بازگشت هکر صرافی FTX؛ آیا ریزش سنگین در راه است؟

هک FTX

بر اساس گزارش‌های آن‌چین، روز شنبه 30 سپتامبر (7 مهر)، آدرس کیف‌پولی که به هکر صرافی FTX نسبت داده می‌شود، پس از 10 ماه فعال شده است.

بازگشت هکر صرافی FTX

به گزارش کوین‌تلگراف، کیف پول هکر صرافی FTX که با عنوان 0x3e957 شناسایی شده است، در تاریخ 30 سپتامبر 2023 فعال شد. این کیف پول در دو تراکنش جداگانه، هر کدام به ارزش 4 میلیون دلار، 2500 اتریوم جابجا کرده است. این اولین بار است که این آدرس پس از حدود 10 ماه از زمان هک شدن فعال می‌شود. این کیف پول در حال حاضر مبلغ قابل توجهی اتریوم به ارزش 16.75 میلیون دلار نگهداری می‌کند.

دلیل این جا به جایی‌ها چه چیزی است؟

کیف پول هکر برای اولین بار در 10 ماه گذشته، درست پیش از راه‌اندازی صندوق ETF آتی اتریوم فعال شده است. این موضوع منجر به حدس و گمان‌هایی در مورد احتمال برنامه‌ریزی هکر برای فروش عمده شده است که می‌تواند بالقوه بر قیمت اتریوم تأثیر بگذارد.

تبعات برای اتریوم و صندوق‌های ETF

جابه‌جایی مقدار قابل توجهی اتریوم سؤالاتی را در مورد تأثیر آن بر قیمت اتریوم مطرح کرده است. این اتفاق در زمانی حساس رخ می‌دهد که قرار است انواع مختلف صندوق‌های ETF مبتنی بر اتریوم در ایالات متحده راه‌اندازی شوند.کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ممکن است تا 2 اکتبر (10 مهر) 2023 مجوز تسریع شده برای 9 محصول ETF صادر کند. راه‌اندازی این ابزارهای مالی می‌تواند تأثیر یک فروش احتمالی توسط هکر را کاهش یا تشدید کند.

چرا این موضوع مهم است؟

  1. آیا زمان‌بندی عمدی است؟: فعالیت هکر با رویدادهای مهمی در اکوسیستم اتریوم همزمان شده است. آیا این زمان‌بندی عمدی است یا تصادفی؟
  2. تأثیر بر قیمت اتریوم: تراکنش‌های بزرگ مانند این می‌توانند منجر به نوسانات قیمت شوند. این موضوع چه تأثیری بر روند صعودی یا نزولی اتریوم خواهد گذاشت؟
  3. نظارت قانونی: با راه‌اندازی صندوق‌های ETF مبتنی بر اتریوم، آیا نظارت‌های قانونی افزایش می‌یابد که بتواند در آینده سناریوهایی مانند این را تحت تأثیر قرار دهد؟

ماجرای صرافی FTX در سال گذشته و هک شدن آن چه بود؟

در سال 2022، صرافی FTX که قبلاً اعتبار خوبی داشت، سقوط دراماتیکی را تجربه کرد. این شرکت که زمانی ارزشی معادل 32 میلیارد دلار داشت، ورشکست شد. بسیاری این لحظه را شبیه به “لحظه برادران لیمن” برای ارزهای دیجیتال دانستند. این رویداد ناگوار در حالی رخ داد که آشفتگی‌های حقوقی و مالی زیادی از جمله مشکلات مربوط به بنیان‌گذار آن سم بنکمن-فراید وجود داشت. ثبت ورشکستگی در 11 نوامبر 2022 منجر به کناره‌گیری بنکمن-فراید از مدیرعاملی شد.

سال گذشته، صرافی رمزارز اف‌تی‌اکس اعلام کرد که در اثر یک حمله هک حدود 415 میلیون دلار ضرر کرده است. این سرقت شامل حدود 323 میلیون دلار از پلتفرم بین‌المللی و 90 میلیون دلار از پلتفرم آمریکایی آن پس از ورشکستگی بوده است.

سوالات پرتکرار

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.