راهنمای گام به گام و تصویری شرکت در ایردراپ Initia

initia

به عنوان بخشی از شبکه آزمایشی عمومی Initia، کاربران می‌توانند با کسب توکن‌های شبکه آزمایشی، خرید نام‌های کاربری Initia، سواپ توکن‌ها، استیک کردن INIT و مطالبه پاداش‌ها، XP کسب کرده و Jennie خود را بسازند.کاربران همچنین می‌توانند با ارسال INIT به شبکه‌های مختلف از طریق تسک‌های اضافی، XP بیشتری کسب کنند.

نکات کلیدی مقاله

  • Initia یک شبکه مبتنی بر Cosmos است که از طریق زیرساخت‌های خود که ترکیبی از فناوری لایه 1 و لایه 2 است، بلاک‌چین‌های متصل را ایجاد می‌کند.
  • این شبکه توسط توسعه‌دهندگان سابق Terra تأسیس شده و توسط Binance Labs پشتیبانی می‌شود و موفق به جذب 7.5 میلیون دلار در یک دوره سرمایه‌گذاری به رهبری مشترک Delphi Ventures و Hack VC شده است.
  • کاربران اکنون می‌توانند برای یک کمپین هشت هفته‌ای با شبکه آزمایشی عمومی Initia تعامل داشته باشند تا XP کسب کنند و Jennie خود را تغذیه کنند.

Initia یک شبکه در اکوسیستم Cosmos است که هدف آن ایجاد بلاک‌چین‌های مقیاس‌پذیر و متصل با ترکیب فناوری لایه 1 (L1) و زیرساخت‌های لایه 2 (L2) خاص برنامه است. این شبکه برای ساده‌سازی فرآیندی که توسعه‌دهندگان هنگام راه‌اندازی برنامه‌های بلاک‌چینی به‌عنوان L2 انجام می‌دهند طراحی شده و ویژگی‌هایی مانند استیبل‌کوین‌های بومی و بریج شبکه‌ای چندگانه را ارائه می‌دهد.

چشم‌انداز این پروژه از فلسفه طراحی اپل الهام گرفته شده است، به طوری که توسعه‌دهندگان می‌توانند از فریم‌ورک‌های مختلف برای ساخت برنامه خود استفاده کنند و در عین حال به ویژگی‌های بومی دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌هایی را در اپ استور اپل با دسترسی به ApplePay، FaceID و غیره عرضه کنند. Initia این مفهوم را با ترکیب یک استک تکنولوژی قدرتمند و انعطاف‌پذیر با ویژگی‌هایی مانند InitiaScan، Initia Wallet و Bridget به پلتفرم خود معرفی می‌کند.

معماری Initia پیچیدگی‌های سیستم‌های ماژولار و چند شبکه‌ای معمول را حذف می‌کند تا توسعه‌دهندگان بتوانند سیستم‌های بلاک‌چین مقیاس‌پذیر و مستقل را به راحتی ایجاد کنند. برخی از ویژگی‌های کلیدی Initia شامل پشتیبانی از ایجاد استیبل‌کوین‌های بومی، امکان تعامل بین شبکه‌ای، استفاده از فناوری اپتیمیستیک رول‌آپ  و ارائه نقدینگی بومی است.

Initia توسط توسعه‌دهندگان سابق Terra و Cosmos، Zon و Stan Liu تأسیس شده و توسط Binance Labs پشتیبانی می‌شود و در فوریه 2024 موفق به جذب 7.5 میلیون دلار در یک دوره سرمایه‌گذاری شده است. این دوره سرمایه‌گذاری به رهبری مشترک Delphi Ventures و Hack VC با مشارکت Nascent، Figment Capital، Big Brain، A.Capital و سرمایه‌گذاران فرشته مختلف انجام شد.

Initia یک شبکه آزمایشی عمومی هشت هفته‌ای با مشوق‌هایی برای کاربران راه‌اندازی کرده است تا با پلتفرم آشنا شوند. این شامل تعامل با ویژگی‌هایی مانند سواپ، استیکینگ و خرید نام کاربری Initia است. تیم‌های توسعه‌دهنده برنامه‌ها نیز می‌توانند از این فرصت برای توسعه، تکرار و آزمایش محصولات خود استفاده کنند. با توجه به محدودیت زمانی این شبکه آزمایشی، اکنون فرصت بسیار خوبی برای آشنایی با Initia است!

لازم به ذکر است که در حالی که Initia تأیید کرده است که توکن خود را راه‌اندازی خواهد کرد، هیچ اعلامیه رسمی درباره ایردراپ توکن وجود ندارد و هیچ تضمینی نیست که شرکت در شبکه آزمایشی عمومی Initia منجر به ایردراپ توکن در آینده شود.

مرحله 1: دریافت کیف پول Initia (اختیاری)

این مرحله اختیاری است زیرا شما می‌توانید کیف‌پول‌های سازگار با Cosmos را مستقیماً به Initia متصل کنید.

به لینک دانلود کیف پول بروید تا افزونه Initia Wallet را روی مرورگر کروم دانلود کنید. سپس می‌توانید انتخاب کنید که یک حساب جدید ایجاد کنید یا یک کیف‌پول موجود را با استفاده از عبارت بازیابی یا کلید خصوصی آن وارد کنید. در این راهنما، ما یک حساب جدید ایجاد خواهیم کرد.

ایجاد کیف‌پول Initia

رمز عبور خود را تنظیم کنید و عبارت بازیابی را در جایی امن یادداشت کنید. توصیه می‌کنیم این کار را به صورت آفلاین و به شکلی انجام دهید که در معرض آسیب نباشد، مانند نوشتن در یک دفترچه و نگهداری آن در مکانی امن.

عبارت بازیابی کیف‌پول Initia

مرحله 2: دریافت توکن‌ها

پس از ایجاد حساب کاربری، توکن‌های شبکه آزمایشی را یا از طریق کیف‌پول یا مستقیماً از آدرس https://faucet.testnet.initia.xyz/ دریافت کنید.

دریافت توکن‌های شبکه آزمایشی Initia از فاست

قبل از دریافت توکن‌ها، باید اثبات هویت انسانی خود را از طریق Gitcoin Passport تأیید کنید. ابتدا، یک کیف‌پول اتریوم را به فاست متصل کنید.

انتخاب کیف‌پول

شما می‌توانید از بین سه کیف‌پول موجود یکی را انتخاب کنید.

اتصال کیف‌پول برای تأیید اثبات هویت انسانی

پس از اتصال کیف‌پول خود، Gitcoin Passport امتیاز هویت انسانی شما را تولید خواهد کرد. شما به یک امتیاز حداقل 10 برای استفاده از فاست نیاز دارید. اگر امتیاز شما 0 یا خیلی پایین است، روی Gitcoin Passport کلیک کنید تا به پلتفرم هدایت شوید.

بازدید از Gitcoin Passport

با همان کیف‌پول وارد شوید.

ورود به Gitcoin Passport با کیف‌پول

ادامه دهید و Stamps را برای دریافت امتیاز هویت انسانی خود تأیید کنید.

Stamps در Gitcoin Passport

پس از تکمیل، به فاست برگردید تا آدرس کیف‌پول خود را وارد کرده و درخواست توکن‌های شبکه آزمایشی را ارسال کنید. با توجه به ماهیت شبکه آزمایشی فاست، ممکن است توکن‌ها به شما ارسال نشوند. قبل از اینکه درخواست جدیدی ارسال کنید، پس از یک یا دو ساعت بررسی کنید.

درخواست توکن‌های شبکه آزمایشی Initia

ممکن است مدتی طول بکشد تا توکن‌های شبکه آزمایشی در کیف‌پول شما ظاهر شوند.

مرحله 3: ساخت Jennie

NFT Baby Jennie زمانی ایجاد می‌شود که شما شش تسک را برای جمع‌آوری کارت‌های NFT و ترکیب آن‌ها انجام دهید. Jennie توسط Initia به عنوان یک حیوان خانگی زنجیره‌ای توصیف شده است که مجموعه جدیدی از مسئولیت‌ها را به شما می‌دهد.

ابتدا به آدرس https://app.testnet.initia.xyz/ بروید و کیف‌پول خود را در گوشه بالا سمت راست متصل کنید.

اتصال کیف‌پول برای ساخت Jennie

همانطور که قبلاً اشاره شد، می‌توانید کیف‌پول‌های خارجی مانند Keplr، Leap و Phantom را متصل کنید. ما از کیف‌پول Initia استفاده خواهیم کرد.

اتصال کیف‌پول به Initia

مرحله 3A: ساخت NFT تسک 1

تسک 1 دریافت توکن‌های شبکه آزمایشی از فاست است. اگر هنوز این کار را انجام نداده‌اید، می‌توانید مراحل بالا را دنبال کنید.

NFT خود را ایجاد کرده و پنجه راست Jennie را دریافت کنید. هر NFT نمایانگر بخش‌های مختلفی از Jennie است که باید ترکیب شوند.

انجام 6 تسک برای ساخت Jennie

ساخت پنجه راست Jennie

مرحله 3B: خرید نام کاربری Initia

روی جعبه تسک 2 کلیک کنید تا به Initia Usernames هدایت شوید یا به آدرس https://usernames.testnet.initia.xyz/ بروید.

نام کاربری خود را وارد کرده و برای بررسی در دسترس بودن آن کلید Enter را بزنید.

دریافت نام کاربری Initia

پس از پیدا کردن یک نام کاربری در دسترس، آن را ثبت کنید.

اکنون می‌توانید NFT بعدی را در همان جعبه تسک بسازید.

ساخت بخش بعدی Jennie

دریافت سر Jennie

مرحله 3C: سواپ توکن‌ها

روی تسک 3 کلیک کنید تا به صفحه سواپ هدایت شوید یا از منوی بالای صفحه به آن دسترسی پیدا کنید.

سواپ توکن‌ها در Initia

در این راهنما، ما INIT خود را به USDC تبدیل می‌کنیم.

تبدیل INIT به USDC

با تکمیل این تسک، می‌توانید پنجه چپ Jennie را بسازید.

ساخت پنجه چپ Jennie

مرحله 3D: استیک کردن INIT با ولیدیتورها

تسک 4 شامل استیک کردن INIT به ولیدیتورها است. مقدار مورد نظر را وارد کرده و روی Next کلیک کنید.

استیک کردن INIT

سپس می‌توانید ولیدیتور‌ی را که می‌خواهید به آن استیک کنید انتخاب کنید. می‌توانید هر کدام را از لیست انتخاب کنید.

انتخاب ولیدیتور برای استیک INIT

تراکنش را در کیف‌پول خود تأیید کنید.

تأیید استیک کردن INIT با ولیدیتور

NFT بعدی خود را بسازید.

ساخت پنجه راست عقب

مرحله 3E: استیک کردن INIT LP با یک ولیدیتور

در تسک 5، می‌توانید بین سه جفت دارایی برای استیک انتخاب کنید. ما جفت USDC-INIT را استیک خواهیم کرد.

استیک INIT LP

مقدار توکن‌هایی که می‌خواهید ارائه کنید را وارد کنید. توجه داشته باشید که در این استخر، 80% از توکن‌های USDC به INIT تبدیل می‌شوند تا با نسبت 2:8 استخر مطابقت داشته باشد.

تأمین توکن‌های LP

پس از آن، ولیدیتور را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

انتخاب ولیدیتور

همانطور که مشاهده می‌کنید، مقدار نهایی USDC ما پس از تبدیل به INIT کمتر شده است.

تراکنش را در کیف‌پول خود تأیید کرده و کارت NFT بعدی را بسازید.

تأیید تراکنش

ساخت بدن Jennie

مرحله 3F: مطالبه پاداش‌های استیکینگ

با کلیک بر روی جعبه تسک نهایی، از شما خواسته می‌شود تراکنش را در کیف‌پول خود تأیید کنید. پس از تکمیل، NFT نهایی را دریافت کرده و همه آن‌ها را ترکیب کنید تا Jennie خود را بسازید.

ساخت Jennie

مرحله 4: تغذیه Jennie

در منوی بالا، XP را انتخاب کنید تا آمار XP خود را ببینید و Jennie را تغذیه کنید.

ادامه کسب XP و تغذیه Jennie

هنگامی که انتخاب به تغذیه Jennie می‌کنید، سه گزینه غذایی دارید. در این راهنما، ما گزینه‌ای نداریم و باید از XP خود برای آن استفاده کنیم. بر روی یکی از گزینه‌های غذایی کلیک کنید تا به فروشگاه غذا هدایت شوید.

استفاده از XP برای خرید غذا برای Jennie در Initia

سه ماشین گاشا وجود خواهد داشت که از XP خود برای بازی و بردن غذای او استفاده می‌کنید.

ماشین گاشا غذای Jennie

پس از برنده شدن غذا، آن را به Jennie بدهید.

تغذیه Jennie

به یاد داشته باشید که هر هفته یک بار Jennie را تغذیه کنید وگرنه او خواهد مرد.

تغذیه Jennie یک بار در هفته

مرحله 5: کسب XP بیشتر

می‌توانید با تعامل با Minitia (شبکه لایه 2 مرتبط Initia) و انجام وظایف اضافی هفتگی، XP بیشتری در Initia کسب کنید.

کسب XP با وظایف اضافی

کلام پایانی

هدف Initia این است که نوآوری و سادگی را به تجربه شبکه چندگانه برای توسعه‌دهندگان بیاورد با ساخت پلتفرمی که از فناوری لایه 1 و لایه 2 استفاده می‌کند. بر اساس فلسفه طراحی اپل، توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود برنامه‌هایی را با دسترسی به معماری و ویژگی‌های کلیدی Initia راه‌اندازی کنند. این پلتفرم اکنون یک کمپین آزمایشی عمومی هشت هفته‌ای با مشوق‌ها برای کاربران راه‌اندازی کرده است تا توکن‌ها را مبادله، استیک و موارد دیگر انجام دهند.

منبع: Coingecko

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.