تحلیل بیت کوین؛ نشانه‌های مثبت قیمت BTC نمایان شد! (۱۹ تیر)

تحلیل بیت کوین

قیمت بیت‌کوین (BTC) در پی فشار فروش شدید، روز دوشنبه به ۵۳,۵۰۰ دلار سقوط کرد. این کاهش به دلیل فروش گسترده دولت آلمان و بازپرداخت طلبکاران Mt. Gox رخ داد.پس از سقوط روز گذشته، قیمت بیت‌کوین تا زمان نگارش این مطلب به ۵۷,۵۰۰ دلار بازگشته است و برخی از شاخص‌های آن‌چین نشان‌دهنده قدرت بیت‌کوین در آینده نزدیک هستند.

نشانگر Puell بیت‌کوین از آغاز یک روند صعودی خبر می‌دهد

ارائه‌دهنده داده‌های آن‌چین CryptoQuant از نشانگر Puell بیت‌کوین برای شناسایی کف بازار خرسی و پایان دوره اصلاح در بازار گاوی استفاده می‌کند.

نشانگر Puell بیت‌کوین
نشانگر Puell بیت‌کوین

به‌طور تاریخی، شاخص Puell در طی دوره‌های صعودی، مانند سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰، به‌طور قابل‌توجهی کاهش یافته و پس از آن افزایش شدید قیمت بیت‌کوین رخ داده است. مناطق قرمز رنگ در نمودار نشان‌دهنده زمان‌هایی هستند که سودآوری ماینرها به‌سرعت کاهش یافته و منجر به افت این شاخص شده است.

در این زمان در سال ۲۰۲۴، الگوهای مشابهی پدیدار شده‌اند که نشان می‌دهد ممکن است پایان دوره اصلاح در این بازار گاوی نزدیک باشد. در نتیجه، CryptoQuant انتظار دارد که روند صعودی در سه‌ماهه سوم آغاز شود.

در ماه گذشته ژوئن، شاهد تسلیم گسترده ماینرهای بیت‌کوین بودیم، زیرا سودآوری ماینرها به طور قابل‌توجهی ۷.۸٪ کاهش یافت که این سطوح از زمان رویداد هاوینگ در آوریل مشاهده نشده بود. درآمد روزانه ماینرهای BTC به ۲۶ میلیون دلار کاهش یافته است، در حالی که قبل از رویداد هاوینگ، این مبلغ ۷۸ میلیون دلار بود.

کاهش تعداد کیف پول‌های نگهدارنده BTC در میان نوسانات بازار

ارائه‌دهنده داده‌های آن‌چین Santiment گزارش داد که تعداد کیف پول‌های غیرخالی بیت‌کوین کاهش یافته و در حال حاضر به ۵۴.۰۹ میلیون رسیده است. از ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) تاکنون، کاهش خالص این کیف پول‌ها ۵۶۶,۰۰۰ عدد بوده است.

کیف پول‌های غیرخالی بیت‌کوین
کیف پول‌های غیرخالی بیت‌کوین

Santiment گزارش داد که این کاهش نشانه مثبتی برای سرمایه‌گذاران صبور است. این کاهش در کیف پول‌ها به‌طور اساسی به دلیل نقد شدن توسط دارندگان بی‌صبر یا به اصطلاح دستان ضعیف است. بر اساس Santiment، این موضوع اغلب نشان‌دهنده کف‌های بازار است که ناشی از ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) می‌باشد. الگوهای مشابهی در ژانویه مشاهده شده بود که فرصت‌های خرید احتمالی را نشان می‌دهد.

Santiment همچنین گزارش می‌دهد که شاخص‌های MVRV بیت‌کوین در دوره‌های ۳۰ روزه و ۳۶۵ روزه هر دو در قلمرو منفی قرار دارند.

شاخص‌های MVRV بیت‌کوین
شاخص‌های MVRV بیت‌کوین

این وضعیت نشان‌دهنده یک فرصت خرید است، زیرا نشان می‌دهد که خریدهای فعلی در زمانی انجام می‌شود که سایر معامله‌گران در حال تجربه ضرر هستند.

Santiment تاکید می‌کند که آخرین باری که هر دو نسبت MVRV منفی بودند، سرمایه‌گذارانی که در آن زمان بیت‌کوین خریداری کردند، بازدهی ۱۳۲٪ داشته‌اند.

منبع: Coingape

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.