تحلیل بیت کوین؛ آیا BTC به سطح ۶۵,۰۰۰ دلار باز می‌گردد؟ (۲۰ تیر)

تحلیل بیت کوین

BTC طی ۲۴ ساعت گذشته پس از افزایش بازار، جهش قابل توجهی را تجربه کرده است. بیت‌کوین بالاتر از سطح حمایت ۵۸,۰۰۰ دلار قرار دارد که نشان‌دهنده یک روند صعودی است. در زمان گزارش، قیمت بیت‌کوین در ساعت‌های معاملاتی اروپا در سطح ۵۸,۵۱۸ دلار بود که بر اساس داده‌های CoinMarketCap، افزایش ۲ درصدی را نشان می‌دهد.حجم معاملات کاهش شدیدی داشته است و بیش از ۲۷ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت گذشته معامله شده است. ارزش بازار فعلی بیت‌کوین تقریباً ۱ تریلیون دلار است. این امر بیت‌کوین را به عنوان ارز دیجیتال پیشرو از نظر ارزش بازار قرار می‌دهد.

تحلیل قیمت بیت‌کوین: آیا BTC سطح حمایت ۵۸,۰۰۰ دلار را حفظ خواهد کرد؟

اوایل این هفته، ارزش بیت‌کوین در حدود ۶۰,۰۰۰ دلار بود. با این حال، در روز چهارشنبه، قیمت آن به زیر سطح حمایت کلیدی سقوط کرد و روند نزولی سریعی را آغاز کرد. تا روز پنجشنبه، قیمت این ارز دیجیتال به ۵۶,۷۵۰ دلار رسید، اگرچه به زودی شاهد بهبودی جزئی بود.

علیرغم افت بعدی به زیر ۵۶,۹۰۰ دلار، بیت‌کوین نشانه‌هایی از مقاومت نشان داد. این بازگشت نگرانی‌ها در مورد فشارهای احتمالی فروش از سوی دولت آلمان و شایعات فروش بیت‌کوین توسط Mt. Gox را کاهش داده است. در هفت روز گذشته، بیت‌کوین ۲ درصد کاهش را ثبت کرده و قیمت آن به صورت ساید حرکت کرده است.

خروج بیت‌مکس بازار را خوش‌بین کرده است

بیت‌مکس اخیراً شاهد خروج قابل توجهی از بیت‌کوین بوده است، با ۳۵,۴۸۶ BTC که از خزانه‌های آن خارج شده است، که دومین خروج بزرگ در تاریخ آن محسوب می‌شود. این خروج عظیم به طور سنتی نشانه‌ای از افزایش قریب‌الوقوع قیمت بیت‌کوین است.

بیت‌مکس: دومین خروج بزرگ بیت‌کوین
بیت‌مکس: دومین خروج بزرگ بیت‌کوین

به طور معمول، چنین حرکات بزرگی نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران کلیدی ممکن است دارایی‌های خود را به ذخیره‌سازی امن‌تر منتقل کرده یا فروش‌های استراتژیک را در جای دیگری برنامه‌ریزی کنند. این کاهش فشار فروش بر بیت‌مکس، احتمالاً ارزش بازار بیت‌کوین را افزایش می‌دهد.

جامعه ارزهای دیجیتال این تراکنش‌ها را به عنوان نشانه‌های اعتماد از سوی سرمایه‌گذاران ثروتمند می‌بینند و پیش‌بینی می‌کنند که ارزش بیت‌کوین افزایش خواهد یافت. تأثیر این رویداد همچنین پوشش رسانه‌ای بیشتری را به همراه داشته و بحث‌های بیشتری را در پلتفرم‌های اجتماعی برانگیخته است که به افزایش خوش‌بینی سرمایه‌گذاران کمک می‌کند.

آیا دستیابی به سطح ۶۵,۰۰۰ دلار در شرایط فعلی ممکن است؟

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین می‌تواند یک جهش قابل توجه را تجربه کند اگر بتواند از سطح مقاومت ۵۹,۰۰۰ دلار عبور کند. چنین حرکتی می‌تواند زمینه را برای نزدیک شدن به سطح ۶۰,۰۰۰ دلار فراهم کند. موفقیت در این سطح، احتمال افزایش به سمت سطح محوری ۶۵,۰۰۰ دلار را نشان می‌دهد.

برعکس، یک نزول بازار ممکن است باعث شود بیت‌کوین به سطح حمایت ۵۸,۰۰۰ دلار بازگردد. در صورت تسلط روندهای نزولی، قیمت ممکن است بیشتر به منطقه ۵۶,۰۰۰ دلار کاهش یابد و این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده تغییر احتمالی به یک مسیر نزولی در بازار باشد.

اندیکاتور‌های بازار نشان‌دهنده یک چرخش بالقوه صعودی برای BTC

اندیکاتور‌های تکنیکال ۴ ساعته برای بیت‌کوین تصویر مختلطی را نشان می‌دهند، همانطور که در نمودار اخیر مشاهده می‌شود. شاخص قدرت نسبی (RSI) عدد ۵۷.۱۲ را نشان می‌دهد که حاکی از یک مومنتوم صعودی خفیف است بدون اینکه وارد قلمرو بیش‌خرید شود.

نمودار ۴ ساعته قیمت BTC/USD
نمودار ۴ ساعته قیمت BTC/USD

اندیکاتور میانگین متحرک همگرایی-واگرایی (MACD) اخیراً به هیستوگرام‌های سبز منتقل شده است که نشان‌دهنده یک کراس صعودی است.

The Awesome Oscillator (AO)، که به صورت نمودار میله‌ای از قرمز به سبز انتقال می‌یابد، نشان‌دهنده تغییر به سمت مومنتوم مثبت و افزایش علاقه خرید است. مقدار AO با عدد ۱,۳۱۳، نشان‌دهنده تمایل صعودی قوی‌تر در بازار است.

شاخص جریان نقدینگی چایکین (CMF) مقدار ۰.۰۸ را ثبت کرده است. این عدد مثبت نشان می‌دهد که فشار خرید کمی از فشار فروش بیشتر است و از حرکت بالقوه صعودی قیمت حمایت می‌کند.

منبع: Coingape

سوالات متداول

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.