آیا می‌شود در صرافی‌های ایرانی بدون احراز هویت تتر خرید؟

خرید تتر بدون احراز هویت در ایران

یکی از ویژگی‌های مهم ارزهای دیجیتال حفظ حریم شخصی است. با این حال، قوانین ضد پولشویی، احراز هویت را برای کاربران صرافی‌ها را اجباری کرده است. برخی صرافی‌های داخلی ایران راهکارهایی برای خرید تتر و سایر ارزهای دیجیتال با حداقل احراز هویت یا بدون آن ارائه کرده‌اند، هرچند این امکانات محدود است. تلاش ما در این مقاله این است که صرافی‌هایی که می‌توانید بدون یا با حداقل احراز هویت تتر بخرید را به شما معرفی کنیم.

نکات کلیدی مقاله:


  • صرافی توایکس با احراز شماره موبایل یا ایمیل، خرید تتر تا سقف 1000 دلار روزانه را ممکن می‌کند.
  • صرافی‌های اکسبیتو و پینگی با احراز هویت سریع، خرید و فروش تتر بدون نیاز به مدارک بیشتر را فراهم کرده‌اند.
  • صرافی فرهاد اکسچنج امکان خرید و فروش تتر با داشتن ایمیل و شماره موبایل را مهیا کرده است.
  • احراز هویت اولیه در اکثر صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی اجباری است.

خرید تتر بدون احراز هویت

ارزهای دیجیتال و صرافی‌های مرتبط با آن در ایران تحت تاثیر قوانین ضد پولشویی و مبارزه با فعالیت‌های مشکوک قرار دارند. بر اساس این قوانین، احراز هویت کاربران برای استفاده از خدمات صرافی‌ها اجباری شده است. هدف از این کار، جلوگیری از پول‌شویی و تامین مالی تروریسم و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی است.

اما با وجود این قوانین، برخی از صرافی‌های داخلی راهکارهایی را ارائه کرده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد با حداقل احراز هویت یا بدون احراز هویت، به خرید تتر و سایر ارزهای دیجیتال بپردازند. البته این امکانات محدود است و سقف مشخصی برای خرید بدون احراز هویت در نظر گرفته می‌شود.

در ادامه به معرفی این صرافی‌ها و راهکارهایی که ارائه می‌دهند می‌پردازیم:۱- صرافی توایکس

صرافی توایکس یکی از صرافی‌های داخلی است که امکان خرید و فروش تتر و دیگر ارزهای دیجیتال با حداقل احراز هویت را فراهم کرده است.

این صرافی با احراز شماره موبایل یا ایمیل کاربران، به آنها اجازه می‌دهد از سرویس کیف پول اختصاصی برای دریافت و ارسال ارزهای دیجیتال استفاده کنند. در این سطح از احراز هویت، کاربران می‌توانند روزانه تا سقف 1,000 دلار ارز دیجیتال خریداری کرده و برداشت کنند.

اگرچه این روش ممکن است برای برخی کاربران جذاب باشد، اما توصیه می‌شود همواره قوانین و مقررات احراز هویت را به دقت رعایت کرد تا از بروز هرگونه مشکل بعدی جلوگیری شود.

۲- صرافی اکسبیتو و پینگی

صرافی اکسبیتو و پینگی از صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران هستند که امکان خرید و فروش رمزارز را بدون نیاز به پر کردن فرم‌های سنگین احراز هویت فراهم کرده‌اند.

در مرحله اول احراز هویت سریع، کاربران صرفاً با ارائه سه مورد از اطلاعات شخصی شامل شماره تماس، شماره کارت بانکی و کد ملی می‌توانند ظرف یک دقیقه به صورت آنلاین احراز هویت شوند.

پس از این مرحله، کاربران قادر خواهند بود بدون نیاز به ارائه مدارک و مستندات بیشتر، نسبت به واریز ریال و رمزارز و شروع خرید و فروش اقدام کنند. همچنین امکان تبدیل سریع دارایی‌ها به ریال و برداشت پول نقد نیز برای آنها فراهم است.

۳- صرافی فرهاد اکسچنج

اخیراً صرافی فرهاد اکسچنج اعلام کرده است که قابلیت جدیدی را برای تسهیل تراکنش‌های مربوط به رمزارزها و ارزهای دیجیتال فراهم کرده است. بر اساس این قابلیت جدید، کاربران این صرافی می‌توانند بدون نیاز به احراز هویت کامل، نسبت به انجام عملیات واریز و برداشت رمزارزها و همچنین خرید و فروش آن‌ها در بازارهای مختلف اقدام کنند. کاربران برای استفاده از این قابلیت تنها نیاز به داشتن یک آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه تأییدشده دارند. انتظار می‌رود این اقدام موجب سهولت بیشتر فعالیت علاقه‌مندان به حوزه رمزارزها در این صرافی شودسخن پایانی

به صورت کلی خرید تتر بدون احراز هویت در صرافی‌های ایرانی با محدودیت‌هایی رو به رو است ولی در برخی صرافی‌ها خرید و انتقال آن به کیف پول شخصی یا تبدیل آن به ارزهای دیگر مانند بیت‌کوین و اتریوم امکان پذیر است. شایان ذکر است که در اکثر صرافی‌های ایرانی به منظور ترغیب افراد بیشتری برای ورود به حوزه نسبتاً جدید ارزهای دیجیتال و آشنایی عملی آن‌ها با مکانیزم خرید و فروش رمزارزها بدون احراز هویت فراهم است. البته کاربران همواره باید نکات ایمنی و احتیاط را مدنظر قرار دهند تا از بروز هرگونه مشکل بعدی جلوگیری شود.

پرسش و پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.