تحلیل تکنیکال؛ حجم معاملات بیت‌کوین به پایین‌ترین حد از اوایل 2021 رسیده است

علت کاهش قیمت بیت کوین امروز چیست؟

قیمت بیت‌کوین در آغاز معاملات ۳۱ ژوئیه (۹ مرداد) وال استریت ثابت ماند، در حالی که تحلیل‌ها هشدار داده بودند که امکان دارد خریدارها نقره داغ شوند.


بهترین صرافی ایرانی برای خرید تتر کدام است؟


28,300 دلار آخرین خط دفاعی قیمت BTC

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داده‌اند که قیمت BTC، آخرین روز معاملاتی ماه ژوئیه را با رفتاری مشابه روزهای گذشته آغاز کرد.

نمودار BTC/USD تایم‌فریم ۱ ساعته
نمودار BTC/USD تایم‌فریم ۱ ساعته

همانند آخر هفته و هفته قبل، هیچ چیز نتوانست تغییر روند عمده‌ای ایجاد کند، در حالی که جهش کوتاه مدت بالای 29,500 دلار پس از بسته شدن هفتگی جالب‌ترین رویداد روزانه بود.منبع ناظر بازار Material Indicators در بخشی از آخرین تحلیل خود نوشت:

بیت کوین دیشب 29,500 دلار  را پشت سر گذاشت، اما تاکنون خریدارها نتوانسته‌اند انرژی کافی برای پیشروی جمع کنند. تمام چشم‌ها به بسته شدن کندل ماهانه دوخته شده است که می‌تواند درها را به روی نوسانات باز کند.

Material Indicator با بارگذاری تصویری از دفتر سفارشات BTC/USD صرافی بایننس، هشدار داد که 29,500 دلار در حال تبدیل شدن به نقطه آغازین فروش برای فروشندگان است و خریداران باید در ادامه با این موضوع مقابله کنند.

دفتر سفارشات BTC/USD بایننس
دفتر سفارشات BTC/USD بایننس. منبع: توییتر Material Indicator

بیت‌کوین قدرت کافی برای روند صعودی را ندارد

در نزدیکی 29,500 دلار، میانگین‌های متحرک 50 روزه و 100 روزه – به ترتیب در 29,450 دلار و 28,460 دلار – خطوط روند کلیدی به سمت بالا و پایین تشکیل داده‌اند.

Material Indicators ادامه داد:

من ماه‌هاست می‌گویم بازار برای اینکه ما یک شکست روند صعودی را در نظر بگیریم، نیاز دارد کندل‌هایی بالاتر از میانگین متحرک 100 هفته‌ای ایجاد کند. ما هنوز حتی آن را تست نکرده‌ایم، اما خریدارها توانسته‌اند برای دوره طولانی‌تری این محدوده را حفظ کنند.

نمودار BTC/USD تایم فریم روزانه
نمودار BTC/USD تایم فریم روزانه + میانگین متحرک 50 و 100

رفتار بیت‌کوین مشابه اوایل 2021

در جای دیگر، تریدر و تحلیلگر مشهور Rekt Capital خاطرنشان کرد که در تایم‌فریم‌های هفتگی، رفتار بیت‌کوین مشابه اوایل 2021، قبل از اوج تاریخی این چرخه فعلی است.وی در تحلیل‌های بیشتری خاطرنشان کرد:

BTC همچنان در سطح تقریبی 29,250 دلار قرار دارد و به عنوان حمایت عمل می‌کند در حالی که وارد بسته شدن کندل ماهانه می‌شود.

نمودار BTC/USD تایم‌فریم ماهانه.
نمودار BTC/USD تایم‌فریم ماهانه. منبع: توییتر rektcapital

حجم معاملات در پایین‌ترین سطح

مقایسه دیگر با 2021 مربوط به حجم تراکنش‌های روی شبکه است. همانطور که تریدر دیگری به نام Mikybull Crypto نشان داده است، حجم‌ها در پایین‌ترین سطح بیش از دو سال گذشته قرار دارند، چیزی که به گفته او، نشان می‌دهد تنها یک نتیجه حاصل خواهد شد.

این نشان‌دهنده نوسان عظیم آتی است که BTC را به سطح جدیدی افزایش می‌دهد.

همان‌طور که Cointelegraph گزارش کرده است، مشارکت‌کنندگان مختلف بازار انتظار دارند پس از هفته‌ها بی‌حرکتی، شکست پرنوسانی در BTC/USD رخ دهد.

منبع: Cointelegraph

پرسش و پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.