واچ‌لیست هفته؛ تحلیل تکنیکال 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیرنظر بگیرید

واچ لیست

خوشبختانه هیجان به بازار ارز دییجتال بازگشته است. افزایش قیمت بیت‌کوین و با توجه به شرایط دامیننس آن هر لحظه امکان دارد قیمت آلتکوین‌ها به ماه برود یا ریزش قیمت می‌تواند رنگ کل بازار را خونین کنید. کمااینکه اوج گرفتن سولانا و چین‌لینک در هفته‌های پیش از این، بارها در موردشان صحبت کرده بودیم، اکنون به نقاط پر ریسکی رسیده‌اند. در این هفته ارزهایی را بررسی کرده‌ایم که از نگاه تحلیل تکنیکال و رفتار قیمت می‌توانند در روزهای آینده بسیار جالب توجه باشند.1- تحلیل بیت کوین (BTC)

بیت کوین در هفته گذشته موفق شد سقف ۳۵ هزار دلاری را که تشکیل داده بود، بشکند. اما نتوانست بیش از ۳۶ هزار دلار افزایش پیدا کند و بلافاصله به زیر ۳۵ هزار دلار بازگشت. به نظر می رسد در حالی که قیمت بیت کوین در یک کانال صعودی بلندمدت قرار گرفته، ممکن است در حال ساخت الگوی فرکتال صعودی مشابه اوج قبلی باشد که در تصویر نمودار با دایره مشخص شده است. اگر همان حرکت را تکرار کند، می توان انتظار داشت که بیت کوین برای مدتی، هرچند کوتاه‌تر، در این محدوده تا کف حدود ۳۰ هزار دلار نوسان داشته باشد.اما اگر خریداران بیت کوین بر افزایش قیمت اصرار کنند، هدف بعدی آن‌ها می‌تواند محدوده ۳۸ هزار دلار و پس از آن ۴۰ هزار دلار باشد. البته اگر خرس‌ها وارد بازار شوند، قیمت BTC می‌تواند با سرعت بیشتری تا محدوده ۳۰ هزار دلار کاهش پیدا کند.

نمودار روزانه قیمت BTC/USD
نمودار روزانه قیمت BTC/USD

2- تحلیل کاردانو (ADA)

هنگامی که قیمت آدا به کف حیاتی خود رسیده بود، در واچ‌لیست توکن‌باز گفته بودیم که این محدوده بسیار مهم است. اگر سرمایه‌گذاران کارادانو وارد بازار شوند، می‌توان انتظار افزایش قیمت از این محدوده را داشت. پس از آن، آدا توانسته است بعد از حدود یک سال سقف کانال نزولی خود را بشکند و با سرعت زیادی در حال رشد باشد. این افزایش قیمت می‌تواند ابتدا تا محدوده 0.37 دلار و سپس 0.46 دلار ادامه پیدا کند. البته اگر ADA موفق نشود روند فعلی را حفظ کند، ابتدا به سمت 0.30 دلار حرکت خواهد کرد و در صورت گرفتن انرژی بیشتر می‌تواند روند صعودی خود را ادامه دهد.

نمودار روزانه قیمت ADA/USD
نمودار روزانه قیمت ADA/USD

3- تحلیل کازماس (ATOM)

با توجه به اینکه خرس‌ها نتوانستند کف 6 دلاری اتم را بشکنند، با رشد بازار قیمت اتم نیز توانست تا سطح مقاومت 8 دلاری افزایش پیدا کند. از آنجایی که قیمت اتم الگوی دو کف را تکمیل کرده است، هدف بعدی خریداران می‌تواند محدوده 10 دلاری باشد. البته اگر 8 دلار مقاومت قدرتمندی ظاهر شود و خرس‌ها بتوانند قیمت را از این سطح پایین بکشند، قیمت ATOM ابتدا می‌تواند تا محدوده 7 دلار و سپس تا حدود 6.5 دلار کاهش پیدا کند.

نمودار روزانه قیمت ATOM/USD
نمودار روزانه قیمت ATOM/USD

4- تحلیل آوالانچ (AVAX)

آواکس نیز توانست از سقف کانال نزولی خود عبور کند و مقاومت 10 دلاری را پشت سر بگذارد. در حال حاضر در حال تثبیت قیمت بالای مقاومت 12 دلاری است. اگر بتواند بالای این محدوده تثبیت شود، ابتدا به سمت 14 دلار و سپس 16 دلار حرکت خواهد کرد. اما اگر قیمت AVAX به زیر محدوده 12 دلار بازگردد، فروشندگان می‌توانند قیمت را تا ناحیه عرضه و تقاضای 10 دلار کاهش دهند. با این حال، پس از آن روند کلی بازار است که می‌تواند آینده قیمت این ارز دیجیتال را مشخص کند.

نمودار روزانه قیمت AVAX/USD
نمودار روزانه قیمت AVAX/USD

5- تحلیل آربیتروم (ARB)

آربیتروم که یکی از مهم‌ترین شبکه‌های لایه 2 اتریوم محسوب می‌شود، به ناحیه بسیار مهمی رسیده است. این نقطه هم می‌تواند قیمت را به کف‌های قبلی برگرداند و هم می‌تواند نقطه پرتابی به سمت مقاومت 1.3 دلار و حتی 1.7 دلار باشد. اما اگر از این محدوده شروع به اصلاح کند، ابتدا می‌تواند تا حدود 0.9 دلار و سپس 0.75 دلار کاهش پیدا کند. قابل توجه است که آربیتروم سقف کانال نزولی خود را شکسته و الگوی دو کف را تشکیل داده است که احتمال صعود قیمت آن را افزایش می‌دهد.

نمودار روزانه قیمت ARB/USD
نمودار روزانه قیمت ARB/USD

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.