واچ لیست هفته؛ تحلیل تکنیکال برترین ارزهای دیجیتال بازار! (۹ تیر)

واچ لیست

بیت‌کوین در محدوده‌ی بزرگی گیر کرده است، اما خریداران تلاش می‌کنند قیمت را بالای ۶۰,۰۰۰ دلار نگه دارند. این یک نشانه مثبت است زیرا نشان می‌دهد خریداران منتظر نیستند تا قیمت به ۵۶,۵۵۲ دلار برسد تا اقدام به خرید کنند. بر اساس داده‌های Farside Investors، صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETFs) در سه روز گذشته جریان‌های ورودی خالص داشته‌اند که نشان‌دهنده تغییر مثبتی است.با این حال، عملکرد محدوده‌ای قیمت در چند ماه گذشته و عدم توانایی در شکستن سقف جدید بالای ۷۳,۷۷۷ دلار، منجر به کاهش احساسات مثبت در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی اصلی در هفته‌های اخیر شده است، طبق داده‌های Santiment. شرکت تحلیل‌های رمزارز Santiment اعلام کرده است که کاهش هیجان معامله‌گران می‌تواند نشانه‌ای از رسیدن به کف بازار باشد.

آیا بیت‌کوین شروع به بازگشت به ۶۴,۶۰۲ دلار خواهد کرد یا خرس‌ها قیمت را به ۵۶,۵۵۲ دلار خواهند رساند؟ انتظار می‌رود آلت‌کوین‌ها چگونه رفتار کنند؟ بیایید نمودارهای ۵ رمزارز برتر را تحلیل کنیم تا پاسخ دهیم.

۱. تحلیل بیت‌کوین (BTC)

خریداران در کوتاه‌مدت برای بالابردن قیمت بیت‌کوین بالای ۶۲,۵۰۰ دلار با مشکل مواجه هستند، اما نشانه مثبت این است که آن‌ها اجازه نداده‌اند قیمت به زیر ۶۰,۰۰۰ دلار برسد و در آنجا باقی بماند.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

اگر خریداران موفق شوند قیمت را بالای ۶۲,۵۰۰ دلار برسانند، جفت‌ارز BTC/USDT تلاش خواهد کرد به ۶۴,۶۰۲ دلار برسد. این مقاومت برای خرس‌ها بسیار مهم است، زیرا شکستن آن راه را برای افزایش قیمت تا ۷۰,۰۰۰ دلار هموار می‌کند.

در سمت نزولی، شکستن و بسته شدن قیمت زیر ۶۰,۰۰۰ دلار نشان‌دهنده‌ی تسلط خرس‌ها خواهد بود. این جفت‌ارز ممکن است به حمایت مهم در ۵۶,۵۵۲ دلار سقوط کند، جایی که انتظار می‌رود خریداران وارد عمل شوند، زیرا شکستن این سطح ممکن است جفت‌ارز را به ۵۰,۰۰۰ دلار برساند.

۲. تحلیل اتریوم (ETH)

رالی بازیابی اتریوم با فروش در میانگین‌های متحرک مواجه شده است، که نشان می‌دهد خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

اگر قیمت از سطح فعلی پایین‌تر برود، نشان‌دهنده‌ی باقی ماندن احساسات منفی و فروش معامله‌گران در رالی‌های بازیابی خواهد بود. خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر ۳,۲۰۰ دلار برسانند و حمایت حیاتی ۳,۰۰۰ دلار را به چالش بکشند.

بر خلاف این فرضیه، اگر قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک برود، نشان‌دهنده‌ی آغاز یک رالی به ۳,۷۳۰ دلار خواهد بود. اگر جفت‌ارز ETH/USDT از ۳,۷۳۰ دلار پایین بیاید اما در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حمایت پیدا کند، احتمال شکستن مقاومت سربار افزایش خواهد یافت.

۳. تحلیل سولانا (SOL)

سولانا در تاریخ ۲۷ ژوئن (۷ تیر) به شدت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۳ دلار) برگشت، اما سطوح بالاتر فروش قوی خرس‌ها را به همراه داشت.

 نمودار روزانه SOL/USDT
 نمودار روزانه SOL/USDT

صاف شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی پایین‌تر از نقطه میانی نشان‌دهنده‌ی تعادل بین خریداران و فروشندگان است. مزیت به نفع گاوها (خریداران) خواهد بود اگر بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۵۶ دلار) نگه دارند. این می‌تواند درها را برای یک رالی احتمالی به ۱۷۵ دلار و پس از آن به ۱۸۹ دلار باز کند.

خرس‌ها برتری خواهند داشت اگر بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و آن را حفظ کنند. در این صورت، جفت‌ارز SOL/USDT ممکن است به حمایت قوی در ۱۱۶ دلار نزول کند. انتظار می‌رود خریداران به شدت از این سطح دفاع کنند.

۴. تحلیل دوج‌کوین (DOGE)

دوج‌کوین در چند روز گذشته بین ۰.۱۲ دلار و ۰.۱۳ دلار گیر کرده است، که نشان می‌دهد خریداران به خوبی از حمایت دفاع کرده‌اند اما نتوانسته‌اند یک بازگشت قیمت را آغاز کنند.

نمودار روزانه DOGE/USDT
نمودار روزانه DOGE/USDT

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۳ دلار) که به سمت پایین متمایل شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان می‌دهد که خرس‌ها دست بالا را دارند. فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت را به زیر ۰.۱۲ دلار برسانند و آن را حفظ کنند. اگر موفق شوند، جفت‌ارز DOGE/USDT ممکن است به ۰.۱۰ دلار سقوط کند.

این دیدگاه منفی در کوتاه‌مدت در صورتی نقض خواهد شد که قیمت از سطح فعلی برگردد و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برود. این سیگنال آغاز یک بازگشت احتمالی به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۴ دلار) خواهد بود. در این صورت، جفت‌ارز ممکن است چند روز دیگر در محدوده بزرگ بین ۰.۱۲ دلار و ۰.۱۸ دلار باقی بماند.

۵. تحلیل تون‌کوین (TON)

خریداران توانستند تون‌کوین (TON) را در تاریخ ۲۷ ژوئن (۷ تیر) بالاتر از مقاومت ۷.۶۷ دلار برسانند اما برای حفظ این شکست با مشکل مواجه هستند.

نمودار روزانه TON/USDT
نمودار روزانه TON/USDT

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۳۹ دلار) برسد، نشان‌دهنده این است که خرس‌ها در رالی‌ها فروشنده هستند. در این صورت، جفت‌ارز TON/USDT ممکن است به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۷ دلار) سقوط کند. شکستن و بسته شدن قیمت زیر ۶.۶۰ دلار یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل خواهد کرد. در این صورت، جفت‌ارز ممکن است ابتدا به ۶ دلار و سپس به ۵.۵۰ دلار سقوط کند.

بر خلاف این، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد و بالاتر از ۷.۸۷ دلار برود، نشان‌دهنده این است که گاوها همچنان فرمان را در دست دارند. در این صورت، جفت‌ارز می‌تواند به ۸.۲۹ دلار صعود کند. اگر این سطح نیز شکسته شود، رالی ممکن است به ۱۰ دلار برسد.

منبع: Cointelegraph

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.