واچ‌لیست هفته؛ بررسی روند قیمت 5 ارز با پتانسیل رشد بیشتر

واچ لیست

در واچ لیست این هفته توکن باز به تحلیل ارزهای پتانسیل دار بازار پرداختیم، پرایس‌اکشن و تاثیرات اخبار بر روی قیمت‌های آن‌ها را بررسی کردیم.1- تحلیل قیمت بیت‌کوین (BTC)

قیمت بیت‌کوین در پایان هفته گذشته روند صعودی به خود گرفت و تلاش کرد تا سقف قبلی خود در 27300 دلار را تست کند، اما موفق نشد. قیمت از این سطح بازگشت و تا حدود 26660 دلار نزول کرد. در حال حاضر قیمت در محدوده 26950 دلار در نوسان است.


بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی برای ایرانیان در ۲۰۲۳


به نظر می‌رسد BTC محدوده وسیع‌تری بین 28 هزار دلار به عنوان سقف و 25 هزار دلار به عنوان کف را برای نوسان‌گیری انتخاب کرده است. نکته قابل توجه اینکه با وجود افزایش ارزش دلار، قیمت بیت‌کوین چندان کاهش پیدا نکرده و حتی همگرایی مثبتی با دلار داشته است. این می‌تواند نشانه تغییر نگرش سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین به عنوان حفظ ارزش دارایی باشد و احتمال صعود تا 30 هزار دلار را در پی داشته باشد.

اما در هفته پیش‌رو اولین مقاومت 28 هزار دلار و اولین حمایت 26 هزار دلار است. با توجه به نزدیکی فعلی قیمت به سقف، انتظار می‌رود مجدداً به سمت کف محدوده یعنی 26 تا 25.5 هزار دلار حرکت کند.

نمودار روزانه قیمت BTC/USD
نمودار روزانه قیمت BTC/USD

2- تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

اتریوم که در هفته‌های گذشته روند نزولی داشت، در روزهای اخیر با مومنتوم بالایی روند صعودی به خود گرفت و به راحتی از مقاومت 1640 دلاری عبور کرد. در حال حاضر قیمت در محدوده 1674 دلار معامله می‌شود که برخلاف اخبار مبنی بر قصد فروش ویتالیک است.


بهترین شبکه انتقال تتر در صرافی‌های ایرانی کدام است؟


به نظر می‌رسد قیمت ETH بتواند تا مقاومت روانی 1700 دلار و بعد از آن تا 1740 دلار صعود کند. اما اگر خرس‌ها فرصت مناسبی برای فروش اتر ببینند، احتمال دارد قیمت دوباره زیر حمایت 1650 دلار برود و حتی تا 1570 دلار هم افت کند.

نمودار روزانه قیمت ETH/USD
نمودار روزانه قیمت ETH/USD

3- تحلیل قیمت سولانا (SOL)

سولانا در روزهایی که همه آلت‌کوین‌ها تحت فشار فروش شدید بودند، توانست کف کانال صعودی خود را حفظ کند و حتی پس از پایان ریزش، از مقاومت 19 دلاری عبور کرده و بالاتر از آن معامله شود. پس از اینکه سولانا به ناحیه عرضه و تقاضای 19 دلاری پولبک زد، شروع به صعود کرد و در حال حاضر در محدوده 20 دلار قرار دارد. اگر خریداران بتوانند از این مقاومت روانی 20 دلاری عبور کنند، اهداف بعدی می‌تواند 22 دلار و سپس 23 دلار باشد. اما اگر این مقاومت شکسته نشود، انتظار می‌رود قیمت SOL تا 19 دلار و سپس تا کف قبلی 18 دلار کاهش یابد.

نمودار روزانه قیمت SOL/USD
نمودار روزانه قیمت SOL/USD

4- تحلیل قیمت ترون (TRX)

قیمت ترون در روزهای گذشته با مومنتوم بالایی در حال افزایش بوده و به راحتی از مقاومت 0.085 دلاری عبور کرده است. در حال حاضر قیمت در محدوده 0.088 دلار معامله می‌شود. به نظر می‌رسد خریداران بتوانند قیمت را تا سقف کانال صعودی در محدوده 0.094 دلار ببرند، اما پیش از آن باید از مقاومت روانی 0.09 دلاری عبور کنند. در صورتی که مقاومت 0.09 دلاری شکسته نشود و قیمت ریزش پیدا کند، اولین حمایت در 0.085 دلار قرار دارد که می‌تواند مانع افت بیشتر TRX شود. اما اگر این حمایت هم شکسته شود، احتمال ریزش تا 0.08 دلار وجود خواهد داشت.

نمودار روزانه قیمت TRX/USD
نمودار روزانه قیمت TRX/USD

5- تحلیل قیمت بیت‌کوین کش (BCH)

بیتکوین کَش توانست از مقاومت 222 دلاری عبور کرده و تا 240 دلار صعود کند. در حال حاضر قیمت در محدوده 234 دلار قرار دارد. با توجه به اینکه به نظر می‌رسد دو لگ صعودی را تکمیل کرده است، انتظار می‌رود مجدداً تا محدوده 223 دلار نزول کند. سپس اگر خریداران وارد شوند، می‌توانند قیمت BCH را ابتدا تا 240 دلار و بعد تا 265 دلار ببرند. اما اگر از همین سطح ریزش آغاز شود، احتمال کاهش قیمت تا حدود 200 دلار وجود دارد.

نمودار روزانه قیمت BCH/USD
نمودار روزانه قیمت BCH/USD

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.