تحلیل بیت کوین؛ آیا اکنون زمان خرید BTC است؟ (۱۶ بهمن ۱۴۰۲)

تحلیل بیت کوین

پس از افزایش قابل توجه در پایان ژانویه، قیمت بیت کوین طی این هفته نسبتاً پایدار بود. کندل‌های روزانه با بدنه‌های کوتاه و شانه‌های بلند، نشان‌دهنده‌ی عدم قطعیت و تلاش‌های آغازین از سوی خریداران و فروشندگان است.با این حال، نگاهی به تایم‌فریم‌های پایین‌تر نشان می‌دهد که این تثبیت به عنوان تشکیل الگوی پنانت (پرچم) صعودی تلقی می‌شود. در اینجا بیان می‌کنیم که چگونه این الگو می‌تواند بر رشد آینده‌ی نزدیک بیت کوین تأثیر بگذارد.

خلاصه تحلیل

  • شکست الگوی پنانت، قیمت بیت کوین را از عدم قطعیت کنونی خارج می‌کند.
  • قیمت سکه بالاتر از میانگین‌های متحرک ۲۰ و ۵۰ روزه، حمایت اضافی برای خریداران بازار فراهم می‌کند.
  • حجم معاملات روزانه در بیت کوین ۱۳.۹ میلیارد دلار است، که نشان‌دهنده‌ی افزایش ۱۱.۱٪ است.

تحلیلگر معروف پیش‌بینی می‌کند که آخرین کف 31 هزار دلار است

بر اساس بینش‌های ارائه‌شده توسط تحلیلگر معروف @planB، میانگین متحرک هفتگی 200 هفته‌ای (WMA) بیت‌کوین در حال حاضر 31 هزار دلار است و به عنوان یک معیار حیاتی برای پرایس اکشن BTC در نظر گرفته می‌شود. در تاریخ بیت کوین، در طی دوره‌های انباشت (مشخص‌شده با رنگ آبی) و بازارهای صعودی (نشان‌داده‌شده توسط رنگ نارنجی/قرمز)، قیمت بیت‌کوین هرگز پایین‌تر از میانگین متحرک هفتگی 200 هفته‌ای خود نیافتاده است، که نشان می‌دهد 31 هزار دلار می‌تواند به عنوان یک قیمت کف قوی برای بیت‌کوین در نظر گرفته شود.

نمودار میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای بیت کوین
نمودار میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای بیت کوین

این مشاهده منجر به گمانه‌زنی می‌شود که قیمت بیت‌کوین ممکن است دیگر به 31 هزار دلار یا پایین‌تر از آن نرسد. علاوه بر این، تحلیلگر توجه دارد که میانگین متحرک هفتگی 200 هفته‌ای در مسیر صعودی قرار دارد، که تقویت‌کننده این ایده است که ارزش بیت‌کوین می‌تواند برای رشد پایدار آماده باشد.

آیا اکنون زمان ورود است؟

پس از فروش اولیه ناشی از تصمیم صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت‌کوین (ETF) که فروکش کرد، بیت‌کوین دوباره پایه‌گذاری خود را یافت و به‌طور قابل توجهی از 38,500 دلار احیا شد. این بهبود، BTC را تقریباً 14 درصد به بالا راند و به بالاترین قیمت 43,900 دلار رسید. با این حال، ظهور فشار عرضه در بالای قیمت، از آن زمان قیمت را به حرکت ساید سوق داده و مرحله‌ای از تثبیت قیمت پس از رالی را نوید می‌دهد.

نمودار ۴ ساعته قیمت BTC/USD
نمودار ۴ ساعته قیمت BTC/USD

این مرحله درون الگوی پرچم در نمودار روزانه جای گرفته است که توسط خطوط روند همگرا مشخص شده است. در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین 42,957 دلار است که نشان‌دهنده کاهش روزانه 0.2 درصدی است. شکستن مقاومت الگوی پرچم می‌تواند نشان‌دهنده ادامه رالی بهبود باشد و فرصت‌هایی برای ورود‌های جدید بازار ایجاد کند.

در صورت وقوع این شکست، مسیر قیمت بیت‌کوین می‌تواند شاهد شکستن سطح 45,000 دلار باشد و پس از آن به هدف 48,000 دلار دست یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

میانگین متحرک نمایی: قیمت ‌BTC که بالای میانگین‌های متحرک حیاتی (20، 50، 100، و 200) معامله می‌شود نشان‌دهنده تغییر روند کوتاه‌مدت به صعودی است.

شاخص قدرت نسبی: یک RSI روزانه بالاتر از 60٪ می‌تواند نشان‌دهنده روند بهبود در حال انجام باشد.

منبع: Coingape

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.