تحلیل تکنیکال ترا کلاسیک؛ اصلاح قیمت آغاز شده است (7 آذر 1402)

تحلیل ترا

در تاریخ ۲۷ نوامبر (6 آذر)، قیمت ترا کلاسیک (LUNC) یک تغییر معنی‌دار را تجربه کرد و به شدت از سطح ۰.۰۰۰۱۲۹ دلار کاهش یافت. این کاهش به میزان ۲۷٪ در مدت دو روز رخ داد و اکنون به ۰.۰۰۰۹۳۴ دلار رسیده است. قابل توجه است که این اصلاح، الگوی نزولی را در نمودار ۴ ساعته ایجاد کرده است که نشان‌دهنده خطر بالقوه بیشتری برای کاهش قیمت LUNC است.

آیا قیمت ترا کلاسیک به زیر ۰.۰۰۰۰۸ دلار خواهد رسید؟

قیمت LUNC نشان دهنده تشکیل الگوی کندل معکوس خرسی به نام evening star در نمودار روزانه است.یک کاهش احتمالی زیر سطح فیبوناچی ۶۱.۸ در ۰.۰۰۸۳ دلار می‌تواند یک اصلاح قابل توجه را به دنبال داشته باشد. حجم معاملات روزانه درLUNC  ۳۵۳ میلیون دلار است که نشان‌دهنده کاهش ۴۳٪ است.

بازگشت سرمایه‌گذاران ترا کلاسیک لبز

طی هفته سوم نوامبر، قیمت ترا کلاسیک شاهد یک بهبود قوی بود، با افزایش از ۰.۰۰۰۰۶۹ دلار به بالاترین سطح ۰.۰۰۰۱۲۹ دلار، که نشان‌دهنده رشد چشمگیر ۸۶.۸۲٪ است. این رالی صعودی نتیجه ترکیبی از عوامل تکنیکال و بنیادی بود.

نمودار 4 ساعته LUNC/USDT
نمودار 4 ساعته LUNC/USDT

یک شکست صعودی از الگوی پرچم به این رالی کمک کرد، که همزمان با افزایش قابل توجه در استیبل کوین USTC پس از حرکت سرمایه‌گذاری راهبردی توسط ترا کلاسیک لبز رخ داد.

علائم ریزش قیمت ترا کلاسیک

با این حال، علی‌رغم این افزایش مبتنی بر اخبار، این آلتکوین با مشکل در حفظ قیمت‌های بالاتر مواجه شد و با از دست دادن ۶.۵٪ در معاملات روزانه، قیمت‌ زیر آستانه روانی ۰.۰۰۰۱ دلار کاهش یافت. بررسی نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت LUNC از حمایت خط گردن الگوی نزولی معروف به “سر و شانه‌” پایین‌تر آمده است.

در حال حاضر، قیمت LUNC در ۰.۰۰۰۰۹۷ دلار معامله می‌شود و اگر زیر این حمایت خط گردن باقی بماند، فشار افزایشی عرضه در بازار می‌تواند به تسریع در اصلاح کمک کند و احتمالاً به ۰.۰۵۸۵ دلار برسد و نشان‌دهنده یک کاهش ۳۸٪ باشد.

سطوح کلیدی ترا کلاسیک

اصلاح جاری در قیمت ترا کلاسیک به سطح ۵۰٪ بازگشت فیبوناچی رسیده است که در یک روند صعودی بلندمدت، سالم تلقی می‌شود. تحلیل روند بهبودی فعلی نشان می‌دهد که یک بازگشت بین ۵۰٪ تا ۶۱.۸٪ در LUNC قبل از هر حرکت صعودی بعدی، مطلوب است. بنابراین، دارندگان آن باید سطح کلیدی ۶۱.۸ فیبوناچی را در ۰.۰۰۸۳ دلار زیر نظر داشته باشند، زیرا می‌تواند به عنوان یک حمایت محوری عمل کند که خریداران را برای یک بازگشت قوی تشویق کرده و از کاهش بیشتر جلوگیری کند.

میانگین متحرک نمایی: شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حمایت اضافی را به خریداران در طی اصلاحات جاری ارائه می‌دهد.

شاخص قدرت نسبی: کاهش احتمالی شیب RSI روزانه زیر خط میانی ۵۰٪ نشان‌دهنده ضعیف شدن شتاب صعودی است.

منبع: Coingape

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.