسبت به میانگین متحرک یک ساله خود بازگردد، که نشان‌دهنده ادامه افزایش قیمت‌ها از این نقطه به بعد خواهد بود. به طور تاریخی، دوره‌های طولانی ماندن زیر این سطوح می‌تواند نشانه‌ای از آغاز بازار خرسی باشد. اگر نسبت MVRV بیت‌کوین بالاتر از میانگین متحرک بازیابی شود، گاوها دوباره کنترل را به دست خواهند گرفت.
کالج آن‌چین اعلام کرده است که در حالی که دوره فعلی نشان‌دهنده ضعف است، نظرات در مورد پیامدها متفاوت است. این می‌تواند یا فرصت خرید فوق‌العاده‌ای باشد یا نشان‌دهنده کاهش بیشتر. تحلیلگران در پیش‌بینی امکان تثبیت یا کاهش بیشتر در این سطح اختلاف نظر دارند، در حالی که برخی دیگر به دنبال بازگشت سریع هستند.

کالج آن‌چین اشاره می‌کند که یک روند نزولی طولانی‌مدت یک‌ساله که نشان‌دهنده شرایط بازار خرسی باشد در این مرحله بعید به نظر می‌رسد.

فروش‌های Mt. Gox و دولت آلمان

یکی از بزرگترین نگرانی‌های فعلی سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، احتمال فروش گسترده از سوی طلبکاران Mt. Gox است که هفته گذشته پس از تقریباً یک دهه بیت‌کوین‌های خود را دریافت کردند. این صرافی منحل شده قرار است طی چند ماه آینده نزدیک به ۱۴۰,۰۰۰ بیت‌کوین توزیع کند. حرکات اخیر کیف‌پول‌های Mt. Gox نگرانی‌هایی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

احساسات سرمایه‌گذاران با گزارش‌هایی مبنی بر فروش بیت‌کوین‌های مصادره شده توسط دولت آلمان بیشتر تضعیف شده است. فروش توسط دولت آلمان ادامه دارد و آن‌ها امروز نیز ۱,۰۰۰ بیت‌کوین اضافی را منتقل کردند.

در همین حال، بازارهای جهانی محتاط باقی مانده‌اند، زیرا سرمایه‌گذاران نتایج انتخابات اخیر در فرانسه را تحلیل می‌کنند.

منبع: Coingape

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.