معرفی پروژه Zircuit و راهنمای تصویری قدم به قدم شرکت در ایردراپ آن!

zircuit

شما می‌توانید با استیک کردن ETH، توکن‌های لیکوئیدیتی استیکینگ (LSTs)، توکن‌های لیکوئیدیتی ری‌استیکینگ (LRTs) و همچنین با معرفی دیگران به استفاده از پلتفرم Zircuit، امتیاز Zircuit کسب کنید.

نکات کلیدی مقاله

  • Zircuit یک رول‌آپ zero-knowledge سازگار با EVM است که توسط امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی در سطح سکوئنسر تقویت می‌شود تا تراکنش‌ها را مانیتور کند و از فعالیت‌های مخرب جلوگیری کند.
  • این پروتکل توسط Pantera Capital، Dragonfly Capital، Maelstrom و اخیراً Binance Labs پشتیبانی می‌شود.
  • کاربران اکنون می‌توانند با تعامل با تست‌نت پروتکل، در برنامه استیکینگ Zircuit شرکت کرده و امتیاز Zircuit دریافت کنند.

Zircuit چیست؟

Zircuit یک رول‌آپ zero-knowledge است که در حال حل مشکلات امنیتی پایه‌ای است که رول‌آپ‌ها با آن مواجه هستند. در حالی که تلاش‌های امنیتی معمولاً بر روی سطوح اپلیکیشن و قراردادهای هوشمند متمرکز است، Zircuit با استفاده از امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی به سطح سکوئنسر می‌رود. این رویکرد از امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی در سطح سکوئنسر استفاده می‌کند تا بر ممپول نظارت کند بدون اینکه مقاومت در برابر سانسور یا عملکرد داده را تحت تأثیر قرار دهد.با معرفی مکانیزم‌های هوش مصنوعی، خدمات Zircuit به طور مداوم تراکنش‌های مخرب، آدرس‌های در لیست سیاه و دیگر مسائل امنیتی را مانیتور می‌کند. این موارد از ورود به بلاک بعدی جلوگیری می‌شوند و امنیت زنجیره برای پروژه‌ها و کاربران را تضمین می‌کنند. اعمال اقدامات امنیتی در سطح سکوئنسر اجازه می‌دهد که تراکنش‌ها قبل از نهایی شدن در لایه 2 بررسی شوند.

این پروتکل از ترکیب فناوری‌های Geth، Halo2 و Optimism Bedrock استفاده می‌کند تا تراکنش‌های ارزان، سریع و ایمن را به کاربران ارائه دهد. سازگاری کامل با EVM انتقال آسانی را برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال استقرار dApp‌های اتریومی هستند، با حداقل دردسر فراهم می‌کند. این همچنین به این معنی است که Zircuit ویژگی‌های امنیتی اتریوم را به ارث می‌برد تا اطمینان حاصل شود که قراردادهای هوشمند مستقر شده توسط همان اقدامات امنیتی محافظت می‌شوند.

سرمایه‌گذاران Zircuit چه کسانی هستند؟

Zircuit اخیراً مبلغ نامعلومی از Binance Labs، بازوی سرمایه‌گذاری و انکوباسیون بایننس، دریافت کرده است. این سرمایه‌گذاری برای کمک به رشد پروتکل و توسعه شبکه قبل از راه‌اندازی اصلی آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت. Zircuit همچنین توسط Pantera Capital، Dragonfly Capital و Maelstrom پشتیبانی می‌شود.

چگونه شامل ایردراپ Zircuit شویم؟

در آستانه راه‌اندازی اصلی، Zircuit در حال حاضر در فاز تست‌نت است تا کاربران بتوانند با آن تعامل کنند و بیشتر با آن آشنا شوند. کاربران می‌توانند با شرکت در برنامه استیکینگ، از طریق استیک کردن ETH، توکن‌های لیکوئیدیتی استیکینگ (LSTs)، توکن‌های لیکوئیدیتی ری‌استیکینگ (LRTs) و معرفی دیگران، امتیاز Zircuit کسب کنند. با توجه به اینکه راه‌اندازی اصلی در چند ماه آینده انتظار می‌رود، اکنون زمان مناسبی برای شروع کسب امتیاز Zircuit است!

لطفاً توجه داشته باشید که در زمان نگارش این مطلب، تیم Zircuit هیچ اطلاعیه رسمی در مورد ایردراپ توکن و معیارهای واجد شرایط بودن اعلام نکرده است. بنابراین، دنبال کردن مراحل زیر و شرکت در برنامه استیکینگ Zircuit تضمینی برای ایردراپ توکن نیست.

مرحله ۱: اتصال کیف پول

به https://stake.zircuit.com/ بروید و در بالای سمت راست روی “Connect Wallet” کلیک کنید.

اتصال کیف پول به Zircuit
اتصال کیف پول به Zircuit

شما می‌توانید از بین گزینه‌های مختلف کیف پول انتخاب کنید، اما در این راهنما با MetaMask ادامه خواهیم داد. کیف پول خود را انتخاب کنید و تراکنش را امضا کنید.

پس از اتصال کیف پول خود، باید کد دعوت خود را وارد کنید. اگر دوستانی در Zircuit ندارید، می‌توانید به کانال رسمی Discord Zircuit بپیوندید یا از صفحه رسمی Zircuit در Twitter/X کدهایی را که توسط دیگران به اشتراک گذاشته شده‌اند پیدا کنید.

شما می‌توانید به این دو کانال از طریق لینک‌های زیر دسترسی داشته باشید.

Discord Zircuit: https://discord.gg/zircuit

Twitter (X) Zircuit: https://twitter.com/ZircuitL2

فهرست کیف پول برای Zircuit
فهرست کیف پول برای Zircuit

مرحله ۲: واریز دارایی‌ها

پس از وارد کردن کد دعوت خود و امضای تراکنش، به صفحه Stake هدایت می‌شوید. شما می‌توانید با استیک کردن ETH، LRTs، LSTs یا USDe، امتیاز Zircuit کسب کنید.

استیک کردن ETH به شما 0.5 امتیاز در هر ساعت برای هر ETH می‌دهد، در حالی که LRTs، LSTs و USDe دارای ضریب 1 امتیاز در هر ساعت برای هر واحد ارزش به اندازه ETH هستند. این به این معنی است که اگر ۱ ETH به ارزش USDe واریز کنید، هر ساعت ۱ امتیاز کسب خواهید کرد. در آینده، LRTs و LSTs ممکن است دارای ضرایب مختلفی باشند، بنابراین حتماً به این موضوع توجه کنید.

در اینجا شما می‌توانید دارایی‌ای را که می‌خواهید واریز کنید، انتخاب کنید. برخی از گزینه‌ها مانند Ethena و StakeStone دارای لینک‌هایی برای هدایت شما به پلتفرم‌های رسمی برای به دست آوردن دارایی هستند.

انتخاب دارایی برای واریز به Zircuit
انتخاب دارایی برای واریز به Zircuit

در این راهنما، ما ETH را واریز خواهیم کرد. با این حال، توصیه می‌کنیم که فهرست دارایی‌ها و پروتکل‌های موجود را مرور کنید و بر اساس مشارکت خود در برنامه‌های دیگر کسب امتیاز مانند Renzo یا Ethena، انتخاب کنید.

مقدار مورد نظر خود را وارد کرده و تایید کنید.

وارد کردن مقدار برای واریز به Zircuit
وارد کردن مقدار برای واریز به Zircuit

بررسی تراکنش واریز که نشان می‌دهد برداشت ETH به جای ETH، wETH به کیف پول شما ارسال می‌کند. لطفاً توجه داشته باشید که این به معنی نیاز به پرداخت هزینه‌های اضافی هنگام تبدیل wETH به ETH است.

تأیید و امضای تراکنش برای Zircuit
تأیید و امضای تراکنش برای Zircuit

پس از تأیید بررسی تراکنش، تراکنش را در کیف پول خود امضا کنید. اکنون دارایی خود را در Zircuit استیک کرده‌اید!

تأیید و امضای تراکنش برای Zircuit

مرحله ۳: معرفی دیگران

در منوی سمت چپ، به بخش Points بروید تا مجموع امتیازات کسب شده و کد معرفی خود را ببینید. برای هر معرفی موفق، ۱۵٪ از امتیازات آن‌ها را کسب خواهید کرد.

پیگیری امتیازات Zircuit
پیگیری امتیازات Zircuit

مرحله ۴: استیک بیشتر (اختیاری)

هرچه دارایی‌های بیشتری را استیک کنید، امتیازات بیشتری کسب خواهید کرد. در داشبورد خود می‌توانید دارایی‌های استیک شده خود را مشاهده کرده و همچنین اگر دارایی‌های بیشتری برای استفاده دارید، گزینه “Stake More” را انتخاب کنید.

استیک بیشتر در Zircuit برای کسب امتیازات بیشتر

کلام پایانی

Zircuit یک رول‌آپ zero-knowledge کاملاً سازگار با EVM است که هدف آن ارائه تراکنش‌های سریع، ارزان و امن است. استفاده از امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی در سطح سکوئنسر به آن اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را به دقت مانیتور کند و از نهایی شدن تراکنش‌های مخرب جلوگیری کند. کاربران اکنون می‌توانند با شرکت در برنامه استیکینگ Zircuit با واریز و استیک مجدد دارایی‌ها و همچنین معرفی کاربران دیگر، امتیازات Zircuit کسب کنند.

منبع: Coingecko

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.