تحلیل بیت کوین؛ چرا قیمت BTC به زودی به ۸۶,۰۰۰ دلار خواهد رسید؟ (۲۷ خرداد)

تحلیل بیت کوین

داده‌های آن‌چین نشان می‌دهد که نسبت خرید/فروش تریدرها برای بیت‌کوین در یک صرافی خاص افزایش قابل توجهی داشته است.در اینجا نحوه تأثیرگذاری این مسئله بر قیمت BTC توضیح داده شده است.

خریداران بیت‌کوین در حال خرید در این صرافی

کارشناس برجسته ارزهای دیجیتال، علی مارتینز، در پلتفرم X اعلام کرد که سرمایه‌گذاران در یک صرافی خاص از کاهش اخیر قیمت بیت‌کوین استفاده کرده‌اند. شاخص مربوطه در اینجا نسبت خرید/فروش تریدرها است که نسبت بین حجم خرید تریدرها و حجم فروش تریدرها را اندازه‌گیری می‌کند.

نمودار نسبت خرید/فروش بیت کوین در صرافی HTX
نمودار نسبت خرید/فروش بیت کوین در صرافی HTX

به طور معمول، هنگامی که ارزش این شاخص بیشتر از ۱ باشد، نشان می‌دهد که حجم خرید تریدرها بیشتر از حجم فروش تریدرها در صرافی مورد نظر است. در این حالت، معامله‌گران بیشتری مایل به خرید کوین‌ها با قیمت بالاتر در پلتفرم معاملاتی هستند.

برعکس، وقتی نسبت خرید/فروش تریدرها کمتر از ۱ باشد، به این معنی است که فروشندگان بیشتری مایل به فروش کوین‌ها با قیمت پایین‌تر هستند و نشان می‌دهد که حجم فروش بیشتر از حجم خرید است.

بر اساس داده‌های CryptoQuant، نسبت خرید/فروش تریدرهای بیت‌کوین در صرافی HTX (که قبلاً به نام Huobi شناخته می‌شد) در روز شنبه به بالای ۵۴۵ رسید. این موضوع نشان‌دهنده افزایش قابل توجه فشار خرید و تغییر احساسات سرمایه‌گذاران است.

مارتینز در پست خود در پلتفرم X اشاره کرد که این افزایش فشار صعودی می‌تواند نشانه‌ای از حرکت صعودی قیمت بیت‌کوین باشد. این حجم‌های بالای خرید در صرافی HTX پس از افت اخیر قیمت بیت‌کوین به ۶۵,۰۰۰ دلار رخ داده است.

با این حال، شایان ذکر است که میانگین نسبت خرید/فروش تریدرهای بیت‌کوین در تمامی صرافی‌ها هنوز زیر ۱ است. در زمان نگارش این متن، ارزش این شاخص حدود ۰.۸ است.

افزایش متوسط هزینه استخراج بیت‌کوین به بالای ۸۶,۵۰۰ دلار

جدیدترین داده‌ها نشان می‌دهد که متوسط هزینه استخراج بیت‌کوین به ۸۶,۶۶۸ دلار رسیده است. این رقم بیانگر مجموع هزینه‌های مرتبط با تولید یک بیت‌کوین است که شامل هزینه‌های برق، سخت‌افزار و هزینه‌های عملیاتی می‌شود.

نمودار متوسط هزینه استخراج بیت‌کوین
نمودار متوسط هزینه استخراج بیت‌کوین

همانطور که علی مارتینز در پستی در پلتفرم X اشاره کرده است، هر افزایش قابل توجه در هزینه متوسط استخراج بیت‌کوین معمولاً با افزایش مشابهی در ارزش بازار این ارز دیجیتال همراه است. با توجه به این سابقه تاریخی، افزایش اخیر در هزینه متوسط استخراج نشان می‌دهد که احتمال افزایش قیمت برای بیت‌کوین در آینده نزدیک وجود دارد.

تا زمان نگارش این مطلب، قیمت بیت‌کوین همچنان در حدود ۶۶,۰۰۰ دلار است و در روز گذشته تغییر قابل توجهی نداشته است. بر اساس داده‌های CoinGecko، این ارز دیجیتال پیشرو در هفته گذشته تقریباً ۵ درصد کاهش یافته است.

منبع: Bitcoinist

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.