جایگزین‌های نات‌کوین؛ ۵ بازی تلگرامی با پتانسیل رشد بالا!

بازی های کسب درآمد

پیشرفت‌های فناوری بلاکچین اطمینان حاصل کرده است که بازی‌های Tap-to-Earn نه تنها امن هستند بلکه مقیاس‌پذیر نیز می‌باشند و تجربه کاربری بی‌نقصی را فراهم می‌کنند. موفقیت اخیر نات‌کوین، نمایی سودآور از پتانسیل این بخش نوظهور ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. ترکیب عناصر مالی غیرمتمرکز (DeFi) در بازی‌های T2E به بازیکنان روش‌های جدیدی برای کسب درآمد، مانند استیکینگ و ییلد فارمینگ، ارائه می‌دهد که باعث افزایش پتانسیل درآمدزایی آنها می‌شود.بخش Tap-to-Earn (T2E) که با نات‌کوین آغاز شد، به صنعتی عظیم تبدیل شده است. با وجود رشد سریع شهرت بازی‌های T2E، بسیاری از آنها هنوز توکن‌های خود را عرضه نکرده‌اند. رشد سریع اکوسیستم کریپتو به این معنی است که پروژه‌های کاربردی مانند بلاکچین‌ها، پروتکل‌های DeFi و DEXها از جنبش T2E برای جذب پایگاه‌های کاربری عظیم حتی قبل از راه‌اندازی استفاده می‌کنند. در اینجا پنج بازی برتر Tap-to-Earn با پتانسیل ۱۰۰ برابری معرفی می‌شود.

۱. بازی‌ Hamster Kombat

Hamster Kombat در تاریخ ۵ مارس ۲۰۲۴ (۲۵ اسفند ۱۴۰۲) راه‌اندازی شد، اما تا آخرین هفته مارس بازی محبوبیت نیافت. تا ۲۸ مارس (۸ فروردین)، بازی ۳۰,۰۰۰ بازیکن داشت و روز بعد این تعداد به ۱۰۰,۰۰۰ رسید و تا ۳۱ مارس (۱ اردیبهشت) این تعداد دو برابر شد.

بازی همستر

از آنجا بازی به شدت رشد کرد و در عرض تنها سه ماه به بیش از ۱۵۰ میلیون بازیکن فعال رسید. موفقیت عظیم Hamster Kombat همچنین در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی آنها منعکس شده است، به طوری که در ایکس ۹.۱ میلیون دنبال‌کننده و در یوتیوب بیش از ۲۵ میلیون مشترک دارد.

توکن‌های Hamster Kombat با نماد HMSTR پیش از عرضه رسمی در بازارهای Gate.io، Kucoin و Bitget با قیمت متوسط ۰.۱۸ دلار معامله می‌شوند.

بازیکنان Hamster Kombat با مدیریت یک صرافی مجازی ارز دیجیتال با سکه‌های HMSTR پاداش می‌گیرند. مقامات بازی اعلام کرده‌اند که این توکن تا پایان ژوئن لیست خواهد شد و بر روی شبکه TON راه‌اندازی خواهد شد.

۲. Tapswap

Tapswap یکی دیگر از بازی‌های Tap-to-Earn است که قرار است بر روی بلاکچین TON راه‌اندازی شود. این بازی از زمانی که تیم آن ویژگی‌ای را معرفی کرد که با پرداخت هزینه‌ای کوچک در TON می‌توان مقدار سکه‌های خود را دو برابر کرد، مورد شک و تردید بازیکنان قرار گرفته است. اعتماد کاربران کاهش یافت، اما بازی همچنان به بقای خود ادامه داد. Tapswap بیش از ۶ میلیون دنبال‌کننده در ایکس و بیش از ۴۸ میلیون بازیکن فعال در تلگرام دارد.

بازی تپ سواپ

در یک نشست AMA اخیر با بنیاد TON، Tapswap توضیح داد که بلاکچین راه‌اندازی خود را تغییر داده‌اند تا با تلگرام بهتر ادغام شود. در مورد مسئله افزایش موجودی با پرداخت هزینه، تیم توضیح داد که این ویژگی برای پوشش هزینه‌های توسعه طراحی شده است در حالی که به کاربران کمک می‌کند تا موجودی خود را افزایش دهند.

تیم Tapswap تأیید کرده است که در حال مذاکره با صرافی‌های درجه یک هستند و برخلاف بیشتر ایردراپ‌های اخیر که با شکست مواجه شدند، بیشتر توکن‌های آنها به جامعه اختصاص خواهد یافت.

۳. Pixelverse

Pixelverse یک بازی Tap-to-Earn است که شامل یک جهان به نام Xenon می‌شود که در دنیای سایبرپانک قرار دارد و در آن هوش مصنوعی بر سایر اشکال زندگی حکم‌فرمایی می‌کند. کیریل ولگین، خالق بازی، آن را به گونه‌ای طراحی کرده که بازیکنان در نبردهای PvE شرکت کنند، NFTها را جمع‌آوری کنند و ربات‌های خود را سفارشی‌سازی کنند تا سکه‌های بیشتری کسب کنند.

بازی پیکسل ورس

Pixelverse در تاریخ ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) راه‌اندازی شد و تا ۲۲ مارس (۳ فروردین)، ۱۰,۰۰۰ بازیکن جذب کرد. PIXFI توکن رسمی بازی T2E Pixelverse است. این توکن ضد تورمی است و برای معاملات بازار، ساخت و پرورش ربات‌ها مفید است. PIXFI همچنین توکن گس رسمی Pixelchain است.

Pixelverse اخیراً ۵.۵ میلیون دلار از شرکت‌های سرمایه‌گذاری برتر از جمله The Sandbox و BreederDAO جذب کرده است. تا تاریخ ۱۶ ژوئن، Pixelverse بیش از ۲۶ میلیون بازیکن و ۱.۵ میلیون دنبال‌کننده در ایکس داشت. این بازی دارای شراکت‌های هدیه‌دهی با OKX و Trustwallet است و همچنین با Blum، یکی دیگر از بازی‌های موفق Tap-to-Earn، همکاری کرده است.

۴. Blum

Blum یک بازی Tap-to-Earn است که در تلگرام در دسترس است و همچنین به عنوان یک اپلیکیشن معاملاتی ارزهای دیجیتال تبلیغ می‌شود. این بازی در ژانویه راه‌اندازی شد و هدف آن آسان و در دسترس کردن معاملات ارزهای دیجیتال برای همه است.

کسب درآمد بلوم

علاوه بر به دست آوردن امتیازات Blum (BP) هر ۸ ساعت، بازیکنان می‌توانند یک بازی ساده را در داخل مینی اپلیکیشن تلگرام بازی کنند تا امتیازات خود را افزایش دهند. لازم به ذکر است که Blum یک صرافی ارز دیجیتال نیست، اما به تمام سکه‌ها هم در صرافی‌های متمرکز و هم در صرافی‌های غیرمتمرکز دسترسی دارد.

Blum به برنامه شتاب‌دهنده Season 7 Binance Most Valuable Builder راه یافته است. بیشتر پروژه‌های MVB معمولاً در نهایت موفق به دریافت لیستینگ رایگان در صرافی بایننس می‌شوند.

یک مقاله بلومبرگ فاش کرد که Blum ایده خلاقانه مدیران سابق بایننس در اروپای شرقی، گلب کوستارف و ولادیمیر اسمِرکیس است. Blum به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از ارزهای محلی، ارزهای دیجیتال را به صورت P2P خریداری کنند، با رابط کاربری ساده شده برای جوانان و سالمندان. محصول نهایی Blum به زودی راه‌اندازی خواهد شد، اگرچه تیم هنوز تاریخ‌های مشخصی را اعلام نکرده است.

۵. Catizen AI

Catizen AI که در تاریخ ۷ مارس (۲۷ اسفند) راه‌اندازی شد، اکنون چهار ماه است که در دسترس است. این بازی شامل هوش مصنوعی، GameFi و یک متاورس گربه‌ها است که کاربران را در سیستم بازی به منظور ایردراپ درگیر می‌کند و با راه‌اندازی پروژه به بازیکنان توکن پاداش می‌دهد.

بازی کتیزن

Catizen AI نیز بر روی بلاکچین TON راه‌اندازی خواهد شد و خریدهای درون بازی زیادی را ارائه می‌دهد تا به بازیکنان کمک کند سطح خود را بالا ببرند و غنایم خود را افزایش دهند. گیم‌پلی اصلی شامل پرورش گربه‌هایی است که کیفیت و ارزش آنها به مرور زمان افزایش می‌یابد.

Catizen به سرعت در روزهای اولیه خود محبوبیت پیدا کرد و در عرض پنج ساعت پس از راه‌اندازی ۱۰,۰۰۰ کاربر جذب کرد. Catizen در تاریخ ۱۱ مارس (۲۱ اسفند) دور تأمین سرمایه اولیه خود را با موفقیت به پایان رساند و از رهبران صنعت مانند Ton Foundation، Mask Network و Emurgo سرمایه‌گذاری جذب کرد.

تا تاریخ ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد)، Catizen بیش از ۲۰ میلیون کاربر فعال داشت و به طور مداوم در رتبه‌بندی Open League بنیاد TON در صدر قرار می‌گرفت. علاوه بر این، تیم Catizen میزان تخصیص ایردراپ خود را از ۳۵٪ به ۴۲٪ افزایش داد.

کلام پایانی

بخش Tap-to-Earn در تلگرام به سرعت به مرحله انکوباتور برای پروژه‌هایی تبدیل شده است که می‌خواهند به سرعت کاربران واقعی جذب کنند. در حالی که این بخش با بازی‌ها شروع شد، اکنون به اپلیکیشن‌های معاملاتی (Solstone Trading Bot)، پروتکل‌های DeFi (Blum) و حتی بلاکچین‌های کامل (Pixelchain) گسترش یافته است.

منبع: Coingape

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.