واچ لیست هفته؛ بررسی روند قیمت 5 ارز مهم بازار

واچ لیست

بازار ارز دیجیتال، در روزهایی به سر می‌برد که نقدینگی آن در کمترین حد چند سال اخیر است، برای همین تغییرات خیلی کمی در آن رخ می‌دهد، با این حال ما با توجه به اهمیت و عملکرد ارزها آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم و تحلیل تکنیکال به سبک پرایس اکشن آن‌ها را جهت کمک به دیدگاه معاملاتی شما ارائه کردیم.


واچ لیست قبلی توکن باز: واچ‌لیست هفته؛ تحلیل قیمت ۵ ارز دیجیتال مهم


۱- تحلیل قیمت بیت‌کوین (‌BTC)

در هفته گذشته، روند قیمت بیت‌کوین نسبت به هفته‌های پیشین صعودی بود. چندین بار خریداران سعی کردند قیمت را از مقاومت 27400 دلاری که به عنوان مقاومت کوتاه‌مدت عمل می‌کرد، عبور دهند اما هر بار با واکنش فروشندگان مواجه شدند. تا اینکه ناحیه عرضه و تقاضا 27 هزار دلار به شکل نزولی شکسته شد و قیمت به 26550 دلار رسید.به نظر می‌رسد این روند نزولی بتواند حمایت موقت 26200 دلاری را نیز بشکند و تا 25500 دلار پایین بیاید. اما اگر خریداران حمایت 26200 دلاری را حفظ کنند، احتمال صعود مجدد تا 27400 دلار وجود دارد. در این صورت اگر 27400 دلار شکسته شود، انتظار می‌رود قیمت BTC تا 28 هزار دلار افزایش یابد.

نمودار روزانه قیمت BTC/USD
نمودار روزانه قیمت BTC/USD

۲- تحلیل قیمت اتریوم (‌ETH)

در هفته گذشته، اتریوم نسبت به بیت‌کوین عملکرد ضعیف‌تری داشت و در جفت ارز ETH/BTC کف جدیدی را ثبت کرد. اگرچه قیمت دلاری اتریوم پس از شکست الگوی مثلث و رسیدن به 1541 دلار، توانست از حمایت خود جان سالم به در برد و مجدداً تا 1640 دلار صعود کند. این بار 1640 دلار به مقاومت مهمی تبدیل شد و قیمت از آنجا تا حدود 1570 دلار کاهش یافت. همچنان به نظر می‌رسد این روند نزولی تا 1540 دلار ادامه داشته باشد. اما اگر خریداران نتوانند حمایت را حفظ کنند، کاهش قیمت تا محدوده 1400 دلار احتمال دارد. در صورت صعودی شدن روند، ابتدا قیمت به سمت 1640 دلار حرکت می‌کند و در صورت شکست این مقاومت، هدف بعدی 1740 دلار خواهد بود.

نمودار روزانه قیمت ETH/USD
نمودار روزانه قیمت ETH/USD

۳- تحلیل قیمت ریپل (‌XRP)

پس از شکسته شدن کف کانال صعودی ریپل، به نظر می‌رسید کاهش قیمت ادامه یابد، اما پس از رسیدن به 0.46 دلار، روند تغییر کرد و خریداران تلاش دارند قیمت XRP را مجدداً به بالای کف کانال بازگردانند. در صورت موفقیت خریداران، احتمال افزایش قیمت تا 0.54 دلار وجود دارد و اگر این روند ادامه یابد، هدف بعدی 0.60 دلار خواهد بود. اما اگر مجدداً فروشندگان کنترل بازار را به دست بگیرند، انتظار می‌رود قیمت تا حمایت 0.41 دلاری کاهش یابد.

نمودار روزانه قیمت XRP/USD
نمودار روزانه قیمت XRP/USD

۴- تحلیل قیمت تون‌کوین (‌TON)

همانطور که پیش‌بینی شده بود، قیمت تون کوین پس از رسیدن به مقاومت 2.5 دلاری شروع به نزول کرد. کندل‌های قدرتمند نزولی در حال پوشش کندل‌های صعودی قبلی هستند. انتظار می‌رود این روند نزولی حداقل تا 2.18 دلار ادامه داشته باشد. سپس اگر خریداران وارد عمل شوند، احتمال صعود مجدد تا 2.5 دلار وجود خواهد داشت. اما اگر از 2.18 دلار حمایت نشود، فروشندگان می‌توانند قیمت TON را تا 2 دلار پایین بکشند. البته اگر روند صعودی ادامه‌دار باشد، حتی می‌توان انتظار رسیدن به 3 دلار را نیز داشت.

نمودار روزانه قیمت TON/USD
نمودار روزانه قیمت TON/USD

در مورد قیمت چین لینک هم هفته‌های گذشته صحبت کردیم و رسیدن قیمت آن به کف تریدینگ رنج طولانی مدت خود اطلاع دادیم. در حال حاضر قیمت به اولین مقاومت کوتاه‌مدت 7 دلاری رسیده و در آستانه تعیین تکلیف قرار دارد. اگر خریداران بتوانند از این مقاومت 7 دلاری عبور کنند، انتظار می‌رود قیمت تا سقف محدوده تریدینگ در 8.4 دلار افزایش یابد. در غیر این صورت، احتمال دارد قیمت تا حمایت 6.45 دلاری کاهش پیدا کند. بنابراین، قیمت چین لینک هم‌اکنون در محدوده بسیار حساس و تعیین‌کننده‌ای قرار گرفته و باید منتظر ماند تا مشخص شود کدام طرف بازار پیروز این نبرد خواهد بود.

نمودار روزانه قیمت LINK/USD
نمودار روزانه قیمت LINK/USD

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.