تحلیل قیمت سولانا و پیش‌بینی قیمت تا پایان سال 2023

سولانا

صنعت ارز دیجیتال در طول هفته روند مثبت قوی‌ای نشان داده است، به طوری‌که رمزارزهای پیشرو افزایش قابل‌توجهی در ارزش بازار خود تجربه کرده‌اند. علاوه بر این، قیمت سولانا (SOL) عملکرد برتری نسبت به رمزارزهای برجسته داشته است و طی یک هفته ارزش آن بیش از 34٪ افزایش یافته است.

نوسانات شدید قیمت سولانا

سولانا یک شبکه لایه 1 شناخته شده‌ است که به دلیل مقیاس‌پذیری آن مشهور است. شبکه سولانا به دلیل سرعت تأیید تراکنش‌ها و اکوسیستم و جامعه پویای آن شناخته می‌شود. طی 24 ساعت گذشته، حجم معاملات رمزارز SOL حدود 15٪ افزایش یافته و قیمت آن نیز روند مثبتی داشته است.علی‌رغم عملکرد برجسته مداوم سولانا، این رمزارز همچنان نوسان‌هایی در بازار ایجاد می‌کند. بر اساس داده‌های CoinMarketCap، در تاریخ 21 اکتبر (29 مهر) قیمت لحظه‌ای سولانا تقریباً 29 دلار بود که نسبت به 24 ساعت قبل 9٪ افزایش داشته است.

پیش‌بینی قیمت سولانا در سال 2023

از ابتدای اکتبر (مهر)، قیمت سولانا در محدوده معاملاتی 23 تا 24 دلار محصور شده بود که نشان‌دهنده اشتیاق پایین سرمایه‌گذاران نسبت به این رمزارز بود.

این در حالی است که قیمت SOL در 30 روز گذشته افزایش قابل‌توجه 25٪ داشته است. در زمان نگارش این مطلب، ارزش بازار آلتکوین مذکور 9،740،214،861 دلار است. بر اساس پیش‌بینی تحلیل‌گران بازارهای مالی، گفته می‌شود قیمت سولانا تا پایان سال 2023 به 31 دلار خواهد رسید.

افزایش فعلی ارزش SOL ناشی از چندین عامل است. یکی از عوامل کلیدی، گسترش و پیشرفت سریع اکوسیستم سولانا به ویژه در حوزه مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

نمودار ارزش بازار سولانا
نمودار ارزش بازار سولانا

آیا قیمت سولانا می‌تواند بالاتر برود؟

این توکن بازگشت روند را نشان داده است و از مسیر نزولی آغاز شده از ژوئیه تا سپتامبر (تیر تا شهریور) به مسیر صعودی تغییر یافته است. پس از تغییر قابل‌توجه در یک سطح بحرانی، احتمال دارد این رمزارز که گمان می‌رود تهدیدی برای اتریوم باشد، وارد محدوده قیمتی 30 دلار شود که از نظر روانشناختی حائز اهمیت است.

در عین‌حال، SOL در حال نزدیک شدن به مرحله تست الگوی مهمی است. به گفته یک سرمایه‌گذار باتجربه اقتصاد کلان، اگر این تلاش موفق باشد، احتمالاً می‌تواند راه را برای افزایش قابل‌توجه 66٪ در قیمت هموار کند. دیدگاه این فرد با روند غالب خوش‌بینی در مورد این رمزارز همخوانی دارد.

نمودار لگاریتمی قیمت سولانا
نمودار لگاریتمی قیمت سولانا

راؤل پال، سرمایه‌گذار و تحلیلگر بازار مشهور اقتصاد کلان، در بیشتر سال جاری نسبت به SOL بسیار مثبت بوده است. قیمت این توکن در این مدت 171٪ افزایش یافته است. او همچنین گفته است که برخی نشانه‌ها وجود دارد که این افزایش عظیم می‌تواند حتی بزرگ‌تر هم بشود.

منبع: NewsBTC

سوالات پرتکرار

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.